Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy fikus RonVanNaPieska przeżyje ???

Jaki los spotka fikusa RonVanNaPieska ??
Padnie
45%
 45%  [ 10 ]
Padnie ale się pozbiera
18%
 18%  [ 4 ]
Jakoś pociągnie, ale straci większosć gałązek
9%
 9%  [ 2 ]
Przyjmie się ale będzie długo chorować
13%
 13%  [ 3 ]
Tryśnie witalnością i będzie pięknym bonsai
13%
 13%  [ 3 ]
Głosowań: 22
Wszystkich Głosów: 22

Autor Wiadomość
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2007-10-13, 21:32   

Mimo próby usilnej, zrozumienia Twojego toku rozumowania , nie potrafię doszukać się w tym wątku ani w ankiecie znamion ośmieszania nas jako grupy moderatorów lub wręcz całego forum. Nowicjusze zadają czasami niedorzeczne pytania. To normalne. My stajemy na wysokości naszej misji i tym co nie chcą popełniać błędu, a czytają forum, uświadamiamy, że takie pytanie nie ma sensu, a co najwyżej można się licytować kto zgadnie.

Co w tym ośmieszającego ? :-|
Jesteśy śmieszni że uświadamiamy?
A może jesteśmy śmieszni bo uczymy , poprzez zabawę, podsuwanie właściwych rozwiązań, czy żart, bez opierdzielania równo każdego kto się "potknie" ?
 
 
Senemorion
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-15, 18:08   

Nie, nie uważam, że to zła metoda ... Jeśli jednak ktoś uważa, że "jesteśmy piiiiiip" no to przepraszam bardzo. Nie sądzę, by ta osoba się potknęła, bynajmniej, zdaje sobie sprawę z tego co robi. Tu nie ma nawet chęci przyznania się do błędu.

Ośmieszanie grupy moderatorskiej, ależ oczywiście ...

Jan przez
Kod:
www.google.pl
wchodzi na nasze forum i trafia na ten temat w sekcji "Sondy". Patrząc na temat może uznać, że nasze forum jest na poziomie robienia bonsai z kaktusów (co może prowadzić do interesujących doznań w postaci oryginalnego owłosienia na palcach i całej dłoni). W ten oto sposób grono moderatorskie zostaje poniżone ... Jako, że nie potrafi zapanować i ukierunkować nad chaosem forum. Nie pozwala również zbytnio rozwijać się użyszkodnikom.

No, cóż taki Janek to wyrabia sobie kiepściutką opinię o naszym forum ... Później idzie dalej na inne fora i co wtedy ? Rozpowiada jakie to głupoty wypisujemy na naszym forum. Imo szkoda, bo przecież nasze forum ma cenne walory i jest naprawdę ciekawe, bo skupia doświadczonych bonsaistów (np. Jacek) i tych o wiele mniej (czyli np. ja). To miałem na myśli pisząc "ośmiesza moderatorów"
 
 
ogrodnik 
Michał Krzyścin


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lis 2006
Skąd: Knurów k. Gliwic
Wysłany: 2007-10-15, 18:12   

Jeśli gościu nie zauważy tu wyraźnego żartu to lepiej niech sie nie rejestruje :p

A co do bonsai z kaktusów to takich nie widziałem, ale http://bonsaipotato.com/ i jeszcze gdzieś widziałem fikusy retusa formowane w kształty ślimaków, słoni, itp. :lol:
_________________
www.mojerosliny.prv.pl
 
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2007-10-16, 12:31   

Powiem krótko.
Jeśli ktoś ocenia Nas po przeczytaniu jednego wątku i nie zadaje sobie trudu obejrzenia chociażby kilku następnych, to przepraszam bardzo, nie ma na niego rady.

Równie dobrze może ktoś taki wejść "na Dzień Dobry" do 1000 innych wątków na tym forum i wyciągnąć podobny wniosek, szczególnie kiedy popatrzymy na wiele dyskusji początkujących w dziale "Początki". Argument, który przedstawiłeś nie przekonuje mnie.

Druga rzecz, że nie widzę absolutnie żadnego związku merytorycznej wartości wątku z:
a) kulturą osobistą piszących ( kwestia "piiiiii")
b) faktem, że forum nie daje się rozwijać forumowiczom (co jest całkowitą nieprawdą).

