Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Co nieco o sobie...
Autor Wiadomość
tytan69
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-05, 22:55   

1-Nazywam się Robert Pastwa
2-Urodziłem się w roku 1988 czyli mam 23 lata
3-Hmmm z pewnością nie z miasta... ale ze wsi położonej w województwie pomorskim a zwie się ona Lubnia
4- Jak Bonsai pojawiło się w moim życiu kiedyś mając lat 15 oglądałem którąś z części "karate kid" no i tam jego sensei przycinał małe drzewka a że bardzo mi się one wtedy spodobały zacząłem drążyć temat i tak przez rok tylko teoria potem zabrałem się za pierwsze drzewka z upodobaniem formowałem wszelkie brzozy które tylko wpadły mi w ręce naturalnie wiele z nich nie przetrwało szoku związanego z nieudolnym jeszcze wtedy przeniesieniem z natury ale kilka z nich formowałem przez kilka ładnych lat z lepszymi i gorszymi skutkami aż do czasu gdy przekonałem się jak niewdzięczne mogą być te drzewa więc jakieś 2 lata temu wysadziłem je do gruntu i niech sobie rosną ja natomiast zająłem się innymi gatunkami tj. sosny modrzewie jałowce dzika jabłoń i nawet jeden dąb się trafił no i tak już o nie dbam od tamtego czasu...
5-Jak do tej pory jedynym moim celem było i jest zgłębianie wiedzy na ten temat i budowanie pięknych Bonsai ( i nie tylko bo są drzewa wysokości od 1 do 2 metrów które prowadzę w gruncie )

Tak więc reasumując to i inne fora czytam już od kilku lat a dlaczego rejestruje się dopiero teraz? Po prostu nie czułem potrzeby udzielania się gdziekolwiek poza tym czasu również mam niewiele ze względu na wymagającą pracę no i oczywiście hobby nie mówie tu tylko o bonsai ale również kilku innych a co za tym idzie nie będę się pewnie zbyt często udzielał na forum (choć przeczytałem już chyba wszystkie tematy… )nie jestem więc tak całkiem zielony w jeżeli chodzi o bonsai ale do tego abym mógł mówić że jestem „doświadczony” brakuje mi jeszcze pewnie z 20 lat praktyki…
 
 
SooB3k
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-11, 12:05   

- Krystian
- 18 lat, skoncze w sierpniu
- mieszkam w Witnicy ucze sie w Gorzowie Wlkp.
- Mam checi zaczac z Klonem Palmowym

Interesuje sie akwarystyka ponad 2 lata ale akwarium stoi puste i nie mam ochoty byc kolesiem ktory je karmi i robi porzadki w ich domu, wiec moze na to miejsce wstapi cos lepszego. W wolnych chwilach gram na PS3, PSN ID moge podac na PW. Jestem nie byle jakim "fanem" gier video ale potrafie dostrzec bardzo dobra gre. Lubie jezdzic na rowerze i biegac a przy tym sluchac muzyki.
 
 
Rusin
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-14, 14:28   

- Dawid
-Urodzony 1990, czyli mam 21 lat
- Mieszkam w Buczkowicach, taka wioska koło Bielska-Białej
-Jestem początkujący w tej pięknej sztuce i liczne na waszą pomoc.
 
 
kdoda
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-26, 20:49   

Czas napisać kilka słów o sobie.
Nazywam się Krzysztof i mam 30 lat, mieszkam w Ostrołęce.
Bonsai zainteresowałem się....hm niech policzę....około dwóch tygodni, wszystko wyszło jakoś tak przypadkowa przy akwarystyce naturalnej. Wciągnęło mnie......
W dziedzinie bonsai chciałbym nauczyć się obserwować naturę i przenosić ją na drzewka. Cel długoterminowy :-P . Jestem psiarzem. Pozdrawiam
 
 
xXFernIXx
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-31, 21:24   

Imię: Mateusz

Wiek: 15 Lat (1996)

Pochodzenie: Bytom- Łagiewniki (Lekko pod Katowicami) woj. Śląskie



Bonsai w moim życiu...
No więc tak...
Bonsai interesuje się od dawien dawna sęk w tym że z naciskiem "interesuję się" czyli podoba mi się to i chciałbym zacząć... Hodować, i rozpowszechniać bo to nie tyle ciekawe, piękne ale również strasznie wciągające zajęcie na lata...
Do nie dawna moja wiedza o bonsai ograniczała się do:
- małe drzewko.. hmm... pewnie jakiś specjalny gatunek ;/
- tylko iglaste
- małe i kręte
No takie wrażenie sprawiło na mnie oglądanie filmów :D (Jestem strasznym fanem dobrego kina :D )
No.. więc bonsai załapałem z telewizji ;/ :D
Natomiast samego "bakcyla" załapałem od dziadka no ale niestety granica kilometrów jaka nas dzieli to dobre 600 km ;/
Więc próbuje pozyskiwać wiedzę na wszelkie możliwe sposoby :D Dlatego specjalne podziękowania dla Twórców Forum :D Dzięki któremu ja (i nie tylko) mogę dowiedzieć się dużo o sztuce jaką jest Bonsai :D


O mnie...
Tu się rozpisywać nie będę...
Energiczny, pozytywnie zakręcony chłopak UWIELBIAJĄCY psy rasy amstaff (posiadacz suczki mix amstaff), zakręcony elektronik (zlutować, złożyć schemat, zaprogramować mikrokontroler), fan roślinek owadożernych (kolekcja: 1x muchołówka, 1x dzbanecznik, 1x rosiczka), zapalony komputerowiec !! !
Ktoś chciałby jeszcze cosik wiedzieć ?

