Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zaginione , lub skradzione bonsai (TAK NIE MOŻE BYĆ )
Autor Wiadomość
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2007-04-09, 15:14   Zaginione , lub skradzione bonsai (TAK NIE MOŻE BYĆ )

Niestety , nawet w tak wąskim gronie jak społeczność bonsai-owa zdażają się tego typu przypadki : http://www.bonsai.pl/forum/viewtopic.php?t=2034
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
lasek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-09, 17:08   

nie wszyscy sa zarejestrowani na tej stronie wiec jezeli mozesz to wyjasnij z laski swojej:-)albo wklej treść pleas. pozdrawiam lasek
 
 
PatrykRadulak
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-09, 17:13   

Cytat z postu Bolasa (założyciel tematu i właściciel drzewka):

Witam wiem ze to nie dzial zaginionych ale dzial skradzionych bonsai tez nie pasuje do sytuacji poniewaz mam nadzieje ze rosline ktos wyniosł ze szklarni przez przypadek lub nieswiadom swojej glupoty. Po trwajacych kilka tygodni poszukiwan w szklarni nie doszukalismy sie z Wlodkiem Pietraszko mojej rosliny. Chodzi o znanemu nam wszystkim Jalowca chinskiego shimpaku.(TUTAJ artykól o nim) Zdjecie sprzed zimy prezentuje ponizej.
Roslina byla na tyle mala (ok 13cm) ze ktos mogl ja wyniesc w kieszeni przez przypadek. Jesli ktos wie jakie sa jej dalsze losy prosze prosze dac znac na maila lub prv.Charakterysstyczne dla tej rosliny bylo to ze miala namalowane na korze czarnym markerem przyszle pociagniecia shari.
Dzieki. :-(
 
 
lasek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-09, 17:19   

teraz tylko trzeba czekac az ktos wystawi na allegro albo w innych mediach i capnąć, bo nie wierze ze wsiąknął poprostu w podłoże
 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-09, 17:38   

To jest nie do przyjęcia aby ktokolwiek zaproszony na warsztaty mógł zagarnąć czyjąś pracę. To zwykła kradzież. Niestety uważam iż jeżeli drzewko faktycznie gdzieś się nie zapodziało w szklarni to są nikłe szanse na jego odzyskanie.
 
 
lasek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-09, 17:41   

tak bo nikt raczej nie bedzie sprzedawal drzewka znanej osoby na allegro w sumie tylko postara sie o cichą transakcje albo bedzie w zaciszu hodowal a za 5-10 lat pokaze jako swoje. nie no jak tak mozna człowiek sie tyle napracował a taki ............jeden......z......drugim........wszystko zniszczą!!!!!! karygodne!!!!!!!
 
 
MarcinM
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-09, 20:44   

We Wrocku zginęło bonsai.
A koło Szczytna owalili bonsaiste z najlepszych 20roslin(właśnie jutro myślę do niego jechać)!!
 
 
mateoosh
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-10, 00:08   

Jak mozna człowiekowi zabierac pare lat pracy, fascynaci , planow oraz oczewikan.. to chyba tylko w polsce mozliwe .
 
 
lasek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-16, 22:38   

i co wiadomo cos o tym drzeku??
 
 
Senemorion
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-18, 16:55   

mateoosh, można i jest na to świetny dowód ... Polacy nigdy nie mieli mentalności złodziei , jednakże pan Adolf i jego kumpel ze wschodu spowodowali takie zmiany . Niewątpliwie przyczynił się także do tego stan wojenny . Dzisiejsza Polska potrzebuje zmian , jednakże ich nie przyniesie obecny rząd , albo przyniesie ,ale negatywne . No i znowu wyszedł felieton ... Ech chyba choroba zawodowa . Jednak postaram się pomóc w miarę możliwości co do odnalezienia drzewka . Starajmy się przypominać sobie wygląd drzewek naszych kolegów przeglądając drzewka na Allegro , eBay , czy gdziekolwiek indziej . Być może komuś nie chciało się pracować kilka lat przy drzewku , albo pomyślał , że na wystawach można sobie wziąć pamiątkę ... :jupi: *śmiech na sali* Głupota ludzka nie ma granic ...
 
 
mateoosh
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-18, 17:57   

masz racje nie zna granic
 
 
lasek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-18, 21:45   

ja jak sie dowiedzialem o skradzionym drzewku zaraz przegladnalem allegro i inne aukcje i oferty i robie to mniej wiecej systematycznie codziennie lub 2 razy dzienniie bo sądzę ze praca jaką włożył w to drzewko Bolas jest bezcenna i nie wyobrazam sobie jak mi by ktos ukradł coś tak cennego jak wytwór własnej pracy
 
 
mateoosh
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-18, 21:48   

mi sie wydaje ze raczej jezeli ktos zawinoł takie drzewko to wie ze dosyć waska grupa interesuje sie bonsai w polsce. i nie popełnił by błedu zeby je wystawic na jakas aukcje . chociaz dobrze było by gdyby nie pomyslal. licze ze predzej czy pozniej sie znajdzie
 
 
Senemorion
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-18, 22:07   

Hmm , wiecie co coś się mi przypomniało . Jeżeli Bolas , chce to może skontaktować się z Allegro i opisać sytuację . Wtedy pracownicy ww serwisu będą kasowali i powiadamiali go o jego zgubie jeżeli ktoś wystawi to drzewko na allegro .
 
 
Kubuś12
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-20, 19:39   

Szkoda drzewka ale mnejmy nadzieje że się odnajdzie OBY.Pomyśleć że wokół nas są takie osoby WSTYD a co do allegro może coś to da ale szczerze w to wontpie. :-(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group