Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Podocarpus - porady pielegnacji nowo zakupionego drzewka!!
Autor Wiadomość
kivi1992
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-27, 05:34   

Jednak zdecydowałem poczekać z tym do jesieni. Zauważyłem ze wypuszcza nowe igiełki i w doniczce rosną dwie sadzonki samosiejki, nie chciał bym ich uszkodzić i wykorzystać je, wiec czekam do jesieni!

Ziemia nie jest aż taka bardzo nieprzepuszczalna jak wlałem nieco więcej wody dla doświadczenia to bez problemu po czasie nadmiar wylewa sie z otworków także chyba nie jest źle i jednak dam mu odpoczywać na razie!! Myślę ze będzie to dla niego zdrowsze !

Piszcie jak macie inne zdanie. Proszę!!! Jestem początkującym a chce jak najlepiej dla drzewka, a do końca nie wiem jak sie nim dokładnie opiekować także każda opinia rada i uwaga są dla mnie naprawdę bardzo ważne!!!!!!!!!!!! :-) ;-)
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-06-30, 14:14   

Przesadzenie podocarpusa późna jesienią to najgorsze co mógłbyś zrobić. Światła coraz mniej, a Ty mu takie przygody zafundujesz. Jest duże prawdopodobieństwo że to będzie gwóźdź do trumny Twojej rośliny. Indoorów NIE WOLNO przesadzać jesienią. Wyjątkiem jest wsadzenie drzewa w wiekszy pojemnik bez ruszania bryły korzeniowej. Jakiekolwiek grzebanie w korzeniach jest wtedy niedopuszczalne.
To jest drzewko indoor i terminy przesadzania nie sa takie jak iglaków outdoor.

Jesli ziemia jest fatalna, przesadź roslinę do wiekszego pojemnika, choćby dziś (nie ruszając korzeni). Jesli podłoże jest znośne poczekaj do wczesnej wiosny.
 
 
Geeker
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-16, 07:59   

Zapytanie przeniesione do nowego wątku: http://www.przyjacielebon...p?p=32310#32310

Przy okazji proszę o usunięcie tego postu.
Ostatnio zmieniony przez Geeker 2008-07-17, 19:31, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
kivi1992
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-21, 17:22   chyba gotow

Mój podocarpusik sie aklimatyzował przez ten czas jak zadawałem wam inne pytania teraz mam kolejne pytanie!!

Moje drzewko wypuszcza nowe igiełki i pędy myślę ze to oznaki że sie juz dobrze czuje w tym środowisku.

O przesadzaniu już wiem zmienię mu tylko doniczkę i dosypie podłoże

Chciałem sie tutaj tylko zapytać czy go mogę zacząć czymś nawozić i czym lepiej płynny pokon czy granulowany do iglaków??

No i najważniejsze o co chciałem zapytać mogę go zacząć formować ?? przycinać, drutować??
 
 
Kimmerek
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-21, 21:03   

Zdecydowanie zainwestuj w nawozy organiczne takie jak: BIO GOLD lub BIOHUMUS. Dlaczego? O tuż typową chemię w płynie (jak chociażby Pokon) łatwo jest przedawkować. Przy naturalnych nawozach takie ryzyko jest znacznie mniejsze.

Podocarpusa nigdy nie miałem więc nie wiem kiedy ma okresy pielęgnacyjne. Musisz poszukać gdzieś w internecie kiedy można wykonywać na nim cięcie korony. Igiełek raczej na zimę nie zrzuca więc drutować możesz go w każdej chwili (mogę się mylić :-P )
 
 
Bix
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-22, 05:59   

Kimerek, po co w ogóle piszesz, skoro co chwilę ostrzgasz "mogę się mylić" ?
 
 
Borys910
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-08, 14:34   

Witam.
Dostałem bardzo duży i piękny okaz Podocarpusa. Czytam całe to forum i dużo się dowiedziałem ale mam jeszcze kilka pytań. Po tygodniu obecności mój bonsai stracił 1/3 igieł. Rozumiem że jest to efekt aklimatyzacji. Mam bardzo mały i ciepły pokój a w zimie jest tu bardzo suche powietrze. Czy to mu nie zaszkodzi a jeśli tak to jak mogę go chronić?