Uważam też senemorionie, że chyba piszesz aby na gwałt obronić swoje racje, jednak jakoś nie widzę, żeby wiele osób popierało Twój postulat.
Biorąc to wszystko pod uwagę, zdania nie zmienię i niniejszy wątek pozostanie. Mam nadzieję, że dla większości jako żartobliwe "pouczenie" , a nie wątek kompromitujący forum (szczerze mówiąc domyślam się, i pewnie nie tylko ja, od kogo wyszła prawdopodobnie ta myśl, lub przez kogo zostałeś senemorionie ukierunkowany na myślenie w takicvh kategoriach)
 
 
Senemorion
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-16, 17:31   

No, ciekawa dedukcja :) Aczkolwiek źle mnie zrozumiałeś Olonie. Otóż, mówiąc, że forum nie pozwala się rozwijać forumowiczom, nie jest moim osobistym odczuciem, a stwierdzeniem owego Janka :P Dla mnie forum pozwala na doskonalenie swojej wiedzy i umiejętności. Te negatywne stwierdzenia dotyczące naszego forum wychodziły od tego wirtualnego Janka, a nie ode mnie.

Primo, mogę z czystym sumieniem powiedzieć, iż moja myśl pochodzi jedynie z mojego łba, a nie od tzw. "wrogów forum PB". Domyślam się o kim mówicie i z pewnością nie chodzi o tą osobę. To jedynie moja dedukcja.

Mogę przyznać rację co do całego tematu, może coś miałem zły humorek pisząc tamtego dnia. Zdarza się ... Zbyt poważnie go potraktowałem.

Jednak nie odpuszczę, jednego z twoich kontr-argumentów : "Jesteście piiii" - no, cóż jeśli ktoś tak pisze to niestety sam siebie pogrąża. To jest wykazanie braku instynktu samozachowawczego i kultury osobistej. Jeśli ktoś by założył taki temat i tylko to. Ok, błachostka. Było, nie ma i nie będzie. Jednak skoro zamiast przyznać się do błędu pisze "Piii jesteście". No to przepraszam, albo jesteśmy tu po to by prowadzić kulturalną dyskusję czy po to by się wzajemnie obrażać ?
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2007-10-16, 23:04   

W kwestii porządkowej
Poruszenie kwestii "piiiii" było Twoim kontr-argumentem, nie moim.

W odpowiedzi zaś, na...
Cytat:
No to przepraszam, albo jesteśmy tu po to by prowadzić kulturalną dyskusję czy po to by się wzajemnie obrażać ?


Jesteśmy tu po to aby prowadzić kulturalną dyskusję (i nie tylko po to), i dlatego właśnie niekulturalne zwroty w poście RnVanNaPIeska zostały przez moda usunięte o czym powiadomił niżej w owym poście. Kolejny przykład na walor edukacyjny tego wątku. Ktoś napisał słowo niecenzuralne - modowie zareagowali prawidłowo. Ktoś nowy, kto będzie czytał ten post, myśląc logicznie, dojdzie do wniosku..."aha, nie mogę tutaj używać epitetów, bo mnie ocenzurują i upomną". Ba! Obok widzi nick autora postu, a pod nim adnotację [usunięty] co tym bardziej powinno utwierdzić go w przekonaniu, że modowie i admini nie dają ludziom bez kultury bezkarnie panoszyć się na forum.

Piszę o tym nie dlatego, żeby ciągnąć jakąś niekonstruktywną dyskusję z Tobą senemorionie. Chciałbym przez to uzmysłowić czytelnikowi, który napotka na ten wątek, wszystkie argumenty "za", które moim zdaniem czynią go wartościowym. Wartościowym z tego powodu, że pokazuje jednocześnie: nasze zasady moralne, konsekwencję w ich przestrzeganiu, chęć rozmawiania o sprawach trudnych w sposób nie ociekający negatynymi emocjami i sztywniactwem, rolę moderatorów w tym procesie, etc etc.

P.S.
Po namyśle , zmieniłem "piii..." na "cenzura", żeby było bardziej oczywiste, że to mod zaingerował w tę częsć wypowiedzi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group