Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ficus Retusa gubi Listki :(
Autor Wiadomość
t4ras 
Karol Tarasiuk


Pomógł: 15 razy
Wiek: 35
Dołączył: 18 Kwi 2009
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2010-03-21, 21:15   

Przesadź i to jak najszybciej. i w żadnym wypadku nawóz!
 
 
 
Rafii
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-21, 21:57   

Jeśli to pomoże, to wole zaryzykować niż patrzeć jak drzewko obumiera:-( a ziemie to jakaś specjalną mam zakupić czy może być ziemia do kwiatów lub po kretowisku bo tej używam do drzewek owocowych i ładnie rosną :-) ?? btw jak będę przesadzał to do ziemi dać jakieś dodatki typu: drobny żwir ,styropian czy coś??
 
 
komski
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-21, 23:16   

Ja jeszcze fikusa nie przesadzałem ale zakupiłem akadamę i zamierzam w samą akadamę swojego przesadzić mam nadzieję,że dobrze mu w niej będzie :) Styropianu to raczej nie dawaj.
 
 
Rafii
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-21, 23:32   

yhy ael ja tez powinienem przesadzic drzewko do tej akadamy czy do zwyklej ziemi ??
 
 
komski
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-22, 00:15   

Z tego co czytałem na forum to zdania są podzielone.Niektórzy mieszają akadamę z innymi składnikami w różnych proporcjach a niektórzy stosują samą akadamę tylko więcej nawożą jak się nie mylę.Ja chcę zobaczyć jak będzie fikusowi w samej akadamie ale oczywiście Ty nie musisz tego samego robić,możesz zastosować jakąś mieszankę ziemi ze żwirkiem albo pisakiem.Poczytaj o mieszankach ziemi bo ja jeszcze w tym się gubię i nie chciałbym wprowadzić Cię w błąd.
Ostatnio zmieniony przez komski 2010-03-22, 00:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
t4ras 
Karol Tarasiuk


Pomógł: 15 razy
Wiek: 35
Dołączył: 18 Kwi 2009
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2010-03-22, 09:15   

Swojego fikusa mam w czystej akadamie i bardzo dobrze mu w niej. więc polecam...
 
 
 
Rob 
Grzegorz Matusiak

Pomógł: 30 razy
Wiek: 37
Dołączył: 27 Kwi 2007
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2010-03-22, 11:12   

Z tego co się orientuje akadamy nie miesza się z innym podłożem. A sam swoje fikusy trzymam w tańszym zamienniku akadamy, czyli niezbrylającym się żwirku dla kota i mają się również świetnie. Jeśli masz w planach zakup akadamy wsadzaj do samej bez żadnych domieszek, po jakimś czasie nawóz i szybko zobaczysz efekty ;-)
_________________
Grzegorz M.
http://bonsaibielsko.blogspot.com/
 
 
 
komski
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-22, 11:24   

Ja jeszcze tylko muszę dorwać siatkę na otwory drenażowe i przesadzam.Może jeszcze na samo dno ułożyć keramzytu na drenaż,co wy na to?
 
 
Rafii
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-22, 14:51   

Oks drzewko przesadzone, czas pokaże czy to cos pomoże, a przy okazji doniczka po retusiku się nie zmarnowała bo widziałem na forum i w necie jak można zrobić Bonsai z Jałowca rozesłanego :-D pod domem tego dużo wiec i o sporą szczepke łatwo :-> może coś mi z tego wyjdzie he
 
 
komski
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-22, 22:48   

Jakby co pisz jak fikus się trzyma.Do jakiej mieszanki go przesadziłeś?
 
 
Rafii
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-23, 13:41   

Kupilem mieszanke ziemi z piaskiem u ogrodnika mowil ze bedzie dobra, no i oczywiscie zmienilem doniczke na wieksza.hmm nie co wcześnie na efekty ale przez dzisiejszą noc i jak narazie do tej pory nie zaobserwowałem żadnego żółknącego i opadajacego Listka hee
 
 
Rafii
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-03, 10:37   

Ficus ma się o niebo lepiej , wypuścił nowe pędy i liście :)
Jeszcze nie jestem zdecydowany w jaka donicze go umiescic heh

Chciał bym podziekować za pomoc w uratowaniu Ficusa
Dziękuje i Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Rafii 2010-05-03, 10:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
komski
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-03, 11:29   

Fajny fikusik :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group