Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Co nieco o sobie...
Autor Wiadomość
HarDon 
MaciekP


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Mar 2010
Skąd: Krosno Odrzańskie
Wysłany: 2010-03-28, 21:15   

Imię: Maciej
Rocznik: 1981
Skąd: Krosno Odrzańskie (lubuskie)
Początki z bonsai: Ciężko określić datę i godzinę, ale około 3 lata temu; zaraził mnie dobry kolega
Plany: Chciałbym choć raz uczestniczyć w warsztatach bonsai prowadzonych przez fachowców
 
 
Pavulon
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-30, 09:20   

Witajcie

Imię: Paweł
Rocznik: 1980
Skąd: Mysłowice (woj. Śląskie), jednak obecnie, chyba już na stałe Olsztyn (W-M)

Początki z Bonsai: Trudno powiedzieć. Lata temu, po czym przymusowa przerwa przez kolejne lata i znowu powrót.

Plany: Spora rodzina Bonsai przeróżnych gatunków, uczestnictwo we wszystkich możliwych eventach bonsaistycznych, być może, za lat kilka zorganizowanie takiego u nas :) Póki co jednak nastawiam się na zdobywanie wiedzy i dzielenie się tą już zdobytą.
 
 
hbr
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-09, 12:06   

Imię i rocznik: w profilu (wychodzi na to że to już 24 lata na karku :/ )

Bonsai: zależy jak rozumiane. Pomysł na drzewa i ogólnie na wsadzanie "niedoniczkowych" roślin w doniczki pojawił mi się dosyć dawno, zanim jeszcze usłyszałem słowo "bonsai".

Od 2-3 lat wprawiam się w pozyskiwaniu drzew starszych niż siewki, aby za jakiś czas (który wolę odczekać po pierwszej, przykrej przygodzie z kształtowaniem) spróbować zgłębić zagadnienia związane z kompozycją charakterystyczną dla japońskich drzewek.

Ale absolutnie nie wyłączam bonsai jako sztuki odrębnej od ogrodnictwa generalnie: staram się poznawać wymagania roślin, ich biologię (no, na chłopski rozum, oczywiście) i robić tak, by nam razem było ze sobą dobrze (cóż, czasem roślinom jest najlepiej bez pomocy ;) )

Plany zw. z bonsai? Ostatnio podobają mi się sosny. A gdy już będę miał możliwości (ogród/działka), chciałbym spróbować z tworzeniem materiały na bonsai z odkładów powietrznych (oczywiście nie z sosen).

Do tego, podobnie jak Ronin, zacząłem się interesować drewnem. Właśnie pracuję nad pierwszym suiseki.
 
 
Ksieni
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-09, 20:59   

Witam wszystkich

1. Ania
2. 25 lat (1985 rocznik)
3. Rawicz
4. Bonsai zainteresowałam sie kilka lat temu ale wtedy raczej czysto teoretycznie, później odpuściłam a od niedawna myślę poważnie nad kupnem/zdobyciem roślinki i prowadzeniem jej w przyszłości jako bonsai.
5. Cel? Pogłębić wiedzę teoretyczną i wyhodowanie (mam nadzieje że niejednego) ładnego drzewka bonsai.
 
 
Wi
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-23, 10:28   

Witajcie!

1. Darek

2. 76... 1976

3. Sanok

4. Od lat fascynowały mnie drzewka bonsai jednak dopiero teraz nadarzyła się okazja (zakup mieszkania) fascynację zmienić w pasję. Nowe mieszkanie potrzebowało roślin więc jakieś 3 tygodnie temu zasiałem kilka różnych odmian drzewek.

