Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
co o tym myślicie
Autor Wiadomość
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2007-09-05, 21:03   

dzięki Seba za pomoc teraz już wiem że pójde właśnie w tym kierunku :spoko: LITERAT :!: :!:
 
 
 
Ruckus 
majster


Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 11 Lip 2006
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-09-05, 21:15   

Dokładnie tak. od samego początku jak zobaczyłęm twoją roślinkę nasunęła mi się myśl ażeby prawą gałązkę poprowadzić jako przedłużenie pnia a z lewej gałęzi tej większej i masywniejszej zrobić jakiegoś fajnego długiego jina, który miałby jakoś współgrać w przyszłości z ruchem pnia. jest jeszcze druga koncepcja a mianowicie lewa gałąż w linii prostej z pniem razem tworzy lekki księżyc czyli lekkie zakrzywienie, stanowi jego przedłużenie jako jin (tanuki)a prawa tworząca chmurke wewnątrz zakrzywienia. Nie chodzi tu o kopiowanie ale może ci to nasunie jakieś pomysły.
http://walter-pall.de/communis1.htm
Ostatnio zmieniony przez Ruckus 2007-09-05, 21:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2007-09-05, 21:24   

też o tym myślałem żeby zrobić jakiegoś długiego tego jina ale sam nie wiem jak się za to zabrać nigdy tego nie robiłem no i przyżadów też nie mam za specjalnych więc sam nie wiem czy narazie się zabierać za tego jina
 
 
 
Ruckus 
majster


Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 11 Lip 2006
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-09-05, 21:36   

no cóż trzeba sobie radzić. Frezu nie zastąpisz raczej, ale dłuto kombinerki nóż kuchenny, no i lektury lub warsztaty i heja. ale narazie spokojnie go przezimuj.
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2007-09-05, 21:40   

z tych zo wymieniłeś to posiadam dluto kombinerki nóż i lekture o warsztatach n ie mam co marzyć narazie
 
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2007-09-06, 17:58   

dobra druty już ściągnołem rafię też była już propozycja do ułożenia w stulu ukształtowanym przez wiatr ale jak ułożyć korone w stulu literackim na czerwono zaznaczyłem to co usunąłem na zielono dwie gałązki z którymi nie do końca wiem co zrobić i w którą stronę je wygiąć a na niebiesko gałąź najprawdopodobniej do wycięcia i stworzenia jakiegoś jina przynajmniej mam taki zamiar może ktoś by mi pomógł wybrać stronę w którą mam wygiąć gałązki będe wdzięczny za pomoc http://www.fotosik.pl/pok...3027b17f6d.html
 
 
 
00seba
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-07, 21:26   

pawel18, nie da się przez neta uformować drzewka !! tyle co ci każdy podpowiedział to max co można ci przekazać reszta to już praca na roślinie , nie da się tego tak opisać. tak jak zaznaczyłeś na czerwono te gałązki do usunięcia razem z tą małą gałązką rosnącą u dołu. zostają ci wówczas dwie dominujące gałęzie, musisz zdecydować którą pozostawić a którą przerobić na jina. ja bym proponował pozostawić tą mniejszą (jako wierzchołek będzie lepiej pasować bo uzyska się trochę niższe drzewko). co do ułożenia wierzchołka to masz tu właśnie największy kłopot z którym boryka się cała masa początkujących bonsaistów, musisz chociaż raz udać się na warsztaty do dobrego nauczyciela żeby się nauczyć jak układać wierzchołek no i proponuję ci się napatrzyć na żywo na inne prawidłowo uformowane drzewka (nawet zrobić sobie kilka fotek w zbliżeniu z każdej strony także od góry) . jak ci już podawałem przykłady a najlepszy to ten:
jest to szkic jałowca w stylu literackim postaraj się za wzorować na tym rysunku (nie jest przestępstwem w początkowej fazie nauki formowania powielanie form innych twórców ). spróbuj w podobny sposób ułożyć linię pnia, zrobić jin a ułożenie wierzchołka pozostaw sobie na później żeby ci ktoś pomógł. pozdro
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2007-09-07, 22:28   

dzięki za wiadomożci to że się nie da zrobić drzewka przez neta to wiem narazie nie mam co myśleć o jakich kolwiek warsztatach bo nie mam możliwości będe musiał to wszystko zrobić sam może jakimś trafem coś mi z tego wyjdzie jeszcze raz dzięki
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group