Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ficus benjamina usycha
Autor Wiadomość
Pancia
[Usunięty]

  Wysłany: 2009-01-16, 11:16   Ficus benjamina usycha

Witam,
Mam problem, otóż moje drzewko dostałam jako prezent pod choinkę, było wysłane pocztą (5 dni w paczuszce bez światła i wody, oraz przy niskich temperaturach). Po wyjęciu z pudełka bardzo ładnie wyglądał.
Po kilku dniach zaczął schnąć :-(
Jest to drzewko formowane z fikusa Beniamina odm. Natasha.
Drzewko ma młode przyrosty, ale słabo się rozwijają i schną.

Proszę, czy da się go jeszcze uratować :?:
Ostatnio zmieniony przez szef 2013-03-24, 20:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2009-01-16, 11:34   

A czy w tej podstawce nie stoi przypadkiem od czasu do czasu w wodzie ? gdyby doszło do przechłodzenia , usechł by w przeciągu 1-2 dni , aha i jeszcze coś , czy jego stanowisko jest na tej półeczce , czy na parapecie :?: :roll:
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
Ostatnio zmieniony przez Jacek Grzelak 2009-01-16, 11:36, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Pancia
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-16, 11:51   

W podstawce wody nie ma i nie było, a stoi dla bezpieczeństwa w razie gdyby poleciała, ponieważ Drzewko stoi na TV, ok. 2 m od okna, jednakże zaczął już powoli schnąć jeszcze jak stał na oknie. ;( Okno jest wschodu, więc większą część dnia jest jasno w pokoju, tym bardziej teraz jak dni są krótkie.
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2009-01-16, 11:57   

drzewko na parapet i to predko , zwieksz wilgotnosc powietrza wokol drzewka za pomoca tacy z keramnzytem , jezeli to nie poskutkuje proponuje zalozyc foliowa "szklarenke "
 
 
 
ogrodnik 
Michał Krzyścin


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lis 2006
Skąd: Knurów k. Gliwic
Wysłany: 2009-01-17, 10:55   

Jacku, niekoniecznie po przechłodzeniu musiałby tak szybko uschnąć... ;)
Eksperymentalnie zostawiłem fikusa benjamina baaaardzo długo na balkonie...
Już były pierwsze przymrozki, pierwszy śnieg, a on ciągle był na balkonie w żaden sposób nie zabezpieczany. Dopiero po tym okresie zabrałem go do domu-stracił około połowy liści, ale cała roślina żyje i wypuszcza pełno nowych pąków :)
Pancio, jeśli Twój fikus wypuszcza jakieś pąki to przy zapewnieniu mu dobrych warunków przeżyje, a czego mu potrzeba to już na forum nie raz było napisane więc poszukaj :)
_________________
www.mojerosliny.prv.pl
 
 
 
Pancia
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-17, 14:14   

:-)
Nowe pąki wypuszcza ale też usychają :-/
Mam nadzieję, że już będzie tylko lepiej ;-)
 
 
armin 
Armin Niewiadomski

Pomógł: 34 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Lis 2007
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2009-01-17, 19:57   

Fikusy nie znoszą nadmiaru wilgoci. Podejrzewam, że na czas podróży sprzedawca zalał roślinę na zapas. Niskie temperatury i szczelne zamknięcie nie pozwoliły na jej zużycie. Znając życie, to po dotarciu na miejsce nastąpiła z Twojej strony nadopiekuńczość i kolejne podlewanie (na 3 zdjęciu od góry widać to po podstawie pnia). Korzenie zaczęły gnić, a bez korzeni nie ma transportu wody do części nadziemnej. Bez wody drzewko schnie. To tak, jakbyś je ucięła u podstawy i wsadziła do wiadra z wodą. Wody ma niby dostatek, ale... Taka jest moja teoria. Wnioski należą do Ciebie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group