Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wiąz Drobnolistny - Pomocy !
Autor Wiadomość
BONSssAI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-08, 21:23   Wiąz Drobnolistny - Pomocy !

Witam jestem w ogole nieobeznany w temacie bonsai i prosze o pomoc

dzis kupilem w hipermarkecie wiaz drobnolistny i chcialbym sie dowiedziec czy jest w dobrym stanie, czy nie potrzeba go przesadzic i prosilbym rownierz o jakies rady co do hodowli :-) mam jeszcze jedno pytanie czy moge go postawic na parapecie nad kaloryferem (okna przepuszczaja troche zimna)??




prosze o odpowiedz
 
 
esbart
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-08, 22:45   

Drzewko wygląda na zdrowe. Jednak trudno to określić na podstawie jednego rzutu okiem.
Przesadzić zawsze można... Tylko teraz są pewne zasady - jeżeli teraz chcesz to zrobić, musisz przesadzić nie naruszając bryły korzeniowej. Na Twoim miejscu odczekałbym okres klimatyzacji (ok. 3-4 tygodni) i wtedy przesadził z kompletną wymianą ziemi. (Więcej o przesadzaniu na forum)

Parapet jest dobrym rozwiązaniem. Musisz tylko pamiętać o kaloryferze - jeśli jest włączony musisz bardziej niż zwykle kontrolować stan wilgotności gleby (suche powietrze od kaloryfera może bardzo szybko wysuszyć ziemię drzewka).

Reasumując, doradzałbym przeczekać te 3-4 tygodnie na klimatyzacje drzewka i w tym czasie dowiedzieć się więcej o hodowli tego drzewka jak i ogólnych zasad hodowli roślin.
Pilnuj czy liście nie żółkną, nie opadają etc, a za miesiąc przesadzisz do większej doniczki bo ta wydaje mi się, że jest zdecydowanie za mała.
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-03-08, 22:48   

Doniczka jest mała, co może sprawiac Ci problemy z podlewaniem, ale do tej wielkości drzewka wcale nie jest za mała.
 
 
BONSssAI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-09, 11:39   

Rzeczywiście liście trochę żółkną to dobrze czy źle ?
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-03-09, 11:41   

Poczytaj o aklimatyzacji.
 
 
BONSssAI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-09, 12:49   

a oto jak teraz wyglada:
 
 
slawekcavan
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-12, 23:39   

no to wzią sie troszeczke :-D ja ostatnio znalazłem na ulicy ten sam gatunek. ale niewiedziałem czy cos z niego będzie. miał tylko 2 listki nadodatek na puł zeschłe. a teraz po przesadzeniu wygląda tak[img]c:wiąz[/img] pozdrawiam

wiąz.png
Plik ściągnięto 6337 raz(y) 179,89 KB

 
 
Tenshi
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-28, 21:08   

WITAM:)
mam pytanie dotyczące wiązu,poniewaz zamierzam kupic go na poczatek.....a dokladnie do zdj wiazu,który kupił BonSssAI.....
czy pień tego drzewka nie jest za gruby??da sie go formować??
pytam,poniewaz sama chciałabym nadać kształt swojemu drzewku.....i wole dowiedziec sie wszystkiego przed zakupem...

z góry dzieki za pomoc!!!
 
 
zak
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-28, 22:11   

jest troche za gruby. najlepiej kup sobie tak jak ja wstepnie uformowane drzewko i bedizesz mogl sam sobie uformowac. ja kupilem na allego za 25 zł i jest ok
 
 
Sieku
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-28, 23:20   

o wiąza się nie martw wygląda ok. tylko poczytaj o tym gatunku jak pielęgnować. co i jak bo to ważne ;-)
 
 
AnnaDorota
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-29, 07:04   

Zak - za gruby na co? Oj przydałoby się poczytać o bonsai,dowiedzieć się co to wogóle jest, zanim zaczniesz udzielać takich opinii...
 
 
zak
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-29, 10:17   

AnnaDorota, myslisz ze jak poczatkujacy kupi takiego wiaza, to sobie pieniek w nim powygina, i bedize zadowolony? Sam jestem amatorem, ale nie trzeba byc znawca zeby wiedziec jakie beda skutk tego. Więc mogla bys czasami schowac swojego `wszystkowiedzacza` do kieszeni, i pomyslec racjonalnie czy poczatkujacy był by zadowolony z takiego pieńka. pozdrawiam
 
 
Sieku
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-29, 10:31   

http://www.przyjacielebonsai.pl/hodowla.htm

może to ci pomoże
 
 
AnnaDorota
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-29, 10:42   

Naprawdę Zak, poczytaj chociaż to forum...
 
 
zak
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-29, 10:45   

czytam to forum, nie martw sie. wiem ze mozna wyginać nawet grubsze pienki. ale czy poczatkujacy sobie z tym poradzi? nie sadze, wiec nie wprowadzajmy w blad.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group