To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Wystawy, targi, spotkania - pierwsze warsztaty w tym roku!

Jacek Rostkowsk - 2014-03-17, 12:09
Temat postu: pierwsze warsztaty w tym roku!
Witajcie. ostatni weekend upłynął pod znakiem przesadzania. Z racji warsztatów było u nas trochę osób - a spotkanie prowadził jak zwykle Robert Błądek. poniżej kilka zdjęć, które w jakimś stopniu oddadzą klimat weekendu:)
jałowiec przed

2 lata w donicy roboczej służyły korzeniom

wpasowywanie

i efekt końcowy
a tu kilka "metamorfoz"





peper50 - 2014-03-18, 21:15

Świetnie Wam idzie koledzy. Ja ze znajomym już planujemy Was odwiedzić. Mam nadzieję, że w tym roku się uda.

Cis faaaajny... :roll: :roll:

Pozdrawiam serdecznie.

Jacek Rostkowsk - 2014-03-18, 22:11

peper50 napisał/a:
Świetnie Wam idzie koledzy. Ja ze znajomym już planujemy Was odwiedzić. Mam nadzieję, że w tym roku się uda.

Cis faaaajny... :roll: :roll:

Pozdrawiam serdecznie.


dzięki dzięki:) jakoś 26 kwietnia planujemy kolejne spotkanie warsztatowe - dokładne info podam wkrótce :)

Jacek Grzelak - 2014-03-18, 22:13

Prawdopodobnie w ostatni weekend kwietnia coś się urodzi , takie wstępne ustalenia z Robertem , a może i jeszcze coś po drodze ;-) :-P
jareckiM66 - 2014-03-19, 19:51

Jak dla mnie bomba, szczególnie ten jałowiec (tak z ciekawości zapytam czy jest to J. sabina czy też inny gatunek). Buki robią również piorunujące wrażenie, w szczególności ten na "szczudłach" - neagari. Czy ten buk, który na załączonych zdjęciach jest wstawiony jako pierwsza metamorfoza, to ten sam, o którym była mowa na spotkaniu z końca października ub. roku w Państwa szkółce, o którym Robert Błądek mówił, że idealnie nadaje się na tegoroczną EBA we Wrocławiu (chodziło wtedy o kwestię przesadzenia jego do innego "garnka")? Korzystając z okazji chciałbym zapytać, czy kolejne warsztaty (wstępnie planowane przez Państwa na koniec kwietnia b.r.) będą jeszcze poświęcone przesadzaniu czy też odbędą się zgodnie z "grafikiem" prac na materiałach wyjściowych? Pozdr. Jarek Żuk.
Jacek Grzelak - 2014-03-20, 23:03

Powiem tak Jarku , przesadzanie to temat przewodni do końca tego okresu , uzależniony również pogodą , jednak ostatni weekend kwietnia to już raptem 2 tygodnie do kongresu , no więc i szykowanie , i dopieszczanie roślin przed wystawą , a przede wszystkim świetna zabawa :-) ;-) :beer:
Jacek Rostkowsk - 2014-03-24, 11:42

jareckiM66 napisał/a:
Jak dla mnie bomba, szczególnie ten jałowiec (tak z ciekawości zapytam czy jest to J. sabina czy też inny gatunek). Buki robią również piorunujące wrażenie, w szczególności ten na "szczudłach" - neagari. Czy ten buk, który na załączonych zdjęciach jest wstawiony jako pierwsza metamorfoza, to ten sam, o którym była mowa na spotkaniu z końca października ub. roku w Państwa szkółce, o którym Robert Błądek mówił, że idealnie nadaje się na tegoroczną EBA we Wrocławiu (chodziło wtedy o kwestię przesadzenia jego do innego "garnka")? Korzystając z okazji chciałbym zapytać, czy kolejne warsztaty (wstępnie planowane przez Państwa na koniec kwietnia b.r.) będą jeszcze poświęcone przesadzaniu czy też odbędą się zgodnie z "grafikiem" prac na materiałach wyjściowych? Pozdr. Jarek Żuk.


Witam serdecznie.

Tak, to jest sabina, buk przesadzony - to właśnie ten sam z jesieni. Do końca kwietnia jeszcze dość daleko, , a pogoda może nas zaskoczyć więc trudno zaplanować, ale roślin do przesadzenia mamy tak dużo, że do warsztatów na pewno nie zdązymy. Gdyby do tej pory było dość chłodno,to do przesadzenia na warsztaty byłyby; nasz GRAAAB ( ten z bryłą ważącą ponad tonę) i ten wielki cis spod płotu. Mam nadzieję, że uda nam się i jedno i drugie pozdrawiam

jareckiM66 - 2014-03-24, 18:08

cyt."... nasz GRAAAB ( ten z bryłą ważącą ponad tonę) i ten wielki cis spod płotu".

To może, w związku z powyższym, na kwietniowe "warstaty" zadzwonić po Pudziana, dla niego przecież tona w tą czy nazad nie robi specjalnej różnicy. Pozdr. Jarek Żuk.

Jacek Rostkowsk - 2014-03-24, 20:49

jareckiM66 napisał/a:
cyt."... nasz GRAAAB ( ten z bryłą ważącą ponad tonę) i ten wielki cis spod płotu".

To może, w związku z powyższym, na kwietniowe "warstaty" zadzwonić po Pudziana, dla niego przecież tona w tą czy nazad nie robi specjalnej różnicy. Pozdr. Jarek Żuk.


ale Pudzian już nie dźwiga! skończył karierę i walczy w mma :P

jareckiM66 - 2014-03-24, 21:36

Cytat:
ale Pudzian już nie dźwiga! skończył karierę i walczy w mma


Ale chyba zostali mu jacyś koledzy od "spaceru farmera" i od podnoszenia kul na stoły, którzy by poradzili sobie w naszej "dyscyplinie" w trakcie przesadzania i dźwigania takich jak wasze "rodzynków". Pozdr. Jarek Żuk.

Jacek Grzelak - 2014-03-25, 00:16

od takiego dźwigania jest maszyna , my mamy jedynie wyskubać bryłkę i wpasować ją w pojemnik :-) ;-)
Jacek Rostkowsk - 2014-03-26, 18:09

jareckiM66 napisał/a:
Cytat:
ale Pudzian już nie dźwiga! skończył karierę i walczy w mma


Ale chyba zostali mu jacyś koledzy od "spaceru farmera" i od podnoszenia kul na stoły, którzy by poradzili sobie w naszej "dyscyplinie" w trakcie przesadzania i dźwigania takich jak wasze "rodzynków". Pozdr. Jarek Żuk.


jesli chodzi o kolegow to Robert tez odpadl, Jacka boli ręka, więc albo ja albo koparka. chyba odpuszcze:P:P:P

Jacek Grzelak - 2014-03-26, 21:54

Ręka mnie nie boli , a jedynie jest częściowo bezwładna , to jest ten ból , ale wewnętrzny , bo czuję się dobrze , a jednak nie wszystko jestem w stanie zrobić , ale powoli władza w niej powraca , nawet już mogę troszkę drutować , za jakiś czas będzie dobrze , mam nadzieję że ten czas nie będzie wydłużał się w nieskończoność ;-)
W sobotę 29 zweryfikujemy możliwości z zamiarami , na spotkaniu w Szczecinie :-P :-) ;-)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group