Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
chciałbym prosić o rozpoznanie dwóch drzewek:)
Autor Wiadomość
robssonik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-14, 20:26   chciałbym prosić o rozpoznanie dwóch drzewek:)

nie wiem co to jest gdzies to widzialem ale teraz znalezc kompletnie nie moge :) pomóżcie
 
 
nandu 
Lena


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 12 Cze 2009
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-02-14, 21:11   

Wydaje mi się, że druga roslina to świerk bialy "conica". Nie wiem skąd go masz i jak długo ale nie wróżę mu długiego żywota. O tej porze roku powinien spać na zewnątrz a jest wybudzony, ma długie przyrosty z braku światła i nie wiem czy nie jest zaatakowany przez przędziorki. Moim zdaniem jedyne co można teraz zrobić to postawić go na tacy z keamzytem na poudniowym parapecie w nieogrzewanym pomieszczeniu (ok.10 stopni C) i zmówić paciorek.
 
 
Mirek Drabent 


Pomógł: 16 razy
Wiek: 63
Dołączył: 02 Maj 2010
Skąd: Głogów
Wysłany: 2013-02-14, 22:09   

A pierwsze to chyba magnolia, ale mogę się mylić, bo moje o tej porze roku są jeszcze pod śniegiem na ogrodzie a ta dziwnie wygląda z zielonymi liśćmi (chyba, że Białystok to inna strefa klimatyczna)
_________________
Pozdrawiam!
 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2013-02-15, 06:42   

Magnolia i świerk biały.Niestety laik trzymał roślinki w domu. Ja bym je przetrzymał w domu. garażu, itp, a potem do ogrodu. To nie są drzewka do domu. Teraz może troszkę obraźliwie, najpierw podstawy, potem rośliny.
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
 
 
nandu 
Lena


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 12 Cze 2009
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-02-16, 13:09   

Nie obrażaj się Robsonik... :-) Każdy popełnia błędy ale trzeba zrozumieć, że popełniło się błąd wtedy można iść do przodu. Bonsai to bardzo skomplikowana dziedzina. Na początku wydawało mi się, że wystarczy uformować roślinę i będzie fajnie. Natomiast w praktyce ciągle potykam się się o uprawę roślin (tzn. podlewanie, nawożenie, zimowanie, szkodniki, choroby itp.) Za mocno przytniesz - padnie, za mocno podlejesz - padnie, za słabo podlejesz - padnie, dasz za dużo nawozu - padnie, źle przezimujesz - padnie... można wymieniać.
Ostatnio zmieniony przez nandu 2013-02-16, 13:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lukipela 
Paweł F.

Pomógł: 59 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Lis 2008
Skąd: lublin
Wysłany: 2013-02-17, 18:11   

Pierwsza roślina może faktycznie być magnolią, ale moja pierwsza myśl to fikus lirolistny... Moim zdaniem warto to sprawdzić bo liście dziwnie podobne, a w zimnym garażu nie przetrzyma...
http://www.google.pl/imgr...=28&tx=88&ty=61
 
 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2013-02-18, 07:07   

Rzeczywiście, troszkę wielkie liście jak na magnolie, dopiero teraz porównałem z gniazdkiem, ale to maże tylko zdjęcie przekłamuje.
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group