5. Cele... hmm... strasznie długo trzeba czekać na efekty "pracy" nad bonsai więc... moim celem będzie praca nad... anodowym przyspieszaczem rozwoju cząstek molekularnych roślin - głównie bonsai;-)

Pozdrawiam
 
 
stachu
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-23, 21:07   

heh jestem na forum już jakiś czas i dopiero teraz zauważyłem ten temat

Imię: Mateusz
Lat: 18 (rocznik'92)
Skąd: Bluszczów (gdzieś pomiędzy Wodzisławiem, Raciborzem i Rybnikiem) woj, śląskie
Skąd zainteresowanie Bonsai: Roślinami ogólnie interesowałem się od dawna ale wiosną tego roku wraz z siostrą zaczęliśmy przeplanowywanie naszego ogródka i szukając inspiracji natrafiliśmy na bonsai. I od tego momentu chłonę wiedzę, mam już parę drzewek ze szkółki i uczę się formowania w praktyce, na razie nic nie umarło z czego się cieszę :D
Cele: Jak każdy początkujący chciałbym wyhodować piękne drzewko ale to mam nadzieję przyjdzie z czasem a piki co chętni odwiedziłbym jakąś wystawę i warsztaty(choć na razie nie mam odpowiedniego materiału) bo puki co nie widziałem Bonsai "z prawdziwego zdarzenia"
Pozdrawiam Stachu
 
 
hkuklinska
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-26, 15:47   

Imię: Hania
Wiek: 24 lata
Miejscowość: Bydgoszcz
Zainteresowanie bonsai: Od dawien dawna podziwiałam te prześliczne drzewka, ale nigdy nie odważyłam się sobie go kupić w tym roku mamusia podarowała mi drzewko i tak zaczeła się moja przygoda
Cel: Uratować moje bonsai...
 
 
TigerStyle 
Piotr


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 24 Sie 2010
Skąd: Bournemouth
Wysłany: 2010-08-29, 16:11   

Imię: Piotr

Wiek: 30 wiosen (na forum od sierpnia 2010)

Miejscowość: Urodzony w Łodzi, od 7 lat żyje w Bournemouth, UK.

Zainteresowania: Od dobrych kilku lat interesowałem się bonsai. Miniatura drzewa w doniczce o cechach 'normalnych' drzew zawsze była fascynująca. Teraz jestem opiekunem 4 drzewek. Pasję zacząłem realizować kupując pierwszego Ficusa na swoje urodziny. Jestem też fotografem amatorem, i gustuję w fotografii przyrody (szerokie pejzaże przede wszystkim) i w celu zobaczenia fotek zapraszam na www.piotrluczak.pl . Dodam, że ani fotografia ani bonsai nie są celami zarobkowymi. 'Na życie' zarabiam jako Business Developer.

Cel: Wymiana informacji i doświadczeń. Nie chcę aby moje drzewka padły a pragnę aby było im ze mną dobrze. Poza tym uważam, że forum jak to, to rzadkość w Internecie pełnym bzdur.

Pozdrawiam wszystkich z tego wątku gdyż przeczytałem cały :-)
_________________
"You must think first, before you move"
www.piotrluczak.pl
Ostatnio zmieniony przez TigerStyle 2010-08-29, 16:25, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Error
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-24, 12:33   

Witam serdecznie
1. Moje imie to Tomek
2. Mam 16 lat.
3. Mieszam w Oławie, miedzy Wrocławiem a Opolem.
4. Interesuje sie survivalem ( nie takim jak Bear Grylls) Wędkarstwem, jestem też zalogowany na forum www.antmania.pl hoduje bardziej egzotyczne gatunki mrówek, a bonsai zajmuje sie od 2 lat staram sie zgłebiac moja wiedze na temat drzewek, poprzez literature, forum itp. hoduje tez papirusy, 8-9 cm palemki i stare juz kaktusy które hoduje od 7 roku życia, pierwszy był od mamy.

