To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Początki - Przesadzenie ficusa

buczu920 - 2016-06-10, 11:33
Temat postu: Przesadzenie ficusa
Witajcie, dostałem w tamtym miesiącu Ficusa Microcarpa. Drzewko ładnie wygląda, lecz zauważyłem że ma dziwną ziemię, strasznie zbitą. Chciałbym zapytać was czy mogę już go przesadzić? Czy jeszcze poczekać z miesiąc?

ficus1

ficus2

ficus3

MaciekMM - 2016-06-10, 13:41

Jeśli wypuszcza nowe liście znaczy, że się zaaklimatyzował i można przesadzać.
Obecnie wyjmij doniczkę z tej osłonki, żeby nie dopuścić do gnicia korzeni.

buczu920 - 2016-06-11, 19:10

Chodzi o tą doniczkę brązową tak co jest w tej niebieskiej?
MaciekMM - 2016-06-12, 07:17

Tak. Niech roślina stoi w tej brązowej. Niebieska osłonka może ładnie wygląda, ale jeśli będzie tam zalegać woda roślina może zacząć zamierać.
buczu920 - 2016-06-12, 10:01

Ok wielkie dzięki za odpowiedź, a jeśli już roślina puści nowe listki i zdecyduję się na przesadzenie to mogę go przesadzić do tej niebieskiej? Zrobię dziurę i dam podstawkę, czy lepiej do bardziej płaskiej? :-)
MaciekMM - 2016-06-13, 07:46

Jeśli doniczka będzie miała odpowiedni odpływ to może być. Co do przesadzenia w bardziej płaską doniczkę to wiązać się to będzie z przycięciem korzeni spichrzowych. To czy można je (najlepiej na raty) usunąć okaże się po wyjęciu rośliny z donicy. W dużym skrócie - zostawić trzeba te cienkie, a wycinać te grube. Przed wykonaniem takiej operacji należy się zaopatrzyć w składniki mieszanki glebowej i poczytać o przesadzaniu. Mnóstwo podobnych tematów jest na forum, więc zapraszam do lektury.
buczu920 - 2016-06-13, 20:53

Dzięki jeszcze raz za odpowiedź i biorę się do lektury :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group