To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełn± wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM PO¦WIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsai¶ci całego ¦wiata! Ł±czcie się ! :-)

Pocz±tki - Wi±z drobnolistny

Patryk94 - 2014-01-20, 20:34
Temat postu: Wi±z drobnolistny
Przed chwil± był‚em w obi zobaczyć‡ wi±…za był‚y 3,jeden duży i zmarnowany oraz dwa mniejsze jeden z nich wydawał się™ być‡ w dobrej kondycji lecz nie był‚o możliwo¶ci sprawdzenia jak wygl±…daj±… korzenie o to kilka fotek sorrki za jako¶ć ›.Mam nadzieje że nic mu nie bę™dzie.

Cena 28zł



mastergame - 2014-01-20, 22:45

W którym obi?
Ja jeĽdżę™ regularnie, dzi¶› był‚em i najtań„sze był‚y za 42 zł‚.

Patryk94 - 2014-01-21, 01:08

Na radzymińskiej został‚y dwa.
MaciekMM - 2014-01-21, 11:33

Napisz co¶ wię™cej o stanowisku (tam gdzie stoi/będzie stał‚ itp) no i widać‡ że podlałe¶ obficie :-) Teraz daj przeschn±…ć‡ glebie żeby nie gnił‚y
Patryk94 napisał/a:
korzenie
:lol:
Patryk94 napisał/a:
Mam nadzieje że nic mu nie bę™dzie.
to w znaczniej mierze zależy od Ciebie. Pamię™taj - jak najwię™cej ¶›wiatła, jak najniższa temp.(oczywi¶cie powyżej 0) oraz umiarkowane a nawet sk±…pe podlewanie. Na wiosnę™ przesadzisz i może co¶› z tego bę™dzie. Powodzenia i mił‚ej lektury forum a na wiele pytań sam sobie odpowiesz.
Patryk94 - 2014-01-21, 14:52

Co do podlania to w sklepie już tak go podlali i się™ pomylił‚em jak pisał‚em :-P

Co do miejsca to mam dylemat czy go postawić‡ przy oknie czy gdzie¶› dalej od okna bo u mnie s±… mrozy -5 do -10*C

MaciekMM - 2014-01-22, 10:14

Nie maż się™ :mrgreen: Moje fikusy maj±… 14-15C przy starym, rozszczelnionym oknie (mam tam postawiony termometr) i rosn±…. Wi±…zek też da radę chyba że jakie¶› przeci±…gi go bę™d±… atakować‡.
TigerStyle - 2014-01-22, 17:49

MaciekMM napisał/a:
Nie maż się™ :mrgreen: Moje fikusy maj±… 14-15C przy starym, rozszczelnionym oknie (mam tam postawiony termometr) i rosn±…. Wi±…zek też da radę chyba że jakie¶› przeci±…gi go bę™d±… atakować‡.


O to fajnie z tymi fikusami. Mieszkam w UK ale w sypialni, gdzie stoi wł‚a¶›nie fikus, pieprzowiec i podkarpatus, jest często około 15 stopni (lubie spać w chłodzie) i wszystkie ro¶liny maja sie dobrze.

Wiaz stoi na zewnatrz, najnizsza temperatura w tym roku byla 0.7, wieje jak 150 (UK nad samym morzem) i daje rade :-)

Pozdrawiam

Patryk94 - 2014-01-22, 20:57

Zmierzyłem temp. higrometrem przy zamknię™tym oknie 16,8*C (gdzie¶› z deka wieje) a przy otwartym 11,7*C.Co do drzewka widzę™ nowe listki,jedynie padł‚a mała sadzonka która obok wyrosła.
MaciekMM - 2014-01-23, 11:22

Cytat:
O to fajnie z tymi fikusami. Mieszkam w UK ale w sypialni, gdzie stoi wł‚a¶›nie fikus, pieprzowiec i podkarpatus, jest czesto okolo 15 stopni (lubie spac w chlodzie) i wszystkie rosliny maja sie dobrze.

W samym pokoju to jest znacznie więcej (18-22) do¶ć‡ gę™sta firanka powoduje jednak że na parapecie jest chłodno.
TigerStyle napisał/a:
Wiaz stoi na zewnatrz, najnizsza temperatura w tym roku byla 0.7, wieje jak 150 (UK nad samym morzem) i daje rade :-)

Tam w UK macie ł‚agodniejszy klimat :-) Mój wi±…zik pod ¶niegiem ale na razie w Szczecinie temp nie spada poniżej -8 -10C.
Patryk94 napisał/a:
przy zamknię™tym oknie 16,8*C (gdzie¶› z deka wieje) a przy otwartym 11,7*C

Przeci±gi s±… be - pamię™taj o tym.

Patryk94 - 2014-01-23, 11:26

Optymaln±… temp. bę™dzie 16*C ?
MaciekMM - 2014-01-23, 12:16

Optymalna dla nie zahartowanego wi±za zim±… to okoł‚o 5-10 bardziej. Ale z braku innej możliwo¶ci musi wytrzymać :-) Wiosn±… na balkon i bę™dzie ok :-)
Patryk94 - 2014-01-23, 12:59

nowe miejsce przy oknie,w wolnej chwili poszukam na balkonie doniczki po porzednim bonsai. :-D
Patryk94 - 2014-01-24, 22:56

Od dnia gdy kupiłem drzewko zżółkły z 2-3 listki oraz wypu¶cił‚ dużo nowych listków nawet widać na ostatnim zdję™ciu.


Dzisiaj kupił‚em nawóz do bonsai florovit za 10zĹ‚
Jak±… ziemie mi polecicie ?

Mam również dwie doniczki do bonsai
1.17x10cm wysoko¶ć‡ 5cm od ¶›rodka
2.12x8cm wysoko¶ć 4,5cm od ¶rodka

TigerStyle - 2014-01-26, 08:56

Witam,

Nie spiesz sie z niczym. Na razie nie nawoz, poczekaj do wiosny. Wiaz, z tego co teraz poczytalem, lubi sporo miejsca aby rosnac. Przesadz przed wiosna, zanim zacznie na dobre rosnac. Niestety na razie wiaz rosnie jak indoor, wiec teoretycznie mozesz przesadzic. Ja bym poczekal do momentu kiedy bedziesz go wystawial na zewnatrz. Co do prawidlowego doboru doniczki to poczytaj, sa pewne zasady, ktorymi nalezy sie kierowac. Pamietaj, ze przesadza (wlasciwie kazde zabiegi) robi sie kiedy roslina jest w dobrym stanie.

Pozdrawiam

Patryk94 - 2014-01-26, 12:02

Na jednym z forów przeczytał‚em że można podciać‡ korzenie i do tej samej doniczki wsypać.
Też mam jedno pytanie czy je¶›li do tej wię™kszej doniczki wsypał‚bym kermazytu to mógł‚bym na wiosnę™ posadzić‡ w niej wi±…z ?
Na razie nie ma nigdzie ziemi do bonsai i muszę™ się™ wstrzymać‡.
http://allegro.pl/idealne...3919753455.html Taka ziemia będzie dobra ?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group