Pzdr Error
 
 
Żołnierz Wyklęt
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-06, 20:50   

Witam
Jestem Rafał, od 22lat (od urodzenia) mieszkam w Zabrzu.

edit

Na końcu nicku zjadłem jedna literę ;p -"y"
Ostatnio zmieniony przez Żołnierz Wyklęt 2011-03-06, 20:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SirDejw 
Dawid Markiewicz


Pomógł: 25 razy
Wiek: 35
Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2011-03-06, 22:41   

Witamy i wszystkiego dobrego, ale bardzo prosimy o zmianę avatara...
_________________
http://dawidmarkiewicz.blogspot.com/
 
 
justkie
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-09, 15:52   

witam;)
nazywam się Justyna
mam 24 lata
obecnie mieszkam w Sopocie
trudno nazwać u mnie zainteresowanie bonsai- wczoraj na dzień kobiet dostałam w prezencie wiąza drobnolistnego ( zidentyfikowałam go dzięki waszemu forum) i planuję się nim zająć należycie:) dlatego zabieram się do lektury-pozdrawiam:)
 
 
olympiaa
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-30, 18:27   

Witam

Na imię mam Olimpia,
mam 25 lat (rocznik 1986)
mieszkam w Bathgate, UK,
zainteresowania: podobnie jak Piotr 'TigerStyle' fotografia (natura,ale też portrety dziecięce), historia (wieki średnie), większość wolnego czasu spędzam z dobrą książką, no i od niedawna bonsai, bo kocham przyrodę a 'dziczy' w której można odpocząć w pobliżu nie mam, więc chcę stworzyć namiastkę tego w domu. Z nieba spadło mi więc nowo otwarte centrum ogrodnicze w okolicy: zobaczyłam piękne drzewko i zapragnęłam stworzyć jeszcze piękniejsze. Stąd mój cel na najbliższą przyszłość: zadbać o swojego małego podopiecznego, nie ususzyć, nie utopić, dowiedzieć się więcej i poprawić swoje umiejętności, bo jak do tej pory wszelkie roślinki raczej dokonywały żywota u mnie, najwyższy czas to zmienić :-D
Uff, chyba nikogo nie uśpiłam? :-P

Pozdrawiam - Oli
 
 
Mario76
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-01, 10:13   

witajcie!

imię: Mariusz
wiek: 35 lat (rocznik 1976)
skąd: Kraków
od kiedy interesuję się bonsai: od kilku lat czasem z większymi a czasem z mniejszymi przerwami, ta wspaniała sztuka fascynowała mnie odkąd zobaczyłem pierwsze drzewko bonsai a było to już dość spory kawałek czasu, lecz zawsze jakoś brakowało albo czasu albo po prostu brakowało odwagi aby nabyć jedno z takich drzewek do swojego domu żeby nie zrobić mu krzywdy :-) , aż do momentu (czytaj do przed wczoraj) kiedy moi znajomi postanowili zrobić mi a jakże miłą niespodziankę w postaci drzewka które od nich dostałem
cele: kształcenie się i zdobywanie wiedzy o tej pięknej sztuce jaką jest bonsai, jak najlepsza opiek nad moim drzewkiem, aż w końcu posiadanie więcej niż jednego drzewka w swoich zbiorach
 
 
tomaszu
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-03, 20:53   hi

Witam serdecznie!

Imię: Tomek

Rocznik: 1984 (obecnie 26/27 lat)

Miasto: Radom

Historia: Ładnych parę lat temu ukatrupiłem fikusa. Jak widać jednak się da... :-) Od ponad roku mam kolejnego fikusa - marchewę, o którą naprawdę dbam. Oczywiście należę do ludzi, którzy myśleli, że marchewa to bonsai. Po przemaglowaniu prawie całego forum, wspomniana "morwa" stała się numerem 2, a na pierwszym miejscu pojawił się fikus retusa (zakupiony wczoraj w zaprzyjaźnionej kwiaciarni), który zdecydowanie bardziej przypomina bonsai (zdjęcia w kolejnych postach).

Plany:
- za chwilę wejdę na allegro i zamówię podręcznik o bonsai;
- za ok. 2 tygodnie przesadzę roślinę i porobię, w miarę swoich możliwości, drobne korekty;
- jeśli chodzi o dalsze plany - zamierzam śledzić forumowe kalendarium i wybrać się na jakąś wystawę bonsai, a w przyszłym roku na warsztaty.


Sukcesów życzę! A sam zabieram się do dalszego wertowania forum. :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group