Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nasze kolekcje
Autor Wiadomość
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-07, 18:34   

No to i ja się wyspowiadam - a jaka jest pokuta ?? :devil2:
INDOOR
- ficus beniamina - lasek korabuki
- ficus benjamina - korabuki wyrwane przez wichurę
- ficus retusa
- ficus microcarpa - hokidachi
- serisa - hokidachi
- ficus beniamina - a'la beret :lol:
OUTDOOR
- pięciornik krzewiasty - mame hokaidachi
- trzmielina - będzie mame fukinagashi
- berberys - będzie mame hokaidachi
- jałowiec chiński - shakan
- sosna - bunjin
- wierzba płacząca
- brzoza - fukinagashi
- jałowiec sztywny - bunjin
- kosodrzewina - mame fukinagashi

i jeszcze pare pre bonsai
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-07, 22:50   

hmm z deka stary wątek - jednak po latach widze co sie zmieniło :)

sporo drzewek miałem - sporo oddałem ,sprzedałem, były tez takie które sam wykonczyłem albo np mroźna zima...

Nie wiem czy będzie sensowne wypisywanie tutaj tego co mam teraz i w jakim stylu - bo jeżeli dopracuje te pare drzewek i wsadze w odpowiednie doniczki to fotki pokaże - z miłą chęcią. A Asy w rękawie mam !!

obecnie w domu mam 7-9 drzewek z czego 5 zaczyna juz coś dla mnie znaczyć i jakoś wyglądać ( i tu nie pisze o tej wielkiej badziewnej sagereti którą pokazuje w mapce bonsaistów :P ) - z czego są to Fikusy (retusa ,banjamin "natasha" oraz riane (badziewny materiał -ale piekne ma nebari)) , sageretie. Drzewka szczescia nie wliczam bo takie to sobie siostra hoduje u siebie w pokoju jako kwiatki na parapecie.

co do ogrodowych drzewek mam ich około 8-9 - większość to drzewka nowe , które czekaja na zarośnięcie (nie mylic z nowe - młode) - drzewka te są albo na balkonie (a w zime w szklarni) albo na działce w ziemi- Jabłoń , Modrzewie (jeden 5 drugi 17 letni) , Jałowiec , Dąb , Klonty Tatarskie (13-15 latki).

Ale idzie wiosna i przybędą nowe :
z yamadori

-dwie brzozy o średnicy pnia zblizonej do mojej nogi
- dwa bedy ( podobnie jak brzozy)
- sosna bunji

na wsi wykopki gdzie są graby i modrzewei - no i pare jałowczyków (ile wykopie? nie mam pojęcia ile dam rade udzwignąć z GohanSem - chociaż zdrowy rozsądek najważniejszy

no i dzrzewka przybedą napewno jakies ze szkółki - napewno bede polował na jakies 2 jałowce sabińskie
+ drzewka z warsztatów

tak wiec planów pełno coś wypali coś nie do końca ... Więc pisząc za rok w tym temacie napewno sie tu sporo zmieni.
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2007-02-08, 11:32   

Stary wątek , White mówi , więc nie bendę się rozpisywał , bo zbyt wiele by pisać , tylko zapodam fotę , na której jest kilka moich roślin a a fota ta jest z wiosny 2006 :-P
To cały urok wsi :-D ;-) :-) :-D :-) ;-)

późna wiosna , koniec maja.JPG
Plik ściągnięto 13348 raz(y) 76,96 KB

Gotowce.JPG
Plik ściągnięto 13348 raz(y) 57,33 KB

_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
Ostatnio zmieniony przez Jacek Grzelak 2007-02-09, 17:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wiktorr
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-09, 12:44   

o Jackuuuuuuuuu pokazna kolekcja;))))To jakies pomieszczenoe gospodarcze???
Wogole nurtuje mnie jedno zagadnienie ,podlewasz je wszystkie codziennie w sezonie wegetacyjnym osobiscie czy masz tam zamontowany jakis system nawadniajacy ?? ?;:)
 
 
Agula76
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-09, 15:27   

Panie Jacku ! Proszę się już nie chwalić :cry: bo popadnę w depresję. U mnie tylko tyci balkonik i tyciuteńkie parapety. Tym czym dysponujesz to raj...
Pozdrawiam z łezką w oku
Agnieszka
 
 
rose
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-19, 17:34   

a ja to nawet tego tyci balkonika nie mam :cry:
 
