To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

...z innej beczki - Poszukuje uschniętego drzewka.

beszamel - 2018-02-24, 16:17
Temat postu: Poszukuje uschniętego drzewka.
Witajcie

Jestem w trakcie projektowa akwarium i niezbędne do mojego planu jest drzewko Bonsai. I tu mam do was pytanie, czy posiadacie drzewko które wam uschło, umarło i nie jest potrzebne. Przeszukałem wiele miejsc ale nie mogę znaleźć tego co chce. Wiem że moge kupić takie drzewko ale jest mi szkoda uśmiercać taka piękną roślinkę. Dlatego tez postanowiłem tu do Was napisać :)

MaciekMM - 2018-03-01, 20:21

Nie wiem jak we Wrocławiu, ale w Szczecinie obsługa na dziale ogrodniczym w sklepach typu Casto/Leroj jest taka, że często widzę tam zasuszone lub przelane rośliny (również "bonsai") przeznaczone do wyrzucenia. Prawdopodobnie wystarczy poprosić o wydanie takowej.
beszamel napisał/a:
ale jest mi szkoda uśmiercać taka piękną roślinkę

To się chwali :spoko:
Jeśli chcesz to wstawić do wody, to pamiętać należy o gniciu większości drewna w wodzie.
Może lepiej uskrobać coś z korzeni red moor.

beszamel - 2018-03-01, 20:45

To tez jest myśl, chociaż ostatnio w takim markecie byłem i nie widziałem takich okazów.
Co do gnicia, to przygotowuje się roztwór z soli i wody i tam przez miesiąc trzyma się drewno dzięki temu jest ono odpowiednio przygotowane do umieszczenia w wodzie na długi czas.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group