Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Witajcie :)
Autor Wiadomość
peper50 
Bartłomiej Olejnik


Pomógł: 40 razy
Wiek: 36
Dołączył: 31 Lip 2009
Skąd: Radomsko/Częstochowa
Wysłany: 2012-12-09, 10:08   

Poczytaj o gruboszach :) .
_________________
"Jeżeli chcesz się napić wody
musisz to zrobić sam.
Żaden opis wody
nie zastąpi ci jej."

http://bartlomiejolejnik.blogspot.com
 
 
 
dugas07
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-18, 14:20   

witam wszystkich :jupi:
 
 
knut 

Dołączył: 14 Maj 2013
Skąd: Internet
Wysłany: 2013-05-14, 23:12   

Siema! :)
 
 
Aneta 

Dołączyła: 29 Maj 2013
Skąd: Kielce
Wysłany: 2013-05-29, 07:29   

Witajcie, mam na imię Aneta. Do tej pory czytałam co nieco o uprawie i formowaniu bonsai, a obecnie otrzymałam kilka krzaczków azalek wymagających przesadzenia, opieki i dużo milości bo ktoś od kogo je dostałam wyeksploatował je nieco i pozwolil nadmiernie zakwitnąć.
Roślinki są u mnie od okolo miesiąca i po obcięciu przekwitłych kwiatów powoli zaczynają puszczać listki.
W tym roku nie będę nic z nimi robić by pozowlić im dojść do siebie ale wymagają przesadzenia bo na użytek handlowego efektu zostały posadzone po 4 w doniczce i koronami konkurują o światlo.
Pozwolę sobie jakiś czas poczytać wasze posty a w przyszłości liczę na wsparcie bardziej doświadczonych bonsaistów i podpowiedzi jak prościej osiągnąć zamierzony efekt. Chylę czola przed wszystkimi którzy zamieścili galerie. :prosze: Piękne rośliny i ja mam nadzieję za kika lat się takich doczekać by cieszyć oczy :roll:
_________________
Jutro też jest dzień:-)
 
 
matth
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-10, 20:54   

I ja się przywitam :) Mam na imię Mateusz i od kilku lat chodziło mi po głowie zdobycie drzewka Bonsai. Kiedyś nawet próbowałem zrobić takowe z brzózki, ale niestety uschło :( Jakiś czas temu przebąkiwałem przy mojej lepszej połówce, że chciałbym kiedyś takie mieć i.. dostałem Pieprzowca Chińskiego jak już dawno o tym zapomniałem :) Mam nadzieję, że pomożecie mi w początkach, o roślinkach ogólnie co nieco wiem więc chyba nie będzie ze mną tragicznie ;)
 
 
czacza
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-10, 22:42   

Witam wszystkich miłośników bonsai.
Jestem Tobiasz i jestem tutaj nowy, choć od jakiegoś czasu zaglądam na forum. Już od dawna fascynowały mnie te przepiękne i tajemnicze drzewka i ich kompozycje, ale jakoś nie miałem okazji z nimi obcować. W ten weekend byłem z narzeczoną na wystawie kwiatów, na której dużo rozmawiałem z panem zajmującym się drzewkami. Tam właśnie zakupiłem moje pierwsze drzewko. Jest nim dwuletnia sosna. Jak na razie nic przy niej nie robię, bo jak wspomniałem mam ją zaledwie parę dni, a sama ma dopiero dwa lata. Mam głęboką nadzieję, że w razie potrzeby będę mógł liczyć na pomoc którejś lub któregoś z was. Pozdrawiam i do "zobaczenia" na forum.
 
 
przemo784
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-04, 12:30   

Witam wszystkich mam na imie Przemek i zaczynam przygode z bonsai
Licze na wasze wsparcie i podpowiedzi zwiazane z naszymi dziecmi :p Pozdrawiam wszystkich
 
 
aura 

Dołączył: 19 Sie 2013
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2013-08-20, 18:27   

Witam wszystkich, jestem Krzysiek, obecnie mieszkam w Wejherowie. Prowadzę firmę zakładającą ogrody i pielęgnującą zieleń. Bonsai interesuję się i zajmuję od ok 5 lat. Posiadam małą kolekcję roślin, własnoręcznie prowadzonych, ok 13 egzemplarzy, w wiekszości rodzime gatunki. Loguję się tu w poszukiwaniach inspiracji, pomysłów i wiedzy. Pozdrawiam.
 
 
krys358 


Wiek: 63
Dołączył: 15 Wrz 2013
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-09-16, 22:38   

Witam serdecznie wszystkich :beer: mam na imię Krzysztof, mieszkam w Szczecinie. Sztukę bonsai podziwiam już od wielu lat, ale dopiero teraz odważyłem się na "twórcze " działanie . Mam nadzieję że dzięki waszej wiedzy i pomocy po jakimś czasie zasłużę na miano bonsaisty (na razie córcia nazwała mnie "nożycoręki".
_________________
pozdrawiam Krzysztof
 
 
MaciekMM 
Administrator


Pomógł: 38 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Kwi 2012
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-09-17, 14:08   

Witamy "ziomala" :-)
_________________
Pozdrawiam Cię Gość
Maciej Pietrzak
 
 
krys358 


Wiek: 63
Dołączył: 15 Wrz 2013
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-09-17, 18:15   

Kod:
Witamy "ziomala" :-)
Witam, widzę że ziomek jest "czujny". Wprawdzie jeżdżę VW Pasat, ale łączy nas wędkarstwo no i oczywiście bonsai :spoko:
_________________
pozdrawiam Krzysztof
 
 
Kojot
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-26, 16:01   

Witam wszystkich:) Nowy młody swiezy umysł wkracza w tajniki sztuki bonsai :) wiedza teoretyczna juz jest teraz jak wiadomo trzeba czasu zeby teoria weszła w praktyke:)
 
 
zmudi 
Marcin Żmudziński

Dołączył: 25 Gru 2011
Skąd: Sulęcin
Wysłany: 2013-09-26, 21:08   

witaj Kojot do Sulęcina masz 60 km a tu możesz rozwinąć swoje zainteresowania. Polecam :-)
 
 
Maciej M. 
Juniperus

Wiek: 41
Dołączył: 06 Lis 2013
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2013-11-06, 12:00   

Dzień dobry wszystkim.
_________________
At the end of all seeking. . . the Seeker is the one sought
 
 
 
xXxŁukaszxXx
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-27, 14:48   

Witam wszystkich.
Na imię mam Łukasz, jestem z Pomorskiego :) okolice Tczewa :P
Bonsai obserwuję od długiego już czasu. Dopiero odważyłem się za to zabrać :)
Mam nadzieje, że z waszą pomocą jeśli nie będę czegoś wiedział dam radę zapoznać się z wszystkim co trzeba:) Jako inwestycja długo terminowa posadzone kilka nasionek, to dla samego siebie by sprawdzić jak wyjdzie. No i w trakcie szukania czegoś odpowiedniego na czym będę mógł się przyuczyć jestem, jakiegoś iglaka bo zawsze takowe się podobały. ;-) Pozdrawiam wszystkich.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group