 
Daniel J. 
dawniej: yoker .pl

Pomógł: 21 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Mar 2007
Skąd: sieradz
Wysłany: 2007-03-19, 17:56   

wwoooooowwww to ci kolekcja :-o ja mam kilka dzewek ale nie az tyle ty chyba nosisz codziennie tam wiadro wody :brawo: ale pozasdroscic pozazdroscic
 
 
 
lasek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-19, 19:58   

nie no pozazdroscic:)
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2007-03-24, 20:07   

Dobrze , odpowiem na wasze pytania , ale na tym koniec w tym temacie :-| owszem jest to pomieszczenie gospodarcze , a właściwie 2 połączone 6/14m podlewam to wszystko codziennie ręcznie wodą zebraną w wannie , w okresie suszy mam zabezpieczoną wodę z kanalizacji , nie noszę jej tam wiadrami bowiem bym się zatachał :lol: zużywam dziennie około 100 l wodyi to tylko tam , a mam jeszcze sporo roślin w gruncie i w mieszkaniu :roll: ;-) :-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
kajetan
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-24, 12:41   

Moje drzewka to:
Myrtus communis 10 lat
Myrtus communis 4 lat
Ulmus parvifolia dziedzictwo po znajomym
Murraya zakupione kilka sadzonek 4 m-ce temu
 
 
Jacqueline
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-25, 20:26   

Nie mam tego zbyt dużo, ale zawsze troche jest:

Wiąz drobnolistny ok. 12 lat
Berberys Thunbergi ok. 2-3 lat
Fikus benjamina 4 latka
Grubosz drzewiasty ok. 6 lat
Sosna? pozyskana ze stanu naturalnego,dalatego nie wiem ile ma latek(kilka ma :-) )
Malutka brzoza
Ostatnio zmieniony przez Jacqueline 2007-12-16, 15:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pawlona
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-07, 19:38   

Moja mała roślinka.

 
 
agus800 


Pomogła: 2 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 20 Kwi 2008
Skąd: Bartoszyce
Wysłany: 2008-04-24, 10:36   

Niezla kolekcja Jacku. Ja od trzech lat hoduje drzewka i interesuje sie sztuka BONSAI. Mam ich okolo 50 ale zadne nie jest ksztaltowane bo sa jeszcze male, pracuje nad ich rozgalezianiem sie tylko wnerwia mnie ze tak powoli rosna w stosunku do drzew rosnacych w naturalnym dla nich srodowisku. W sumie to bojam sie cokolwiek z nimi robic bo za malo jeszcze wiem o tej sztuce.
Pozdrawiam wszystkich bonsajowiczów
 
 
 
matiss
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-03, 20:32   

moją przygodę z bonsai rozpoczełem 2 lata temu. Przeczytałem książke ,,Bonsai to może być proste" i to wystarczyło abym pojechał do poznania i kupił moje pierwsze drzewko(wiąz drobnolistny) niestety jak to często bywa nie przerzył on nawet roku ;/ ale nie załamałem się totalnie i kupiłem cyprysa sadziake nie gotowe drzewko ;-) i mam je już rok kształtuje i żyje mu sie całkiem dobrze do tego mam też brzyze (mam ja około pół roku) i róże chiniską (złamała się więc postanowiłem ją wsadzić do doniczki i spróbować coś z tym zrobić :-P )
Prosze ściągajcie zdjęcia poniewasz nie umiem ich wstawic inaczej i mówcie i o nich mysilicie!!! (amatorszczyzna) prosze admina zeby wrzycił te zdjęcia jak trzeba ;-)
Link:
http://rapidshare.com/fil...sai___.zip.html
Ostatnio zmieniony przez matiss 2008-05-03, 20:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Iza Duda
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-09, 11:05   

Witam. dopiero niedawno rozpoczęłam moją przygodę z bonsai i mam dopiero dwa małe drzewka ale aż zazdroszczę tych zbiorów ;-) mam nadzieję , że moja kolekcja też będzie kiedyś taka okazała jak u p.Jacka :-D pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group