Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Mieszanie styli. Czy tak sie robi??
Autor Wiadomość
Gohans
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-01, 17:09   

Cytat:
osiągniemy maksymalny do tej pory poziom


mylisz się, w bonsai zawsze cos bedzie do poprawienia, cos do nauczenia... nie osiagniemy maxymalnego poziomu :-)

Cytat:
jak już wszyscy opanujemy techniki stosowane w bonsai i będziemy mieć ładne drzewka, będziemy zadowoleni


nigdy tych technik nie opanujesz w 100%...

widze, że nadal nie pojmujesz idei bonsai, z czasem przyjdzie... ja tez orłem nie jestem ,duzo rzeczy nie wiem

Cytat:
powtarzając te same rzeczy


dowód tego... bonsai to obszerny temat, masz wiele mozliwosci ... materiał na bonsai dyktuje Ci co masz z nim zrobić, a nie ty mu dyktujesz, kazde drzewo jest inne, ma w sobie to ''coś'' ... W bonsai ni istnieje takie stwierdzenie jak "powtarzalność"

Cytat:
spróbować czegoś nowego


próboj, ale proboj tych technik, ktorych jeszcze nie pozanles, uwierz mi ,jest ich wiele... bonsai nie ogranicza się tylko do drutowania, czy przycinania... w bonsai dopiero zaczynasz się wprowadzać, więc wierz mi duzo rzeczy jeszcze nie wiesz... ciężko jest to wytłumaczyc w poście, to musisz sam poczuć, doświadczyć...
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2007-02-01, 17:27   

W końcu coś z sensem , tak Olon świetnie to ujoł w kilku słowach , Gohans powtużył nieco dosadniej , amimo to mam wrażenie że i tak nie zostało to dość dokładnie zrozumiane :-? :-| Uwieżcie mi , na prawdę niewiele jest na świecie osób , którym udało sie osiągnąć taki stan wiedzy i ducha , o którym pisał Ogrodnik , a to z bardzo prostej przyczyny brakło im na to czasu , albowiem życie ludzkie jest zbyt krutkie by zgłębić wszystkie arkana tejże wspaniałej sztuki , a co dopiero wymyślać nowe , nieznane :-o :lol: ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
ogrodnik 
Michał Krzyścin


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lis 2006
Skąd: Knurów k. Gliwic
Wysłany: 2007-02-01, 18:15   

No ale nie jest to niemożliwe :!:
_________________
www.mojerosliny.prv.pl
 
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-01, 21:48   

Jak o sztuce i przeobrażeniach to może ja coś opowiem.

Nie wiem czy się interesujecie np historią sztuki, okresami, nurtami czy wybitnymi artystami (ja to musze z przymusu wiedzieć - bo taki kierunek) - ale do rzeczy

Zobaczcie prace Pablo Picasso - pierwsze jego prace szkice, piękne i wyuzdane prace (które dopieszczał ,każdy szczególik był ważny) ale w 1907 roku pod wpływem Paula Cézanne'a oraz sztuki iberyjskiej i afrykańskiej rozpoczął twórcze eksperymenty z geometryzacją i uproszczeniem formy, które dały początek kubizmowi (jego szokujące prace, często nie rozumiane - to własnie dzięki nim jest postrzegany jako wybitny artysta (a nie dzięki tym które tak pieścił i starał się aby były w 110% podobne do rzeczywistych przedmiotów i postaci)).

Do czego dąże - każdy Artysta (a bonsai jest jak najbardziej dziedziną artystyczna) musi nauczyć sie podstaw (choćby nie wiadomo jak nudne były), musi znać i potrafić wykorzystywać te "regółki" - dopiero jak je pozna ,odkryje zaczyna sam experymentować i odkrywać sam siebie (dlatego wtedy to włąsnie go stać na szokujące prace,zachowania (które dla nas są nie zrozumiałe - a dzięki którym dany Artysta coś sygnalizuje). - do kładnie jak Olon napisał.

