Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
brązowe kuleczki
Autor Wiadomość
marceli97
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-30, 19:33   brązowe kuleczki

:help: mam problemik... od pewnego czasu na listkach mej "pociechy" pojawiły sie takie delikatne brązowe kuleczki... są leciutkie wystarczy delikatnie dmuchnąć i same spadają a w dotyku są miękkie... następstwem tego jest blaknięcie liści... Pomocy... a pomiędzy gałązkami jest spora masa pajęczyn... stoi pomiędzy muchołówką a kaktusem listopadowym...
Ostatnio zmieniony przez marceli97 2010-11-30, 19:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
arek_wie 
arek_wie


Pomógł: 2 razy
Wiek: 57
Dołączył: 19 Paź 2007
Skąd: marciszów
Wysłany: 2010-11-30, 19:35   

nie ma zdjęcia
_________________
arek
 
 
 
marceli97
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-30, 19:37   

zauważyłem że te kuleczki to tak naprawde jakieś pająki... w takim razie co mam zastosować ?? ? są ich setki !! !
 
 
Rob 
Grzegorz Matusiak

Pomógł: 30 razy
Wiek: 37
Dołączył: 27 Kwi 2007
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2010-11-30, 19:46   

Najprawdopodobniej przędziorki. Bez chemii się raczej nie obejdzie, to dość uciążliwe stworzenia. Co to za roślina ?
_________________
Grzegorz M.
http://bonsaibielsko.blogspot.com/
 
 
 
marceli97
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-30, 19:49   

no właśnie nie wiem co to za roślinka... ma liście owale podłóżne a na kończach takie blaszki ale te blaszki nie występują na całym liściu ma chudy pień i niezbyt chropowatą korę... a co polecasz na te przędziorki ?? ? jaki preparat ?? ?
 
 
Bartłomiej
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-30, 20:09   

to pewnie jak wcześnie napisał Pan Grzegorz przędziorki... odnośnie co to za roślina to przydałoby się zdjęcie kolego :-|
 
 
marceli97
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-30, 20:10   

Sprawdziłem pod mikroskopem- są to owalne pajęczaki lekko czerwone zapieprzają jak nie wiem..
 
 
marceli97
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-30, 20:27   

http://img151.imageshack.us/i/30112010001.jpg/ taki link tam jest zdjęcie bonsai
 
 
Bartłomiej
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-30, 22:05   

Jeśli są pomarańczowe to nie są przędziorki. Nie pamiętam, ale są pajęczak, które są bardzo pożyteczne i każdy by się cieszył gdyby je miał:P i one są właśnie pomarańczowe. Gdzieś na forum były bliższe informację może ktoś potrafiłby Ci je przybliżyć ;)
 
 
wog 


Pomógł: 9 razy
Wiek: 58
Dołączył: 11 Maj 2010
Skąd: Dzierżoniów
Wysłany: 2010-12-01, 10:04   

zdjecie jest bardzo kiepskie, może to być oliwka, z widocznego zdjęcia trudno wnioskować co to za robale, ale skoro roslina żółknie to raczej nie sa pozyteczne. w mieszkaniu jest sucho i cieplo stawiam na przędziorka, ratuje Cie chemia, ale to juz sam znajdziesz jaki środek? masa tematów w necie na ten temat
_________________
http://wog-bonsai.blogspot.com/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group