To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Zimowanie drzewek - sosna

fiedler1 - 2013-10-02, 20:15
Temat postu: sosna
Czesc, jak w temacie chodzi o sosne w pojemniku yamadori... zastanawiam sie czy na zime nie przeniesc jej do magazynu gdzie temperatura nie spada ponizej zera i nie ma wiecej niz 5 stopni oczywiscie jest okno :) co Wy na to ? sosna jest wrazliwa na niedobor swiatla ? czy moze lepiej zostawic ja pod daszkiem na swiezym powietrzu i podlozyc pod doniczke 5 cm styropian... ? boje sie zeby mi nie przemarzla :( z gory dzieki za odp. pozdro
Pit-B - 2013-10-02, 20:27

Najlepszym rozwiązaniem było by zadołowanie jej, obsypanie korą i osłonięcie przed mroźnym wiatrem, nie potrzebuje żadnego dachu, deszcz i śnieg naturalnie dostarczą jej wilgoci.
Jacek Grzelak - 2013-10-04, 16:13

styropian pod nią to izolacja przed ciepłem od ziemi , a więc spory błąd , ponadto sosna może sobie zimą stać gdzie chce , zupełnie nie jest wrażliwa na mróz , jedynie może jej zaszkodzić mokry , ciężki śnieg , łamiąc jej gałęzie , lub zbyt intensywne nasłonecznienie , nie mylić ze światłem . Tak dla świętego spokoju zadołuj ją wraz z pojemnikiem , nie nasypując do niego ziemi , takie warunki są idealne dla sosny
fiedler1 - 2013-10-07, 22:36

Dzieki Panowie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group