Zobaczcie np sobie ten poniższy obraz (Namalował go mój nauczyciel Mikołaj Bieluga, który w tym semestrze ma ze mną malarstwo http://www.artbiznes.pl/j...&IdObrazu=17789 - powiemy "zwykła plama czerwona - czyż nie tak? ) a uwiezcie widziałem jego wcześniejsze prace - dopieszczone i super realne. Jesto to znana postać w Polsce (wystarycz na google wpisać imie i nazwisko). Każdy Artysta przeżywa to w innym dla niego czasie i z innym skutkiem. Dlatego najpierw nauczcie się podstawowych rzeczy jak dokładne drutowanie. A dopiero potem sobie wydziwiajcie i kombinujcie.

Swoją drogą nautra jest niezrozumiała dla nas - i nigdy jej nie dościgniemy ani nie zastąpimy niczym innym , bądz nie skopiujemy. Poniżej zdjęcia z pod Hanoveru w niemczech :)
Ostatnio zmieniony przez White_mtb 2007-02-01, 21:59, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
mariusz
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-01, 22:02   

w zupełności się z Tobą zgadzam,
a propo obrazu nie powiedziałbym,że na tym obrazie to jakaś tam zwykła czerwona plama ja tam widzę bardzo wyraznie twarz no ale ... fakt ci którzy, że tak powiem "mają bliżej nie sprecyzowany tok myślenia" będą się wpatrywać i ostatecznie powiedzą że to zwykła czerwona plama...
 
 
ogrodnik 
Michał Krzyścin


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lis 2006
Skąd: Knurów k. Gliwic
Wysłany: 2007-02-01, 22:05   

Ale czy ja pisałem, że już chcę wprowadzać coś nowego do bonsai, a nie chcę się uczyć po kolei podstwowych technik, potem bardziej zaawansowanych i bardziej, itd. :?: :?: :?:
_________________
www.mojerosliny.prv.pl
 
 
 
mariusz
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-01, 22:11   

drogi ogrodniku - przeczytaj jeszcze raz uwaznie swoje wcześniejsze posty i sam sobie odpowiedz czy nie tak można było je odebrać?
Ostatnio zmieniony przez mariusz 2007-02-01, 22:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ogrodnik 
Michał Krzyścin


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lis 2006
Skąd: Knurów k. Gliwic
Wysłany: 2007-02-01, 22:14   

Ja w żadnym wypadku bym ich tak nie odebrał zwłaszcza, że napisałem:
Cytat:
Może i dosyć trochę wybiegam w przyszłość

Chyba to o czymś świadczyło, że nie już chcę to robić ale za jakiś czas.
_________________
www.mojerosliny.prv.pl
Ostatnio zmieniony przez ogrodnik 2007-02-01, 22:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Gohans
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-02, 09:32   

uuu, błąd... duuuży błąd...

Cytat:
że nie już chcę to robić ale za jakiś czas.


co mamy przez to rozumieć? takie odbieganie w przyszłość jest poprostu śmieszne... z twoich postów wnioskuje ,że już dużo wiesz! za jakiś czas? o jakim czasie myślisz? za rok? bo mi sie wydaje ,że za 40 lat ,albo i dalej? nie rozumiesz tego dalej i nie chcesz tego zrozumieć... Jestes nowy, i chcesz za wszelką cene, miec jakies ładne drzewo... ja Ciebie świetnie rozumiem, na poczatku kazdy był narwancem, prawda Jacku? Słyszlem gdzies , nie pamietam gdzie ,jak Jurgen zaczynał...On równiez na poczatku chcial miec piekne drzewo, od zaraz!!!! musisz podłapać trochę opanowania i dystansu do bonsai... nawet nie wiesz jak ten dystans jest wazny... :roll:

temat już jest wyczerpany, jezeli nie dajesz sie przekonac trudno...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group