To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Co to za gatunek? - Azalia który rodzaj

piterskc - 2016-04-02, 20:20
Temat postu: Azalia który rodzaj
Witam mam kilka pytań co do tej azali moja narzeczona przywiozła ja w takim stanie od swojej mamy ale niestety nie wiem co to za gatunek czy da sie z tego uformować bonsai czy gałązki są ok bo mi się wydaje że są przesuszone troszkę. Czy ją przesadzac poniewasz zauważyłem w ziemi taki biały meszek Będe wdzieczny za pomoc
SirDejw - 2016-04-03, 16:54

Azalia to właśnie gatunek rośliny, wiec nie wiem o co pytasz. Odpowiedź na pytanie czy da się z tego uformować bonsai brzmi tak. Natomiast ocena samego materiału i jego potencjału jest mizerna. Jeśli chodzi o biały nalot to może on wynikać z wielu rzeczy np. kamień z wody.
jareckiM66 - 2016-04-03, 21:14

Z załączonych zdjęć ten gatunek wygląda na azalię indyjską (łac. Azalea indica), często spotykaną w kwiaciarniach i marketach, jako roślinę doniczkową do domu. Jednak jest to gatunek bardzo wymagający, szczególnie podczas uprawy w warunkach domowych - poczytaj o nim w necie, jest sporo informacji. Pozdr. Jarek Ż.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group