Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Karmona i Wiąz
Autor Wiadomość
Starling 
Lidka O.

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Lut 2010
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2010-04-09, 10:17   Karmona i Wiąz

Witam. Mam 2 pytania.
1) Dlaczego Karmona drobnolistna nie chce puszczać gałązek. Puszcza listki i nawet kwitnie ale nie chce puszczać gałązek. Jest już po aklimatyzacji i przesadzeniu.
2) Czy istnieje jakiś umowny termin w jakim drzewko powinno po przesadzeniu zacząć odbijać. Mój wiąz został przesadzony jakieś 3 tyg temu i narazie nie chce rosnąć. Chyba go trochę przesuszyłam, ale teraz już jest podlewany normalnie. Nie rośnie ale i nie gubi liści. Jak zdrapie korę jest zielone.
Poproszę o pomoc. Z góry dziekuję.
 
 
lukipela 
Paweł F.

Pomógł: 59 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Lis 2008
Skąd: lublin
Wysłany: 2010-04-09, 18:21   

Jak roślina nie chce wypuszczać pędów praktycznie nic nie możesz na to poradzić. Pozostaje zapewnić jej jak najlepsze warunki i czekać.
Co do drugiego punktu - co Wy wszyscy macie z tym zdrapywaniem kory??Ktoś gdzieś coś nie dokładnie przeczytał a teraz wszyscy początkujący na potęgę obdrapują swoje drzewka. Takie coś ma sens jak nie ma liści i drzewko wygląda na zasuszone - zdrapując korę sprawdzisz czy rzeczywiście jest suche jaj pieprz czy też pod korą jest żywa tkanka,a więc nadzieja. Jaki natomiast jest sens zdrapywania kory z drzewka które ma liście?? Skoro są liście,znaczy ze i pod korą na pewno jest żywa tkanka... Wystarczy trochę pomyśleć zanim się coś zrobi.
 
 
 
Starling 
Lidka O.

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Lut 2010
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2010-04-09, 21:09   

Czy ja zdrapując może nawet bez sensu troszeczkę kory mogłam drzewku zaszkodzić? Bo jeśli nie to można było zwrócić uwagę w trochę sympatyczniejszy sposób
 
 
lukipela 
Paweł F.

Pomógł: 59 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Lis 2008
Skąd: lublin
Wysłany: 2010-04-09, 21:36   

Fakt - można było,ale czasem trudno utrzymać nerwy na wodzy jak się setny raz czyta o zdrapywaniu kory z żyjącego drzewka nie wiadomo w jakim celu.
Przepraszam za ton,ale treść wypowiedzi jak najbardziej podtrzymuję.
Raczej nie zabije to drzewka,ale na pewno zdrapywanie kory szkodzi roślinom.
Ostatnio zmieniony przez lukipela 2010-04-09, 21:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
t4ras 
Karol Tarasiuk


Pomógł: 15 razy
Wiek: 35
Dołączył: 18 Kwi 2009
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2010-04-09, 21:39   

dla pewności można posmarować maścią organiczną, nie zaszkodzi.
 
 
 
Starling 
Lidka O.

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Lut 2010
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2010-04-09, 23:27   

oki następnym razem będę wiedziała. Dzięki za rady. Rankę napewno posmaruję maścią
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group