Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Keramzyt
Autor Wiadomość
Cisq
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-27, 19:53   

Apropo kto uwaza ze keramzyt nie nasiaka woda to nie wie jak wyglada keramzyt...
to porowate kuleczki bardzo lekkie i wykorzystywane w budownictwie jako wypelniacz do zaprawy betonowej aby byla duzo lzejsza i oddychala.

Kurcze czy ktos z was uzywal keramzytu do uprawy hydroponicznej... to wlasnie ten o granulacji 10mm jest bardzo dobry bo: korzenie maja duzo miejsca do rozwoju, duza przestrzen pomiedzy sprowadza sie do tego ze jest dobra wentylacja korzenii...

Rosliny w takich warunkach rozwijaja sie duzo szybciej poniewaz nie musza marnowac energii na wbijanie korzeni w ziemie...

Tylko przy takiej uprawie trzeba nawadniac woda z nawozem np 2 razy dziennie po 45 min przeplukiwac przez cala doniczke z wlasnie duzymi 10mm kulkami keramzytu...

Woda powinna sciekac do dolnego pojemnika z ktorego co jakis czas powinna byc zmieniana na swieza z nawaozem...

Do tego celu mozna latwo wykorzystac pompke akwariowa wodna i powietrzna...
W tamtym roku przeprowadzalismy doswiadczenie i wynik byl powalajacy... 3 razy grubsza lodyga..
Pozdro!!
 
 
Delete
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-27, 20:45   

Ja używam kermazytu do prymitywnej uprawy hydroponicznej. A mianowicie kupiłem połprzezroczystą doniczkę i kermazyt granulacji ok.10cm. Wsadziłem do tego skrzydłokwiata. Narazie nie odżywiłem, ale widać już pierwsze efekty. Liście są bardziel lśniące i ogólnie roślina lepiej wygląda niż te hofowane w ziemi. :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group