Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Początki mojego bosai
Autor Wiadomość
switek3
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-29, 10:24   Początki mojego bosai

Mam pytanie-na doniczce piszą że kupiłem Carmona Macrophylla. Właśnie go zakupiłem, przeczytałem potrzebne artykuły na tym forum i mam pytania:
1. jak polecacie abym się zachowywał przy aklimatyzacji mojego drzewka?
2. jak często podlewać-choć wiem że nie ma na to reguły ale jak wy często podlewacie?
3. i czy nawozić od początku czy później?
4. czy z drzewkiem jest wszystko w porządku?
5. czy należy je przesadzić?teraz czy później?po aklimatyzacji?kiedy?

Dzięki, sorry za może głupie pytania ale chcę żeby wszystko było ok.
Pozdrawiam

Ps. czemu nie mogę dodać zdjęć jako załączników?
Ostatnio zmieniony przez switek3 2010-05-29, 10:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
najtel
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-29, 12:11   

Przepraszam za offtop, ale gdzie go kupiłeś ? :P
 
 
switek3
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-29, 14:41   

W Ikei.a czemu pytasz?
 
 
najtel
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-29, 19:26   

Bo sam chcę kupić dla siebie pierwsze drzewko, tylko niewiem jeszcze gdzie :)
Masz jakieś fotki drzewka ?
I mozna wiedziec ile kosztował ? :)
 
 
switek3
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-30, 10:48   

20 zł w Ikei. Czy to na pewno Carmona Macrophylla jak napisali na doniczce??

IMG_3518 [640x480].JPG
Plik ściągnięto 4881 raz(y) 62,64 KB

IMG_3523 [640x480].JPG
Plik ściągnięto 4881 raz(y) 73,12 KB

 
 
komski
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-30, 11:40   

Tak to jest Carmona.
 
 
Starling 
Lidka O.

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Lut 2010
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2010-06-01, 13:40   

Narazie nie rób nic oprócz podlewa daj się jej zaaklimatyzować. Później przesadź i nawoź
 
 
switek3
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-02, 14:29   

Ale podlewać normalnie-czy wkładając ją do miski z wodą i pozostawiając na jakieś 10 minut? i zaczęły pojawiać się kwiatki białe. Jak sprawić żeby przekształciły się w owoc bo podobno takowe się pojawiają?
 
 
Starling 
Lidka O.

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Lut 2010
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2010-06-02, 14:35   

ja osobiście podlewam wkładając do większego pojemnika. Pamiętaj tylko, że drzewka lubią jak woda jest odstana wówczas nie pojawi się biały nalot na pniu. Kwiatki prawdopodobnie po jakiś czasie opadną i nawet nie rozkwitną.
 
 
switek3
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-02, 15:07   

Właśnie kilka rozłożyło swoje kielichy i są ładnie białe ;-) a mam pytanie-co to znaczy że woda jest odstana? i jeszcze jedno- można go wkładać do tej większej miski w celu nawodnienia nawet w czasie aklimatyzacji?Chciałem kupić tacę z kermazytem-ale mam pytanie-jakiej średnicy ma być kermazyt oraz jaka ma być taca żeby ją wysypać kermazytem, zalać wodą i na tym postawić roślinke?Jaki jest szacunkowy koszt takiego zestawu?Kiedy powinny zacząć rosnąć nowe gałązki, liście? Bo na razie nic się nie dzieje (mam ją tydzień-więc pewnie stanowczo za wcześniej ale wole się upewnić od specjalistów).
Ostatnio zmieniony przez switek3 2010-06-02, 15:17, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
najtel
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-02, 20:43   

Podlewaj go narazie normalnie og góry. Niema co wkładać takiej wielkiej donicy do wody, bo ten bonsai Ci zgnije po prostu.
To, że woda jest odstana oznacza, że po nalaniu jej do jakiegoś zbiornika, przed podlaniem stoi sobie najlepiej dobę bezczynnie.
Taca z keramzytem i wodą, to dla mnie jakaś bujda. Myśle, że to się przyczynia tylko do rozwoju jakiś mchów, czy bakterii :P
Ale jesli chcesz to mieć, to kup keramzyt wielkości np. monety 5 groszowej wsyp to na tace taką jak np. w MCDonald'sie dają, zalej wodą i jazda z tym pod bonsaia.
Nowe gałązki powinny zacząć rosnąc po okresie aklimatyzacji, który jest bardzo inwidualny. Średnio trwa od 1 do 2 tygodni.
Pozdro.
 
 
Arrrr 
Arkadiusz Poźniak


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Lut 2008
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-06-02, 23:07   

najtel napisał/a:
Podlewaj go narazie normalnie og góry. Niema co wkładać takiej wielkiej donicy do wody, bo ten bonsai Ci zgnije po prostu

Najtel nic nie zgniję, dzieki podlewaniu przez znużenie woda dotrze do każdego miejsca bryły korzeniowej, Wystarczy podlewać z wyczuciem jak ziemia zaczyna przysychać.
najtel napisał/a:
Taca z keramzytem i wodą, to dla mnie jakaś bujda. Myśle, że to się przyczynia tylko do rozwoju jakiś mchów, czy bakterii

Taca z keramzytem i wodą jak najbardziej wskazana. Żadne bakterie nie zaatakują Ci drzewka .
 
 
switek3
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-02, 23:40   

Dzięki za wszelkie rady. To moje pierwsze drzewko i chciałem żeby wszystko z nim było ok. Coś jeszcze powinienem wiedzieć o jego pielęgnacji?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group