Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Help co się z nim dzieje!Carmona
Autor Wiadomość
mikel
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-21, 17:01   Help co się z nim dzieje!Carmona

Coś sie stało z moim drzewkiem,liście schną i przy najmniejszym dotyku opadają, a ziemia stała się jakiś dziwna z małymi białymi plamkami załączam fotki może to Wam coś da.
 
 
mikel
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-21, 17:03   

Drzewko podlewam prawie codziennie przez zanurzenie było nawożone stoi nad kaloryferem i jeśli otwieram okno to chyba na nie dmuch nie wiem czy to od tego
 
 
lukipela 
Paweł F.

Pomógł: 59 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Lis 2008
Skąd: lublin
Wysłany: 2009-11-21, 17:21   

Moim zdaniem albo przenawoziłeś drzewko,albo winą jest podlewanie (być może obie te przyczyny jednoczenie).
Podlewanie przez zanurzenie "prawie codziennie" to gruba przesada.Zwłaszcza o tej porze roku kiedy wzrost rośliny zostaje zahamowany,zmniejsza się jej zapotrzebowanie na wodę.Poza tym gleba wygląda na niezbyt przepuszczalną a w takiej sytuacji podlewanie przez zanurzenie jest mocno ryzykowne,a zwłaszcza tak częste jak piszesz.Białe plamki na podłożu to najprawdopodobniej pleśń - za dużo wody.
Generalnie uważam że doprowadziłeś karmonę do takiego stanu że raczej nic już z tego nie będzie.
 
 
 
mikel
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-21, 18:35   

dzieki za rade a co mam teraz nim robić??
 
 
SirDejw 
Dawid Markiewicz


Pomógł: 25 razy
Wiek: 35
Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2009-11-22, 10:50   

Wystaw drzewko na południowy parapet, Nie podlewaj, nie zraszaj, nie nawóź aż gleba przeschnie(ok 5-7 dni w zaleźności od stanowiska). Wkładaj wykałaczkę w ziemię i sprawdzaj wilgotność. Korzenie prawdopodobnie zaczęły gnić. Podlewaj przez zanurzenie co ok 5 dni. Mamy zimę i drzewko wolniej rosnie i potrzebuje mniej wody.
_________________
http://dawidmarkiewicz.blogspot.com/
Ostatnio zmieniony przez SirDejw 2009-11-22, 10:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mikel
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-27, 20:20   

rzeczywiście ziemia jest biała i ma dziwne plamki to jest na 100% pleśń nie podlewam Go już 6 dni co mam dalej zrobić? SirDejw mówił że mam podlewać przez zanurzenie co 5 dni po 6 dnich bez podlewania ale chcem sie upewnic
 
 
Piciu0010
[Usunięty]

  Wysłany: 2010-01-08, 12:51   Opadająca Carmona...

Witam!! chciałbym kontynuować ten temat, otóż mam problem ze swoją karmoną. Mam ją już około 2 miesiące.. na początku wszystko było dobrze, bardzo ładnie rosła.. Ale od nie dawna zaczęła opadać.. Nie wiem, co może być tego przyczyną.. Stoi na parapecie pod którym jest kaloryfer, nie przelewam jej, ani nie przesuszam.. Umieszczę tutaj fotki.. Mam nadzieję, że mi pomożecie..
 
 
wog
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-08, 12:59   

delete
Ostatnio zmieniony przez wog 2010-01-23, 07:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Piciu0010
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-08, 22:13   

Czyli generalnie, trzeba czekać na cud, aż zacznie puszczać więcej listków.. Są widoczne małe zdrowe liście na moim drzewku, ale jest ich naprawdę nie wiele.. może da radę odżyć..
 
 
violkaa
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-01, 20:47   

:-( witam mam proble rowniez z karmona drobnolistna a mianowice odpadaj jej liscie i nie sa suche sa zielone i wygladaja na zdrowe i nie to ze 1 czy 2 dziennie lecz kilkanasie wystarczy poruszyc drzewkiem czy dmuchnac a one sie sypia w ziemi zobaczylam male krysztalki podobne do soli wspomne ze podlewam codziennie a wlasciwie zraszam spryskiwaczem raz w tygodniu podlewam do ziemi co robic pomóżcie :-(
 
 
t4ras 
Karol Tarasiuk


Pomógł: 15 razy
Wiek: 35
Dołączył: 18 Kwi 2009
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2010-03-01, 21:08   

jak długo masz to drzewko? bo objawy podobne jak przy aklimatyzacji, tylko te "kryształki" :wow: wstaw foty jak możesz.
 
 
 
violkaa
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-01, 21:26   

drzewko mam 4 dni a liscie zaczely opadac na 2 dzien tez myslalam ze to z tego powodu ale wole sie upewnic a i mam pytanie jak dlugo ten okres moze trwac tak mniej wiecej a co do krysztalkow to moze to jakas forma nawozu slyszalam ze wystepuje tez w formie takich kamyczkow tylko nie mam pojecia czy to wlasnie to
 
 
violkaa
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-01, 21:29   

fotki niestety ale teraz nie moge wstawic aparat porzyczylam siostrze a od telefonu kabla nie mam zeby na kompa wrzucić te kamyczki sa identyczne jak sól takie pół przezroczyste kryształki
 
 
t4ras 
Karol Tarasiuk


Pomógł: 15 razy
Wiek: 35
Dołączył: 18 Kwi 2009
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2010-03-01, 21:33   

może poprostu piasek? a jak długo masz tą karmone?
 
 
 
violkaa
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-01, 22:11   

to chyba nie jest piasek taki dziwny by byl nie wiem juz sama a drzewko mam tak jak pisalam 4 dni a liscie odpadaly na 2 dzien od zakupu Byla sliczna jak ja kupialam a teraz to zwuj badylów z kilkoma listkami na czubku dzewka ale rosna nowe he he listki i gałazki co z tym okresem aklimatyzacji ile moze trwac tak mniej wiece
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group