Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Witajcie :)
Autor Wiadomość
rastaman 
roots reggae regga

Pomógł: 3 razy
Wiek: 40
Dołączył: 18 Cze 2009
Skąd: Siemianowice Sląskie
Wysłany: 2009-06-19, 17:28   

Witam wszystkich miłośników sztuki Bonsai. Moje zainteresowanie bonsai zaczęło sie już dawno ale niestety moim drzewkiem był zakupiony w ikei krzaczek i nie bardzo mi z nim wyszło ale teraz zamierzam zakupić coś lepszego, dzięki książce i mam nadzieję waszej pomocy uda mi sie wyhodować ładne drzewko. pozdrawiam
 
 
SirDejw 
Dawid Markiewicz


Pomógł: 25 razy
Wiek: 35
Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2009-06-25, 09:34   

Witam wszystkich.

Nie mam jeszcze żadnego drzewka godnego pokazania, ale może kiedy nauczę się więcej to będzie z tego jakieś prebonsai. Póki co mam klona palmowego którego pień muisi przybrać na wadze, kilkanaście fikusów (wiekszość to sadzonki), kilka młodych klonów francuskich, dobrze rozwiniętą carmonę, kilka bukszpanów i ligustrów pospolitych, deba i awokado (:P).
Zanim zdecyduje się na zakup jakiegoś prebonsai np. w akademi we wrocławiu, postaram sie wchłonąć o tej sztuce ile wlezie.

Pozdrawiam wszystkich zafascynowanych
_________________
http://dawidmarkiewicz.blogspot.com/
 
 
M@ro
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-13, 14:00   

Cześć jestem Marek. Mam 15 lat. Drzewko bonsai posiadam od 5 godzin :D . Interesuję się też Terrarystyką i CS'em.

pozdrawiam :)
 
 
nandu 
Lena


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 12 Cze 2009
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-07-17, 13:08   

Witam wszystkich maniaków bonsai

Jestem z Wrocka i mam na imię Lena.
Interesuję się drzewkami od niedawna ale mam wrażenie, że bedzie to pasja na dłużej :-)
 
 
m@rio
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-24, 09:50   

Witajcie Wszyscy.
Również wypadało by sie przedstawić. Mam na imię Mariusz bardziej znany jako "mario" i mieszkam w Pruszkowie. Od dłuższego czasu chodzi za mna bonsai i wreszcie postanowiłem coś w tym temacie zrobić. Liczę na Wasze doświadczenia, rady, porady i pomoc.
Poza tym interesuję się a wręcz jestem fanatykiem "starek motoryzacji" - i zdecydowanie na niej znam sie bardziej jak na bonsai. Ale ludzie mówią że człowiek uczy sie przez całe życie :mrgreen:
 
 
piroman
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-31, 18:08   

Witam

Moje imię to Romek. Dopiero przymierzam się do bonsai i gromadzę wiedzę. Zakup drzewka planuje jakoś na wiosnę, podobno wtedy najlepiej.

Pozdrawiam
 
 
Bartosz-B
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-22, 08:08   

Witam wszystkich użytkowników forum. Może wielkim pasjonatem bonsai nie jestem aczkolwiek bardzo podobają mi się drzewka a przygodę z bonsai już rozpocząłem niestety niezbyt udanie.
Pozdrawiam
Użytkowników
 
 
Leśnowóz
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-10, 10:15   

Witam wszystkich forumowiczów i miłośników Bonsai :)
mam na imię Jarek, od kilku dni przyglądam się forum i dzięki temu dowiedziałem się jaki błąd popełniłem kupując w grudniu w markecie zieloną Zelkovę na wyprzedaży. słowem zrobiłem wszystko czego nie powinno się robić a potem postanowiłem o tym poczytać :D
Ale za cenę 5zł to przynajmniej doniczka mi się zwróciła :D Mam jednak nadzieję, że drzewko
przetrzyma więc stosuję sie do zaleceń forum.
Nie zamierzam jednak zadawać po raz kolejny tych samych pytań bo jak na razie znajduję na wszystkie gotowe odpowiedzi.
Pozdrawiam
Jarek
 
 
josephson
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-12, 11:49   

Del
Ostatnio zmieniony przez josephson 2011-12-24, 19:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gusia63
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-31, 16:30   