Jestem bardzo otwarty na wszelkiego typu spotkania odnośnie Bonsai :D

W razie jakichkolwiek pytań proszę "walić śmiało" !! ! :D
GG: 939836
Ostatnio zmieniony przez xXFernIXx 2011-10-31, 21:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mirosław 

Wiek: 67
Dołączył: 24 Lis 2011
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-11-29, 18:07   

Witam mam 54 lat i mieszkam w Łodzi do tej pory zajmowałem się modelarstwem ale niestety lekarze mi zabronili z powodu na stan mojego zdrowia zabawy. Więc postanowiłem zająć się filatelisty ką którą zajmuję się od roku ale i tak pozostaje mi sporo czasu wiec postanowiłem spróbować z Bonsai i tu liczę na waszą pomoc bo niestety jestem zielony w tym temacie więc proszę mi doradzić od jakich roślin zacząć ? a chcę nadmienić że nie chcę zaczynać od kupna już gotowego drzewka w kwiaciarni. Pozdrawim wszystkich i czekam na wasze rady :prosze:
Ostatnio zmieniony przez Mirosław 2011-11-29, 18:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
piterek 

Dołączył: 13 Sty 2012
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2012-01-13, 18:53   

Witam mam na imię Piotrek

mieszkam w Bielsku - Białej

od paru lat interesuję się sztuką bonsai, która jest dla mnie sporym wyzwaniem pod względem artystycznym jak i ogrodniczym. Wolny czas spędzam w ogrodzie, bądź też na wędrówkach z moją rodzinką :) Liczę na miłe przyjęcie na forum :-)
 
 
AnnaDorota 
Specjalistka

Dołączyła: 11 Lut 2012
Skąd: Polska
  Wysłany: 2012-02-11, 01:53   Powrócilam

Witajcie,Panietacie specjalistke od kwiatw egzotycznych?Jesli poznajcie!!!!! :drunk: :drunk:
 
 
Pit-B 
Piotr Brożek


Pomógł: 8 razy
Wiek: 46
Dołączył: 16 Maj 2007
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2012-02-11, 09:25   

Chyba każdy kto odrobinę interesuje się drzewkami zna ten nick. Ale brakuje Awatara osławionego, z miotłą.
_________________
Piotrek
http://www.kwiatyagnieszki.pl/
 
 
Ares
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-11, 14:13   

Witam
Mam na imię Piotr , 39 lat i mieszkam w Legnicy.
Od jakiegoś czasu poczytuję sobie o Bonsai i myślę że nadszedł czas na pierwsze drzewko.
Pozdrawiam
 
 
Mehi 

Dołączyła: 04 Cze 2010
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-02-12, 20:29   

No dobra :)
1. Na imie mi Magda :)
2. lat 25 :) (rocznik 86)
3. Miejsce zamieszkania to samo serce naszej uroczej stolicy, czyli Warszawa :)
4. Oj pojawila sie jak bylam mala, pamietam w ogrodzie botanicznym kupilam pierwszego Ficusa i byl on ze mna kilka lat. Noa potem juz polecialam :)
5. Cele... Lubie posiadac cukiereczki w swojej kolekcji. Wiec chyba najwiekszym moim celem jest wynajdywanie nowych slodkosci i utrzymywanie dobrej kondycji juz tych posiadanych :)

Witam :beer:
 
 
Mehi 

Dołączyła: 04 Cze 2010
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-02-12, 20:30   

oj dwa razy sie wstawilo, prosze o usuniecie nadmiaru ;)
Ostatnio zmieniony przez Mehi 2012-02-12, 20:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Paweł 
Paweł

Wiek: 39
Dołączył: 15 Lut 2012
Skąd: Koluszki
  Wysłany: 2012-02-15, 13:48   witam wszystkich serdecznie

Mam na imię Paweł jestem z Koluszek mam27 lat. Moim pierwszym drzewkiem jest cis pospolity.Wszystko się zaczęło gdy wyrwałem ten cis z pod większego osobnika,i mam go do tej pory jak się przyjął.Moim celem jest stworzenie bonsai z tego drzewka. :-)
Ostatnio zmieniony przez Paweł 2012-02-15, 13:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
peper50 
Bartłomiej Olejnik


Pomógł: 40 razy
Wiek: 36
Dołączył: 31 Lip 2009
Skąd: Radomsko/Częstochowa
Wysłany: 2012-02-17, 21:56   

Dobrze, że wyrwałeś. Tak się to właśnie robi :spoko: Szczególnie cisa. Cisy rosną jak chwasty!
_________________
"Jeżeli chcesz się napić wody
musisz to zrobić sam.
Żaden opis wody
nie zastąpi ci jej."

http://bartlomiejolejnik.blogspot.com
Ostatnio zmieniony przez peper50 2012-02-17, 21:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Sooniq 
vanitas vanitatum et omnia vanitas

Wiek: 32
Dołączyła: 17 Mar 2012
Skąd: Tychy
Wysłany: 2012-04-02, 02:30   

Witam Wszystkich, na imię mi Sonia, jestem z Tychów mam (jeszcze) 20 lat - rocznik 91. Bonsai od dziecka mnie interesowało, dawno temu próbowałam coś stworzyć, ale bezskutecznie (brakowało mi wiedzy). Niedawno postanowiłam znowu spróbować, zobaczymy jak to wyjdzie, tym razem ofiarą padł świerk conica i jak na razie ma się dobrze ;-)
_________________
Cats do not go for a walk to get somewhere but to explore.

-- Sidney Denham
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group