Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
POMÓŻCIE DOSTAŁEM BONSAI W TAKIM STANIE POMOCY
Autor Wiadomość
Zbiciu 
Kamil Zbiciak

Wiek: 31
Dołączył: 26 Lip 2009
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
  Wysłany: 2009-07-26, 22:58   POMÓŻCIE DOSTAŁEM BONSAI W TAKIM STANIE POMOCY

Dostałem drzewko BONSAI w takim stanie: http://img521.imageshack....zdjcie0016g.jpg i nie wiem czy mam się w ogóle za nie brać. Coś tam czytałem tutaj i zrobiłem taką "szklarenkę" małą. W sumie to z ziemi coś zielonego się pojawiło, a na drzewku mało co widać...Proszę o pomoc :cry: :cry:
Nawet nie wiem jaki to gatunek tego drzewka...Więc także jaki nawóz jest potrzebny i tak dalej...
 
 
Zbiciu 
Kamil Zbiciak

Wiek: 31
Dołączył: 26 Lip 2009
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: 2009-07-26, 23:19   

Dodam jeszcze zdjęcie z przybliżeniem po zdrapaniu kory. Słyszałem, że w środku drzewko powinno być zielone ;/ http://img508.imageshack.us/i/zdjcie0017.jpg/
_________________
 
 
sienerski
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-26, 23:55   

zobacz dokładnie czy nie jest wyschnięte, uszczknij trochę i powinieneś sam poznać czy jest zasuszone czy jeszcze żyje. Możesz również spróbować odżywki jeśli drzewko nie wyschło ja tak uratowałem fikusowy lasek. Polecam Ci odżywkę.
 
 
Herpestes 


Pomógł: 12 razy
Wiek: 45
Dołączył: 20 Mar 2008
Skąd: Stare Juchy
Wysłany: 2009-07-27, 10:12   

To wiąz drobnolistny.Zapytaj poprzedniego właściciela co z nim robił.Jak je przezimował i czy po zimie miało liście.Obawiam się że było źle przezimowane,przemarzło i uschło.
 
 
Zbiciu 
Kamil Zbiciak

Wiek: 31
Dołączył: 26 Lip 2009
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: 2009-07-28, 17:29   

No właśnie nie mogę rozpoznać...Raz jest wysuszone, a raz jak popsikam to wygląda w środku tak samo, tylko że jakby było mokre. No zapytam się. W sumie to ten ktoś mi dał, ale miał od kogoś innego ale widać tam ślady po drucikach i po przycinaniu, więc chyba ostatni właściciel przedobrzył, bo jak byłem kiedyś u niego to liście były. A czy czasami nie stało się tak, że osoba za dużo drzewko podlewała, a ono stało w bardzo suchym miejscu? Bo w pokoju zawsze było ponad 20 stopni C (mają kominek, w którym palą, no w zimę palili cały czas)...??
_________________
 
 
Zbiciu 
Kamil Zbiciak

Wiek: 31
Dołączył: 26 Lip 2009
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: 2009-07-30, 18:02   

Reanimacja dała jakieś efekty!!! Chociaż nie wiem, czy pod korą Wiąz zielony, ale nieco powyżej miejsca, które wcześniej sprawdzałem, spłynęła żywica. Teraz mam zamiar włożyć BONSAI do jakiegoś mokrego pojemnika, drzewko bardzo podlać i znowu założyć na nie folię. Jak źle - mówcie co mam robić, albo ewentualnie dopowiedzcie coś, co by mi się przydało.
_________________
 
 
Zbiciu 
Kamil Zbiciak

Wiek: 31
Dołączył: 26 Lip 2009
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: 2009-08-02, 11:51   

Możecie mi powiedzieć, czy chociaż da się coś z tym zrobić? Bo ja nie jestem do tego przekonany...
_________________
 
 
Zbiciu 
Kamil Zbiciak

Wiek: 31
Dołączył: 26 Lip 2009
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: 2009-08-15, 21:32   

Dzięki za pomoc, której nie dostałem, dużo się dowiedziałem o tej stronie i o (nie)pomocnych użytkownikach, a z drzewka chyba zostanie drewno na opał...
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group