Witam wszystkich.
Mam na imię Agnieszka i pochodzę z Kętrzyna, sztuką bonsai zainteresowałam się niedawno. Staram się być jak najaktywniejszym członkiem forum ale z natury niewiele mówię dlatego mi to trochę nie wychodzi. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
 
 
kulturysci
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-14, 19:42   

Witam wszystkich

dzisiaj na walentynki dostałem drzewko :-D

muszę poczytać, co, jak itd żeby go nie zaniedbać...

pozdrawiam wszystkich :)
 
 
dzi4d3k 
Kamil K.

Wiek: 39
Dołączył: 17 Lut 2010
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2010-02-17, 23:43   

Witam wszystkich!
Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem drzewka zelkova (niestety z marketu). Z racji zamieszkania na obrzydliwym osiedlu z wielkiej płyty fascynuje mnie wszystko co zielone ;-) Mam nadzieję zanieść tutaj trochę ratunku, bo bonsai jest dla mnie nowością, a żal byłoby zmarnować roślinkę :-)

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez dzi4d3k 2010-02-17, 23:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
komski
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-18, 22:47   

Witam wszystkich forumowiczów :-)

Na imię mam Michał i dzisiaj dołączyłem do grona forumowiczów :)

Pozdrawiam :-)
 
 
Malekithan
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-26, 17:29   

Witam!
Nazywam się Artur i nie piję już 3 miesiące... eee nie nie to forum tzn bonsai mam już 3 miesiące ;] W wigilię stałem się szczęśliwym posiadaczem wiązu drobnolistnego który po krótkiej aklimatyzacji i drobnym problemie z listkami ma się w tej chwili wyśmienicie. Poza bonsai, zajmuję się głównie fotografią(głównie aktem) oraz nagłośnieniem i muzyką.

Pozdrawiam!
 
 
marcinchicago39
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-01, 04:01   Moje pierwsze drzewko

Witam serdecznie. Mam na imię Marcin, mieszkam w USA w Chicago. Zawsze podobały mi się drzewka Bonsai, wczoraj postanowiłem kupić sobie pierwsze Fikus Retusa tzw. "Marchewa".
Zdaję sobie sprawę że fikus nie jest jakimś super profesjonalnym bonsai, nie jestem pewien czy na pewno należy do bonsai.
Ma chyba jednak trochę z tym wspólnego i jako coś na początek zdaje się dobrym wyborem, to już zostawiam do waszej oceny.
Szukałem na forum odpowiedzi na moje pytania i albo źle szukam albo nie ma tego o co dokładnie mi chodzi.
Wiem że powinienem na początek przeczytać poradnik co mam zamiar zrobić, proszę was tylko o jedną odpowiedź - czy powinienem jak najszybciej (zakup 27 luty 2010) przesadzić drzewko. Doniczka w której przyszło jest okropna i plastikowa. Jeżeli nie przesadzać teraz to kiedy i oczywiście do jakiego typu i wymiaru doniczki. Drzewko ma wysokość 30,5 cm, korona w najszerszym miejscu również 30,5 cm a pien przy samej ziemi jest gruby na 9 cm.
Bardzo dziękuję za wskazówki, mam nadzieję że będzie to moje pierwsze ale nie ostatnie drzewko, chciałbym po nabraniu jakiegoś doświadczenia powiększyć swoją kolekcję o jakieś ciekawsze okazy.
Poniżej zamieszczam zdjęcia mojej roślinki (zrobione telefonem):


Ostatnio zmieniony przez marcinchicago39 2010-03-01, 04:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group