Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Odżywka do poprawy kondycji drzewek
Autor Wiadomość
grzesiq 
Grzegorz Kapica

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Kettering Anglia
Wysłany: 2009-02-12, 21:50   Odżywka do poprawy kondycji drzewek

Czy ktos moze powiedziec mi cos na temat takowej odzywki nie rozumiem pewnej sprawy jesli drzewko jest w zlej kondycji nie powinno sie go nawozic (odzywka to nie nawoz? a wiec co)
Mam takowa odzywke i drzewko w nienajlepszej kondycji kupione w markecie cos mnie tknelo i kupilem stracilo prawie wszystkie listki ale puscilo tez kilka nowych co do podloza jestem pewien ze wszystko jest ok napewno nie jest przelane i nie ma za sucho problem wynikl jak przyswiecilo ostro slonce listki jak by omdlaly i tak zostaly
uzyc tej odzywki czy to nie pogorszy sprawy

przy drzewku stoi piec 2 letnich sadzonek i im nic sie nie stalo

a temat dotyczy drzewka sagerita :-)
 
 
Robert Błądek 
Robert błądek


Pomógł: 9 razy
Wiek: 51
Dołączył: 11 Lis 2007
Skąd: sosnowiec
Wysłany: 2009-02-14, 09:32   

Takie odżywki to tzw. biostymulatory. Nie zawierają one składników odżywczych, a jeżeli już to w śladowych ilościach mikroelementy. Głównmi ich składnikami są hormony wzrostu roślin np: Auksyny czy gibereliny oraz witaminy np Tiamina , kwas akorbinowy. Jest wiele innych zwiazków organicznych np kwasy huminowe, które wpływają na wzrost roslin a nie są nawozami czyli substancjami odżywczymi. Biostymulatory mają najczęsciej wąskie spektrum działania np stymulatory kwitnienia, stynulator wzrosty korzeni, ukorzeniania (najczęściej stosowany w bonsai). Na rynku pojawiły sie stymulatory o szerokim spektrum dziełania stosowane w rolnictwie. Dodam że są to substancje drogie, ceny wachają się od 30-70 pln za 50 ml. Proszę nie mylić nawozów i nawożenia, z stosowaniem biostymulatorów zwanych też "odżwywkami". Substancje te są bardziej sterydami dla roslin niż nawozami. Rośliny jak każde żywa organizmy gdy są chore wydzielają pewne substancje obronne, wyodrębniono je i stworzono wiele biostymulatorów dle zepobiegania chorób. To tyle.
_________________
Pozdrawiam R.B.
Ostatnio zmieniony przez Robert Błądek 2009-02-14, 10:06, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
zelkova
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-14, 10:41   

Ja używałam japońskiej odżywki tylko nie wiem czy mówimy o tej samej? jest ona w plastikowej małej buteleczce którą wbijamy do góry nogami w ziemię w odległości ok.10 cm. od korzeni na okres 2 tyg.Przy każdym podlewaniu uwalnia się część odżywki.U mnie drzewko nabrało sił witalnych i ma się dobrze.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group