Drugi problem to taki że okno mam na wschód i pytanie czy powinienem go postawić na oknie (rano mocne słońce i grzejąca szyba) czy może półka na ścianie (dużo mniej słońca). Niestety mój dom nie ma okien północ - południe jedynie wschód zachód.
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2008-09-08, 17:53   

Borys910 napisał/a:
Czy to mu nie zaszkodzi a jeśli tak to jak mogę go chronić?
poczytaj o zwilzaniu powietrza , jest kilka sposobow np: zraszanie , taca z keramzytem ,mokra szmata na grzejniku to sa te ktore teraz mi przeszlu przez mysl , najlepsza jest chyba jednak taca z keramzytem .
Borys910 napisał/a:
Drugi problem to taki że okno mam na wschód i pytanie czy powinienem go postawić na oknie (rano mocne słońce i grzejąca szyba) czy może półka na ścianie (dużo mniej słońca).
bonsai musi stac na parapecie , zadna polka nie wchodzi w gre , pamietaj ze bonsai musi miec duzo wiecej siwtala niz ta sama roslina prowadzona jako normalny ze tak powiem kwiatek
 
 
 
zahir
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-06, 20:16   

Witam! Jestem nową posiadaczką podokarpa - mam go od dziś :jupi: Zauważyłam jednak,że na widocznych korzeniach ma drobne kuleczki,koloru rdzawo-brązowego ,ziemia jest nadmiernie wilgotna,wiec go nie podlewam.Wiem,że teraz musi przejść okres klimatyzacji,ale chciałabym zapytać czy mam się niepokoić tymi zmianami na korzeniach i co możecie mi zalecić w tej kwestii.Dziękuję.
 
 
wog 


Pomógł: 9 razy
Wiek: 58
Dołączył: 11 Maj 2010
Skąd: Dzierżoniów
Wysłany: 2010-07-06, 20:19   

foto?bo podejrzewam ze to nawoz
_________________
http://wog-bonsai.blogspot.com/
 
 
zahir
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-07, 12:16   

Zgodnie z zaleceniem przesyłam fotkę jak wyglądające te niepokojące mnie kuleczki na korzeniach.Drzewko mam dwa dni,zakupione było w sklepie ogrodniczym.Chciałabym wiedzieć jak mogę mu pomóc:)Dziękuję.

Bonsai.jpg
Plik ściągnięto 8607 raz(y) 93,22 KB

 
 
wog 


Pomógł: 9 razy
Wiek: 58
Dołączył: 11 Maj 2010
Skąd: Dzierżoniów
Wysłany: 2010-07-07, 12:47   

slabo to widac , ale jak sie nie myle to kamien od wody
_________________
http://wog-bonsai.blogspot.com/
 
 
zahir
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-07, 13:08   

jeszcze jedna fotka...hmmm myślę,że to coś więcej niż kamień....???

korzenie.jpg
Plik ściągnięto 6831 raz(y) 168,15 KB

 
 
peper50 
Bartłomiej Olejnik


Pomógł: 40 razy
Wiek: 36
Dołączył: 31 Lip 2009
Skąd: Radomsko/Częstochowa
  Wysłany: 2010-07-07, 15:03   

To nie jakiś rodzaj... grzyba? :mrgreen:
_________________
"Jeżeli chcesz się napić wody
musisz to zrobić sam.
Żaden opis wody
nie zastąpi ci jej."

http://bartlomiejolejnik.blogspot.com
Ostatnio zmieniony przez peper50 2010-07-07, 15:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
wog 


Pomógł: 9 razy
Wiek: 58
Dołączył: 11 Maj 2010
Skąd: Dzierżoniów
Wysłany: 2010-07-07, 15:47   

http://piorin.gov.pl/index.php?pid=650
badania wykonuja za darmo z foty malo widac , ale mysle z ze to osad mopge sie mylic nie jestem mocny z ochrony roslin dlatego czesto goszcze w oddziale w swojej pipidówie.
_________________
http://wog-bonsai.blogspot.com/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group