Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Prosze o pomoc bo juz sam nie wiem co mam zrobic:(:(:(:(
Autor Wiadomość
skiwtc
[Usunięty]

  Wysłany: 2013-01-26, 07:58   Prosze o pomoc bo juz sam nie wiem co mam zrobic:(:(:(:(

Witam kupilem sobe drzewko bonsai w ikei: http://www.ikea.com/ie/en...ducts/60118469/

Drzewko zaczelo gubic mi liscie to przesadzilem je do specjalnej doniczki dla bonsai i do tego kupilem specjalne podloze do tego rodzaju drzewek. Niestety problem nie znikna. Liscie robia sie brazowe syche i opadaja. Powedzcie mi co moze byc powodem ze tak gubi liscie?????? Jak czesto podlewacie swoje drzewka i gdzie je trzymacie???

Pzodrawiam
 
 
Ciastek 
Bartek Lenartowicz

Wiek: 28
Dołączył: 05 Sty 2013
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-26, 16:21   

może powinieneś je postawić w innym miejscu bo np. ma za gorąco
 
 
 
skiwtc
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-26, 19:33   

to w jakim miejscu sa majlepsze warunki dla takiego drzewka????
 
 
Mirek Drabent 


Pomógł: 16 razy
Wiek: 63
Dołączył: 02 Maj 2010
Skąd: Głogów
Wysłany: 2013-01-26, 21:11   

Wstaw zdjęcie swojego fikusa (po przesadzeniu).Nie przesadzamy rośliny gdy jest w kiepskiej kondycji(twoja przechodziła aklimatyzację w nowym miejscu).Teraz problemem może być wszystko- uszkodzone przy przesadzaniu korzenie ( może je przyciełeś), mieszanka jakiej użyłeś (specjalna-może się okazać nie bardzo "specjalna"),wielkość doniczki i ilość otworów jakie posiada,za duża lub za mała wilgotność.Podlewanie (zasada bardzo ogólna) przepuszczalne częściej nie przepuszczalne i trzymające wilgoć rzadziej,po przeschnięciu wierzchniej warstwy podłoża (sprawdzamy palcem).
_________________
Pozdrawiam!
 
 
Ciastek 
Bartek Lenartowicz

Wiek: 28
Dołączył: 05 Sty 2013
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-26, 21:28   

Polecam przejrzenie naszego forum na temat tego gatunku bo uważam, że jest naprawdę dużo informacji o wszystkich fikusach
 
 
 
skiwtc
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-27, 08:04   

https://picasaweb.google.com/104414779508242995931/January272013
Tu powinny byc zdjecia.
Poweiedzcie mi w jakim miejscu najlepiej trzymac takie drzewko??????
Chcialem jeszcze dodac ze moje drzewko stalo kolo okna gdzie jest kaloryfer. Jak odtswie go w drugi kat pokoju to znowu ma za ciemnoi sam juz nie wie gdzie go postawic.

Mod: Z Twoich trzech postów pisanych jeden pod drugim stworzyłem jeden. Staraj się edytować posty, a nie pisać jeden pod drugim. W miarę możliwości prosiłbym o staranniejsze pisanie (chyba, że nie masz na kompie polskich znaków). Odpowiedź poniżej.
Ostatnio zmieniony przez armin 2013-01-27, 22:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
armin 
Armin Niewiadomski

Pomógł: 34 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Lis 2007
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2013-01-27, 21:58   

Zgadzam się z Mirkiem. Dodam tylko, że problem powstał zapewne, gdy przenosiłeś drzewko ze sklepu do samochodu i z samochodu do domu. Fikusy często reagują zrzucaniem liści na raptowne zmiany temperatury. Trzeba się wówczas uzbroić w cierpliwość, zmniejszyć podlewanie, zadbać o wilgotność wokół rośliny, postawić w jak najjaśniejszym miejscu i spokojnie czekać. Większość fikusów po jakimś czasie wypuszcza świeże listki.
 
 
skiwtc
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-28, 17:54   

To jest cos co moge zrobic czy nie?????
 
 
JurasM_PL 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 57
Dołączył: 13 Lut 2009
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2013-01-28, 18:14   

Przecież armin już odpowiedział co powinienieś zrobić :

Trzeba się uzbroić w cierpliwość, zmniejszyć podlewanie, zadbać o wilgotność wokół rośliny, postawić w jak najjaśniejszym miejscu i spokojnie czekać. Większość fikusów po jakimś czasie wypuszcza świeże listki
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group