Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Konewka do bonsai ...
Autor Wiadomość
Senemorion
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-01, 21:54   Konewka do bonsai ...

Na wstępie chciałbym zaznaczyć , iż wiem jaka powinna być konewka do bonsai , jednak problem jest inny : Gdzie taką konewkę dostać ? Szukałem w wielu centrach ogrodniczych , ale zazwyczaj są za duże lub po prostu nie mają określonego kształtu . Z mojego skromnego doświadczenia wiem , że lepiej jest gdy szyjka konewki jest wydłużona . W literaturze nawet widziałem taką konewkę i do tego opis , który mówi , że powinna być siatka , która rozbija na maleńkie kropelki wodę . Naprawdę ciężko taką dostać , a do tego najlepiej żeby była metalowa , bo do tych z plastiku jakoś nie mam zaufania . Jeśli ktoś widział taką , niech poda adres sklepu internetowego .


[Panów i Panie z tekstami pt. "Daj se spokój , może to być cokolwiek z czego leje się woda" , bardzo dziękuję , pytanie padło , a więc niech padnie odpowiedź a nie OFFTOP ]
 
 
lasek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-01, 22:37   

niedawno w leroy merlin widzialem takie ktore by sie nadawaly do bonsai czyli dosc plaskie i wydluzone wiec poszukaj jak masz leroy gdzies blisko a jak nie to pozostaje szukanie po hipermarketach:) pozdrawiam lasek
 
 
00seba
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-02, 10:50   

Senemorion, taka konewka kosztuje kilka stówek :-o , widziałem kiedyś na necie, była chyba ze stali szlachetnej. Ja osobiście kupiłem sobie konewkę z tworzywa za grosze w OBI , ma bardzo wygodny kształt i odpowiednio wyprofilowaną szyjkę (taka wędka), pojemnośći 2l sprawdza się całkiem nieźle
---------------------------------------------
masz tu ciekawą stronę http://www.dallasbonsai.c...containers.html tylko że amerykańską, są tu wszystkie narzędzia i akcesoria jakie wymyślono do bonsai, można też złożyć zamówienie :lol: Pozdr
Ostatnio zmieniony przez 00seba 2007-05-02, 11:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Senemorion
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-02, 11:41   

Taaak :D Przeszło mi po zobaczeniu cen xD Ale te z tworzywa są całkiem całkiem i do tego nie są drogie .
 
 
onok
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-02, 12:07   

a po co Ci konewka?? ja stosuje opryskiwacz cisnieniowy, z dyszą mosiezna, tak malyck kopel nie uzyskasz chyba z zadnej konewki ;-)
 
 
S. Smolińska
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-02, 16:17   

Ja sobie wyszperałam konewkę "na starociach", co prawda nie ma sitka, ale długą i wąską końcówkę. Jest miedziana i koszrowała 15 zeta. A poza tym onok ma rację, najlepiej podlewa mi się i tak spryskiwaczem ciśnieniowym
 
 
suhhar
Gość
Wysłany: 2007-05-02, 19:58   

A jak Wy takim spryskiwaczem cisnieniowym podlewacie w domu ? nie po szybach przypadkiem :mrgreen:
 
 
mateoosh
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-02, 20:25   

ja podlewam tez spryskiwaczem cisnieniowym w domku :D i troche cuduje bo ciagle przestawiamkwiaty na podloge i pozniej na okno. nie polecam podlewanianaparapeci bo woda ktora leci na szybe tworzy kamien ktorego ciezko sie pozbyc
 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-02, 21:59   

chyba by, sie zapłakał jakbym miał podlewać drzewka konewką albo spryskiwaczem, zabrakło by mi dnia :lol: . W domku podlewam z butelki zakręconej korkiem w którym są zrobione otworki gorącą szpilką daje to rewelacyjny prysznic i nie lejesz po wszystkim. A na dworku szlauf i jedziemy jak ogródek z tym że przez dysze nadającą gęsty drobny prysznic.
Konewka do bonsai to nic innego jak zdzieranie kasy z fra..... !!
 
 
mateoosh
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-02, 22:18   

ja jezeli chodzi o podlewanie to tez jade z butelki ale jeszcze spryskuje liscie . staram sie raz dziennie przynajmniej i tak sie bawie :D faktycznie mam mało drzewek a dokładnie sadzonek bo chce z tego cos dopiero zrobic (7) i tak sobie działam :D ale moze niedlogo trzeba bedzie zmienic metody
 
 
S. Smolińska
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-03, 08:45   

Właściwie drodzy panowie to sie nię ma o co spierać, każdy sposób podlewania będzie dobry, jesli jest skuteczny i wygodny. A co do chlapania naokoło - trochę finezji, ja roślin nie zestawiam z okna, a nie mam zalanej całej szyby i parapetu :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez S. Smolińska 2007-05-03, 08:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mateoosh
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-03, 08:48   

poprotstu widac Kobiecą ręke :D
 
 
S. Smolińska
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-03, 09:17   

:oops: :dzięki. a na poważnie: warto zainwestować w spryskiwacz z możliwością dokładnej regulacji strumienia wody (okazuje się, że nie wszystkie da sie płynnie regulować, najlepiej sprawdzić w sklepie) i najważniejsze - nie przyciskać "ile producent daje", wtedy tak nie chlapie.
Ostatnio zmieniony przez S. Smolińska 2007-05-03, 09:21, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
mateoosh
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-03, 13:07   

może troche odbiegne od tematu :D ale moze zrobimy ranking spryskiwaczy:D i podzielimy sie swoim doświadczeniem ;]
 
 
S. Smolińska
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-03, 14:28   

:-D no to zaczynam

marolex - zwykły, rozmiary do ok. 2l, regulacja w porządku,w moim szybko siadła sprężyna
kwazar - ciśnieniowy, dostępne duże pojemności, nawet "plecak" do ogrodu, dość wygodny w użyciu, dobra regulacja

:lol: kto nastepny? ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group