To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Początki - Nowy start - Ficus Natasha

wesoly - 2013-12-12, 23:29
Temat postu: Nowy start - Ficus Natasha
Po kilku nieudanych próbach z marketowymi bonsai i odłożeniu wszelkich marzeń o stworzeniu własnego drzewka zatęskniłem i kupiłem w Ikei malutkie drzewko (własciwie to kiść patyczków z listkami) i postanowiłem kolejny raz spróbować swoich sił.
Drzewko mieszka u mnie od kilku tygodni i nie zauważyłem, by jakoś negatywnie przechodziło aklimatyzację. Chciałbym je zatem przesadzić i owinąć rafią by w końcu stało się jednym pniem.
Co sądzicie o wykorzystaniu jako podłoża piasku z akwarium? Jest to taki zwykły piach do piaskownic z Obi, lecz z całym tym syfem, który produkują ryby i reszta moich podopiecznych.
Rośliny w akwarium bardzo dobrze znoszą przeprowadzkę do jałowego podłoża. Rzecz jasna wszystkie rośliny w domu są podlewane wodą z akwariów.


Kiedyś na tym forum trafiłem na link do bardzo obszernego opisu figowców, teraz niestety nie potrafię go znaleźć :/ Autorem jeden z tutejszych userów, lecz nie pamiętam jego nicku.

slowikp - 2013-12-13, 06:19

Gdzieś jest temat o piasku z akwarium. Nie mogę znaleźć.
wesoly - 2013-12-13, 20:02

Piasek jest wspomniany jako dodatek do mieszanki, a ja mam na myśli podmienienie całości na brudny piasek.
wog - 2013-12-13, 23:05

bez sensu
wesoly - 2013-12-13, 23:18

Ok więc kupię cos dla drenażu, ziemię i przesadzę drzewko.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group