To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Kształtowanie drzewek - Schemat kształtowania gałęzi

JurasM_PL - 2014-03-27, 15:06
Temat postu: Schemat kształtowania gałęzi
W jednej z książek o tematyce Bonsai znalazłem ciekawy schemat sposobu formowania gałęzi drzewek. Co prawda schemat ten dotyczy drzew oliwnych (Oliwka Europejska) ale myślę że sposób można wykorzystać również w innych gatunkach drzew liściastych. Myślę że przyda się to szczególnie początkującym bonsaistom.
Tekst został przeze mnie przetłumaczony z j. hiszpańskiego (głównie przy użyciu wujka Google) i z racji tego niektóre informacje mogą być nie do końca prawdziwe lub ścisłe. W związku z tym proszę osoby które mają większe doświadczenie o ewentualne wskazanie błędów i nieścisłości - a dokonamy stosownych poprawek.
Fajnie byłoby również aby zrobić listę gatunków drzew dla których ta technika może zostać zastosowana.
Nie potrafię wstawić plików po po skalowaniu do odpowiedniego rozmiaru jest bardzo słaba jakość.
Pliki więc udostępniam na moim chomiku.
http://chomikuj.pl/JurasM_PL/Bonsai

sejten88 - 2014-03-27, 20:53

Całkiem ciekawe ;) Na pewno mi się przyda, mam takie łyse miejsce na swoim wiązie i nie bardzo wiedziałem jak je wypełnić, ale chyba właśnie znalazłem rozwiązanie ;)
slowikp - 2014-03-28, 06:26

Otworzył mi się jeden rysunek (nic ciekawego, starocie), a reszta PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK się otwiera.
JurasM_PL - 2014-03-28, 08:25

Dla tych którym nie chcą się otworzyć pliki i ściągają się "Plastusiowe pamiętniki" zamieszczam rysunki przeskalowane. Co prawda w gorszej jakości ale coś na nich widać.
sejten88 - 2014-03-28, 08:25

Plastusiowy pamiętnik to reklama (chyba), w lewym górnym rogu jest drugi przycisk do pobrania.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group