Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ficus Retusa
Autor Wiadomość
wueldekum
[Usunięty]

  Wysłany: 2009-10-05, 14:17   Ficus Retusa

Witajcie , z gory sorry za zalożenie nowego tematu bo pewnie taki byl już nie jedno krotnie poruszony ale jestem zupelnie nowym forumowiczem , i początkującym posiadaczem 11 letniego Ficusa Retusa

Drzewko mam od polowy sierpnia i na początku bylo wszystko ok , jednak z czasem zaczely pojawiac sie problemy , mianowicie drzewko zaczelo gubic listki , coraz wiecej lisci zólknie na niektorych zaczynaja sie pojawiac bracowe plamki (zdjecie1)
Niewiem co moze byc przyczyna , brak swiatla ,brak nawozow .
A ha jakies 3 tygodnie temy przyciolem kilka galazek na szcycie zeby rozrzadzic galezie, czyzby to byla przyczyna - nie odpowiednia pora roku na taki zabieg ?
Czytałem rowniez iz u drzewka powyzej 10 roku zycia nalezy przycinac raz w roku bryle korzeniowa , moze tu tkwi problem poniewaz nie wiem kiedy ostatani raz korzenie byly skracane , nie mam kontaktu ze sprzedawca :(

Hellp

Dzieki
Ostatnio zmieniony przez wueldekum 2009-10-05, 14:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wog
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-05, 15:38   

delete
Ostatnio zmieniony przez wog 2010-01-23, 07:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wueldekum
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-06, 05:28   

Hym czy ma sucho , podlewam go co jakies 3 dni , tz spryskuje glebe ale tak dosc obficie .
A jak wytlumaczyc brazowe plamki na lisciach zdjecie nr 2 oraz tak jak by nadgryziony lisc na zdjeciu nr 3 ??
 
 
wueldekum
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-06, 05:30   

ps , moze to wina braku jakichs skladnikow mineralnych , nie nawozilem go jeszcze
Ewentualnie jesli mozecie doradzcie czym i jak czesto nalezy nawozic Retusa
 
 
SirDejw 
Dawid Markiewicz


Pomógł: 25 razy
Wiek: 35
Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2009-10-06, 10:53   

Nie wiem czy spryskiwanie gleby wystarczy fikusowi. Moje mają cały czas wilgotno. Zraszać możesz liście i gałązki. Gleba w której roslnie twoje drzewko na pierwszy rzut oka ma spora zawartość torfu. A ma on takie właściwości że wolno nasiąka ale też trzyma wilgoć. Jeśli zbytnio go przesuszysz to zrobi sie skorupa i woda może poprostu ściekać po ściankach tej bryły (jak widzisz gleba skurczyła sie i odstaje od ścianek doniczki), a bardzo niewielka ilość dociera do korzeni. Poczytaj o technikach nawadniania na forum. Gospodarka wodna to bardzo istotna rzecz. Jesli nie jesteś w stanie jej kontrolowac to radziłbym zanurzac całą doniczkę w wodzie i czekac ąz przestanie uciekac powietrze z ziemi. Bedziesz miał pewnosć że woda dotarła tam gdzie miała. Fikusy rosna naturalnie w środowisku bardzo wilgotnym gdzie ściółka praktycznie nie przestaje byc mokra, musisz stworzyc mu takie warunki, a dopiero jak bedzie w dobrej kondycji mozesz zaczać nawozić.

Liście nie żółkną z powodu przyciecia korzeni czy gałązek, po prostu odpadaja kiedy dana gałązka umiera i żółkna leżąc juz na ziemi.

To spewnościa woda nie zraszaj tylko podlewaj.
_________________
http://dawidmarkiewicz.blogspot.com/
 
 
wueldekum
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-11, 14:54   

Dzieki za rady i pomoc , listki przestaly żółknąc i odpadac .Chodziło o gospodarke wodną .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group