Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Klon Palmowy- Acera Palmatium
Autor Wiadomość
Tayuriki
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-08, 16:08   

Też kupiłam nasionka tego klonu na allegro. Trzymałam w lodówce, piasku itp. itd. Wszystko robiłam według załączonej instrukcji. A nasionka nie kiełkowały... Po kilku miesiącach się zdenerwowałam, rozbabrałam jedno nasionko i co się okazało? Było całkowicie wysuszone, wyschnięte na pieprz. Nie było szans, żeby cokolwiek z tego powstało. Dlatego już nigdy nie kupię nasion na allegro.
 
 
pp72
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-08, 19:37   

Nie wiem czemu wspominacie tą lodówkę :?: Mi kazali moczyć 12h :jupi:
 
 
SirDejw 
Dawid Markiewicz


Pomógł: 25 razy
Wiek: 35
Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2010-03-08, 19:59   

Niech każdy robi to co mu sprawia przyjemność. Jeśli ktoś chce czekać aż wyrośnie Mu materiał to proszę bardzo. Ja wolę w tym czasie kupować w szkółkach rośliny i uczyć się formowania - bo to mi się najbardziej w tym wszystkim podoba. Bardziej mnie kręci drut niż suche ziarenka :P Komuś kto kupił drzewko łatwiej jest odważyć się na poważne ciecie i nawet potencjalne ryzyko utraty rośliny - a takie zdecydowane transformacje są najciekawsze (przynajmniej dla mnie).

Poza tym fajniejszą przygodą jest szukanie potencjalnych materiałów w lasach, nieużytkach, polanach i oczywiście ich pozyskiwanie niż siedzenie przed lodówką i walenie "allahów" żeby wszystko się udało. To moje stanowisko i nikomu nie będę niczego narzucać - "róbta co chceta".
_________________
http://dawidmarkiewicz.blogspot.com/
 
 
Pabian
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-23, 18:47   

Pierwszy dzień na forum, pierwszy post - także oficjalnie się przywitam. Witam :-)

Po nabraniu pewnej wiedzy z postów napisach na tym forum doszedłem do wniosku, że nic nie wyrośnie z moich nasion (a jeśli tak to będzie to miła niespodzianka). Również posiadam nasionka Klonu Palmowego, jednakże zamiast przeprowadzać stratyfikacje w lodówce spróbuje zrobić to w naturalny sposób. Zamierzam po prostu pozostawić nasionka samym sobą w doniczce na balkonie. Lekko przysypując je warstwą ziemi (ok. 0,5 cm)

I tu poproszę o rade. Potrzebna jest jakaś specjalna ziemia, konkretny jej odczyn itp. ? W cieplejsze dni lekko zwilżać ziemie ? Jestem całkowicie zielony w tym temacie :oops:
 
 
grzesiq 
Grzegorz Kapica

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Kettering Anglia
Wysłany: 2010-08-23, 22:56   

jestes zielony to sobie najpierw poczytaj w internecie jest tego sporo albo kup ksiazke a nie czekasz na gotowca
pozdrawiam
_________________
jesli krytyka to konstruktywna
Ostatnio zmieniony przez grzesiq 2010-08-23, 22:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tree
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-24, 22:25   

Pabian, zrób tak jak napisałeś i nie musisz ich podlewać a ziemia nie musi być specjalna, wystarczy uniwersalna. Przysyp je trochę grubsza warstwa ok 1 cm. Nie wiem ile masz tych nasion ale polowe możesz spróbować stratyfikacji w lodowce.
 
 
Pabian
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-25, 14:47   

grzesiq napisał/a:
jestes zielony to sobie najpierw poczytaj w internecie jest tego sporo albo kup ksiazke a nie czekasz na gotowca
pozdrawiam


Czyli to forum nie jest częścią internetu i nie mam co tu się pytać bo odpowiedzi nie dostane ? Dosyć sporo informacji już przeczytałem, ale nie doszukałem się odpowiedzi na takie konkretne pytanie, więc po prostu zapytałem.

Tree, dzięki.
 
 
Herpestes 


Pomógł: 12 razy
Wiek: 45
Dołączył: 20 Mar 2008
Skąd: Stare Juchy
Wysłany: 2010-08-25, 19:42   

Może to - http://www.przyjacielebon...ghlight=nasiona
Ostatnio zmieniony przez Herpestes 2010-08-25, 19:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pabian
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-02, 21:59   

Tak oto przedstawia się "drzewko".















Jeszcze nie mam wprawy w ocenianiu, także prosiłbym o ocene jego stanu, bo dla mnie niestety jest tragiczny :/
Będzie stało na zachodnim parapecie. Na razie nie mam zamiaru nic specjalnego robić, czekam do wiosny.
Ostatnio zmieniony przez Łukasz Czarnecki 2010-09-02, 22:58, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Lisek77
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-03, 11:38   zimowanie

Witam . Kupiłem w tym roku sadzonkę klonu palmowego w tej chwili ma ok 15 cm , , proszę o rade jak je przy gotować na zimę . i czy trzymać je na dworze czy w domu .

klonpalmowy.jpg
Plik ściągnięto 4001 raz(y) 39,24 KB

 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2010-10-05, 07:00   

To są patysie i to chyba trzymane w domu, źle wyglądają co do zimowania to na dwór (podstawy się kłaniają).

MOD: Post Mariusza został usunięty.
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
Ostatnio zmieniony przez Łukasz Czarnecki 2010-10-06, 16:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mirek Drabent 


Pomógł: 16 razy
Wiek: 63
Dołączył: 02 Maj 2010
Skąd: Głogów
Wysłany: 2010-10-05, 21:03   

Klon palmowy to nie daktylowa palma nie kokosowa palma to klon.Zimą pada na niego śnieg,wiosną rozwijają się liście,latem grzeje go słońce a jesienią gubi liście.A Ty w pażdzierniku będziesz czekał na nowe przyrosty? Powodzenia!
_________________
Pozdrawiam!
 
 
armin 
Armin Niewiadomski

Pomógł: 34 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Lis 2007
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2010-10-06, 08:25   

Bez urazy Mariusz, ale Twój post nie powinien się pojawić. Nie daj Boże ktoś zastosuje się do tych rad i kolejne drzewko szlag trafi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group