To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Pozyskiwanie materiału na bonsai - Jarząb pospolity - pozyskany na początku maja. Budzi się :)

rafalb - 2017-05-21, 12:42
Temat postu: Jarząb pospolity - pozyskany na początku maja. Budzi się :)
Na początku maja pozyskałem jarzębinę. Nie opisywałem wcześniej bo nie sądziłem, że przeżyje. Korzenie, wraz z zielenią, były radykalnie ucięte. Choć za wcześnie, żeby powiedzieć z całą pewnością, że drzewko będzie miało się dobrze, to z całą pewnością jest na dobrej drodze. Szukam teraz jakiegoś stylu lub drogi dla niego na przyszły rok. Muszę dowiedzieć się czegoś o stylach i metodach cięcia.

Krótki, minutowy filmik, pokazujący wielkość i formę jarzębiny

bob - 2017-05-24, 16:54

Jeśli wyda owoce to i tak będzie dobrze wyglądał ;) Patrząc jak to rośnie to pewnie trudno będzie nad tym zapanować, ale powodzenia, obserwuję z ciekawością bo też się za jakimś sensownym jarząbem rozglądałem całą wiosnę.
rafalb - 2017-05-25, 22:40

Jak będzie kwitł, pewnie oderwę kwiaty, żeby nie tracił energii na owoce ;) A co, niech mu za dobrze nie będzie ;) Rośnie bardzo, bardzo szybko więc... cieszy mnie to, szczególnie takiego początkującego jak ja, bo może w przyszłym roku będę miał co robić ;)
Chętnie ściąłbym wyrastający kikut na górze ale stwierdziłem, że dam mu po przeprowadzce do mnie spokój w tym roku.
Szukam teraz stylu dla niego ale to dla mnie za wcześnie.
Patrząc na to, jak szybko doszedł do siebie po wykopaniu, stwierdzam że początkującemu będzie trudno takie drzewko dobić. Ale nie mówię hop - przede mną zimowanie :(



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group