Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kwitnienie karmony drobnolistnej
Autor Wiadomość
Cycu
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-24, 14:42   Kwitnienie karmony drobnolistnej

Witam.
Od ponad pół roku walczę o utrzymanie przy życiu karmony drobnolistnej. Od około 3 tygodni zaczęła kwitnąć na biało. Kwiatki jednak usychaja już po jednym dniu. Czy to jest normalne? Codziennie staram się zraszać drzewko. Czy to może być przyczyna więdnięcia kwiatów? I ostatnie pytanie - czy trzymać ją w mieszkaniu na stanowisku średnio nasłonecznionym czy lepiej wystawić na balkon? Mój balkon jest od strony wschodniej, więc drzewko byłoby dość mocno wystawione na promienie słoneczne.
 
 
dextrosse 
Jan Nowakowski


Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 04 Sty 2010
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2010-07-24, 21:47   

Na mojej karmonie różnie to bylo niektore kwiatki trzymaly jeden dzien niektore 4-5 dni i nie wiem od czego to zalezalo. Ja swoja trzymam w domu na zachodnim oknie i praktycznie codziennie mam otwarte okno i drzewko czuje sie swietnie, teraz w okresie letnim spokojnie mozesz ja wystawic na dwor i moze stac do wrzesnia. Stanowisko lekko zacienione, Karmony nie lubia pelnego slonca ;-)
 
 
 
Cycu
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-25, 19:07   

A co z owocami karmony? Czy pojawiają się one w jakimś konkretnym okresie? Czy źle pielęgnowana roślina może nie wydać owoców mimo zakwitnięcia?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group