Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
co o tym myślicie
Autor Wiadomość
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2007-09-01, 12:49   co o tym myślicie

ostatnio formowale swoje pierwsze drzewko nie wiedziałem za bardzo co znim zrobić więc wykręciłem coś takeigo doradźcie mi co zmienić korekta mile widziana narazie korony nie formowałem ponieważ nie wiem za bardzo jak ułożyć gałązki i czekam nich się troche zagęści


 
 
 
S. Smolińska
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-01, 15:16   

Może spróbować literata, wierzchołek z tej niżej położonej gałązki ? Ta wyższa wtedy do wycięcia ? Ona mi jakoś nie pasuje, ale może to kwestia zdjęcia, na żywo może być inaczej.
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2007-09-01, 15:28   

można by i tak ale poczekam na inne sugestie może akurat inna mi bardziej podejdzie troche mi szkoda tej gałezi oczywicie jest ona do skrocenia a przy przesadzaniu prawdopodobnie na wiosne bede sadzil drzewko jszcze pod większym kontem
 
 
 
Senemorion
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-01, 15:33   

Czerwona linia to miejsce cięcia ... Niebieska to główny Jinn, natomiast zielonymi strzałkami zaznaczyłem wygięcie korony i pnia.

Innymi słowy widzę tu styl "ukształtowany przez wiatr" ... Z tej drugiej gałęzi raczej nic nie ukręcisz ...
 
 
S. Smolińska
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-01, 15:34   

A gdyby tak zabrać jalowca na jakieś warsztaty? Żeby ktoś doświadczony zerknął fachowym okiem :]
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2007-09-01, 15:43   

powiem ci Sylwio że to raczej nie możliwe ponieważ szkoła mi się zaczęła i mature mam w tym roku a po 2 to najbliżej miałbym jakieś 250 km do krakowa a co do patryka to całkiem całkiem propozycja musze się nad nią głebiej zastanowić a i jeszcze takei pytanie co zrobić z tymi jinami po lewej na dole ??
 
 
 
Senemorion
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-01, 15:51   

Wszystko z nimi wporządku, ale ten na samym dole jakiś trochę za długi, albo trzeba go skrócić, albo usunąć, natomiast co jest pod tą zieleninką po środku pnia ? Ona też powinna mieć eksmisję i to szybko, żeby się nie rozrosła :P
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2007-09-01, 16:02   

to co wtedy zostawie tylko jedną gałązke troche będzie beznadziejnie wyglądał myślałem żeby ją też odgiąć w prawąstrone
 
 
 
Sieku
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-01, 23:20   

a nie można byłoby spróbować żeby drzewko wyglądało jak ksztautowane przez wiatr?? ja np postarałbym sie odgiąć tą górną gałąź właśnie do tego stylu i na prawą strone a natych co tam są takie krótkie zrobił jin. oczywiście decyzja jest twoje pawle :] a to są tylko moje pomysły.
a i tą gałąź która idzie w góre to bym przycią
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2007-09-02, 10:03   

no nie jest to zły pomysł bede musiał popróbować każdej propozycji może się skusze na którąś dzięki za propozycje :spoko:
 
 
 
daria_byd
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-04, 21:18   

Hmm... Pomyślałam, że mógłby przecież zrobić tak, że uformujesz, że czubek drzewka będzie poniżej lini doniczki?? Kaskada... Tak to sie nazywa
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2007-09-05, 15:33   

nie dario kaskada jakoś mi tutaj nie pasuje to raczej nie materiał na taki styl
 
 
 
Senemorion
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-05, 17:53   

No niestety ... Ewentualnie można by dołączyć kaskadę ... Ciągnie się ją wtedy od drugiej gałązki :P Ale na tym materiale i przy przyroście jałowców to ech szkoda czasu :P Pewnie dopiero jego dzieci pod koniec swego życia zobaczyłyby to drzewko w pełnej krasie wraz z kaskadą :P
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2007-09-05, 18:06   

no najprawdopodobniej by tak było Patryku więc chyba nawet nie będe myślał o tym stylu bo szkoda głowe sobie zawracać chociaż na początku właśnie nad tym myślałęm ale wtedy ten jałowczyk całkiem inaczej wyglądał szkoda że nie mam zdjęcia z przed formowania
 
 
 
00seba
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-05, 19:44   

w tej chwili to tylko i wyłącznie literat (na kaskadę musi być konkretny materiał o porządnej nasadzie pnia i samym pniu), usunąć jedną z dwóch gałęzi (zrobić jin) a drugą poprowadzić jako koronę . poszukałem dla ciebie kilku inspiracji :



 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group