Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Carmona. jak pogrubic pień???
Autor Wiadomość
Andrew
[Usunięty]

  Wysłany: 2010-03-16, 17:24   Carmona. jak pogrubic pień???

Witam wszystkich.

Jak pogrubic pień w Carmonie drobnolistnej??

I może jakaś mała rada jak przyciąc moje drzewko, jestem początkujący i nie chciałbym niczego popsuc.

Czarwony kolor oznacza układ gałęzi.
:help:
 
 
__Alien__ 
Arkadiusz Krawczyk


Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 30 Kwi 2007
Skąd: Radom
Wysłany: 2010-03-16, 18:13   

Witam, moim zdaniem powinieneś zdjąć ten drut, gdyż jest nałożony fatalnie. Jak widzę, jest to drut z izolacją, nie jestem pewien, czy powinno się takie używać, ale sądząc po tym że nigdzie nie widać, by ktoś używał, to chyba nie powinno się :) . Pogrubić można na różne sposoby:
1. Obwiązać drutem pień przy samej ziemi, przez co drzewko "napuchnie" nad drutem. Osobiście nie stosowałem, więc nic nie powiem o tej metodzie.
2. Zostawić gałęzie na niższych partiach drzewa, przez co będzie się na dole rozrastać.
Tę gałązkę po lewej na dole ja bym zostawił, gdyż wydaje mi się, że może sprawić, że właśnie na dole pień zgrubieje, ale chciał bym, żeby wypowiedziały się bardziej kompetentne osoby. Ja osobiście takie na mich drzewkach zostawiam do czasu właściwego formowania. No i z tego zdjęcia ciężko mi zobaczyć jak przebiega układ gałęzi i pnia, więc się nie wypowiem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group