Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
mam pytanko!!!!
Autor Wiadomość
gniewciu
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-28, 11:56   mam pytanko!!!!

moze mi ktos powiedziec jak przezimowac Fikusa???z tego co wiem to jest to roslina tropikalna i chyba bedzie potrzebowac ciepla???
pozdrawiam wszystkich!!
 
 
stahullah
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-28, 12:17   

fikus cały rok potrzebuje temperatury powyrzej 15 stopni, zresztą jest to raczej in-dooor więc problem z zimowaniem masz z głowy,no chyba że trzymasz swojego fikusa na dworze - w takim przypadku proponowałbym ci przenieść go do domu jeśli nie chcesz go uśmiercić
 
 
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-28, 13:29   

In-doory oprócz wiąza z tego co wiem nie zimujemy ;) Ale ficusy na pewno nie. Nie zimuj go, mam nadzieje tylko, ze w pomieszczeniu w którym go trzymasz masz w zimie powyżej 12-15 C , bo jak nei to przenieś go do pomieszczenia które będzie spelniało te warunki ;)
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2007-09-28, 15:45   

postaraj się tez o to żeby miął jak najwiecej światła czyli strona poludniowa zwłaszcza że teraz dni coraz to krótsze a swiatło jest konieczne i to jak najwięcej tego swiatła
 
 
 
gniewciu
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-28, 21:04   

jesli chodzi o swiatlo to mam pokoj na poludniowej stronie i stoi pod oknem wiec jest dobrze:))
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2007-09-30, 09:43   

to dobrze ale pamietaj tak na przyszłość w lecie będziesz musiał w wieksze upały zacieniować drzewko aby uniknąć przypalenia liści no i nie spryskuj drzewka gdy świeci na nie bezpośrednio słońce wtedy woda działa jak soczewka skupiająca i wtedy jeszcze łatwiej przypalić korzenie tycze się to również podlewania ale tylko wtedy gdy korzenie drzewka wystaja po za ziemie
 
 
 
gniewciu
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-30, 21:08   

jasne tyle to wiem :) drzewka zazwyczaj podlewam w nocy zeby "napilo" sie a nie zeby wyparowalo ,a spryskuje je wczesnie rano jak nie ma slonca i na wieczorem

pozdrawiam Gniewciu:)
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2007-10-02, 20:14   

Gniewciu, biedaku... :placze:

To TY się zajedziesz na amen, jak tak będziesz nocki zarywał. ;-)

MAm jeszcze ważną informację dla tych, u których parapet okna w zimie dla fikusa to jedyne rozwiązanie. Jeśli macie okna starsze lub nieszczelne, to koniecznie je zabezpieczcie, aby zimą nie "ciągnęło" od nich na fikusa. Taki temperaturowy przekładaniec "od okna - zima, od mieszkania - lato" juz niejednego fikusa doprowadził do "łysiny" i wypadających gałęzi, więc warto tego nie lekceważyć.

:-)
Ostatnio zmieniony przez Olon 2007-10-02, 20:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
gniewciu
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-03, 05:18   

tak sie sklada ze ja prawdopodobnie mojego fiskusa przestawie w cieplejsze miejsce bo u mnie troche od okna ciagnie:D:D;]

pozdrawiam :)
 
 
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-03, 11:36   

No ale jak tylko troche ciągnie to chyba nic ? Bo czesto w zimie mam tzw. mikrouchyl , przy takim czyms fikusowi raczej nie będzie zimno.
Olon napisał/a:
których parapet okna w zimie dla fikusa to jedyne rozwiązanie.

Tzn. ? A jakie moze być inne rozwiązanie ?
 
 
Bix
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-03, 11:41   

Ogród zimowy, szklarenka pokojowa, doświetlanie (nie mam tu na myśłi lampki na biurku).
 
 
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-03, 16:02   

Bix napisał/a:
szklarenka pokojowa

Szklarenka pokojowa ? A moze być taka, że po butli 5-litrowej wody wycinam górę i tą górą wsadzam doniczke ? A górę np. folią zakrywam ? Bo jeden z użytkowników kiedyś poddał taki pomyśł szklarenki
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2007-10-03, 16:15   

Arya napisał/a:
A górę np. folią zakrywam ?
jak to zrobisz to odbierzesz drzewku powietrze które jest potrzebne roślinie do życia jeżeli drzewko będzie miało tam dużo miejsca do końca butelki to na wierzch nie musisz nic dawać śnieg w niczym nie będzie przeszkadzał dobrze zabezpiecz drzewko przed zimnym i mroźnym wiatre a bryłe korzeniową przed mrozem i to wystarczy
 
 
 
Yokai
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-03, 19:36   

Patrycji chodziło o szklarenkę pokojową, więc skąd pomysł o śniegu ?? :wow: :shock:

może źle zrozumiałam jak tak to mnie poprawcie, ale dyskusja dotyczy fikusa, więc Pawle chyba nie karzesz jej go na dworek na zimę wystawiać :-o hihi :-| :?:

a co do szklarni to wystarczy ją do góry nogami postawić ale bardzo ważne żeby roślinkę odkrywać na kilka do kilkudziesięciu minut dziennie żeby zaczerpnęła świeżego powietrza ;-)
Ostatnio zmieniony przez Yokai 2007-10-03, 19:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2007-10-03, 23:48   

Pawle czytaj całe tematy nim się wypowiesz , lub choć kilka poprzednich postów :-| :-P :lol: :prosze:
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group