To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Lecznica - ligustr chiński

Markus_ - 2013-10-25, 19:27
Temat postu: ligustr chiński
Witam.

Od jakiegoś czasu mam problem z moim ligustrem a mianowicie,pędy i liście są pokryte białym osadem w dodatku liście są zdeformowane i zdarza się że zielone zdrowe liście również opadają. Poniżej zamieszczam kilka fotek ( przepraszam za kiepską jakość).

Pit-B - 2013-10-25, 20:51

Musisz pokombinować z podlewaniem, jest jesień, roślina ma problem z wodą, niższe temperatury, bardzo mało światła, drzewko nie daje rady odprowadzić wody którą pobiera.
Potrzebna lepsza cyrkulacja powietrza i jak najwięcej światła.

Markus_ - 2013-10-25, 22:16

Ok dzięki za odpowiedz, myślę że będzie to wina nie dostatecznej ilości światła ponieważ ligustr stał u brata w pokoju gdzie bardzo często się zdarzało że rolety były opuszczone i właśnie wtedy zaczął zrzucać liście. Teraz stoi u mnie w pokoju gdzie ma bardzo dużo światła (dodam jeszcze że mam drugiego ligustra i stoi u mnie w pokoju od samego początku i rośnie bardzo dobrze mam wrażenie że zamiast zwolnic na zimę to przyspieszył.) Na początku ligustr o którym mowa w temacie zaczął puszczać pąki przez jakiś czas ale jak na razie problem nie znikł. Tak sobie myślę żeby zacząć go doświetlać dopóki nie dojdzie do siebie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group