Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Witam
Autor Wiadomość
AnnaDorota
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-21, 13:15   

Tak.

Jaka jest średnica tego pnia? A wysokość?
 
 
ogrodnik 
Michał Krzyścin


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lis 2006
Skąd: Knurów k. Gliwic
Wysłany: 2008-02-21, 13:20   

Ja bym poszedł raczej w tą grubą gałązkę w prawo, a potem w którąś z tych cieniutkich. Wtedy pień nie bedzie taki całkiem prostu jak kołek.
_________________
www.mojerosliny.prv.pl
 
 
 
AnnaDorota
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-21, 13:48   

Pień nie będzie jak kołek, bo bęą na nim nowe odrosty, jak to u oliwnika. Jak przytniesz tę drugą, zostanie ci prawie kąt prosty między gąłęzia a pniem.
 
 
kajetan
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-21, 17:21   

Pamiętaj vagikim89 aby te cięcia zrobić "czysto", np. sekatorem wklęsłym. Broń cie, abyś nie robił cięć piłką do drewna czy metalu, ponieważ rany jakie zrobisz (szarpane) baaaaaaardzo trudno się goją (itrochę szpecą roślinkę) a po czystym cięciu roślinka bez problemu zasklepi rankę kalusem (specjalną tkanką którą wytwarza miazga drzewka)
 
 
vagikim89
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-21, 17:33   No i tu może być problem

Musze załatwić sekator...
 
 
kajetan
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-21, 19:17   

AnnaDorota pytała o grubość tego pnia i wielkość roślinki. Bo jak ten pień ma z 1cm średnicy lub większą to powinieneś postarać się również o maść na rany (osobiście używam Lac Balsam maść ogrodniczą).
 
 
vagikim89
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-21, 19:46   Przepraszam

Nie zauważyłem pytania. Jutro dam odpowiedz.
 
 
AnnaDorota
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-22, 07:12   

Jeśli ten pień ma 1 cm średnicy to w ogóle nie ma o czym mówić. Ewentualnie zrobić tak jak napisałam, ale nie obcinać tej długiej witki tylko całość do gruntu lub dużej donicy na jakieś 2 lata. Oliwnik szybko przyrasta, ale jeśli teraz jest cienki to nie warto jeszcze go męczyć.
 
 
vagikim89
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-22, 15:25   Pień

Pień jest grubszy(średnica) niż 1cm. Ta gałąź odchodząca na prawo też średnica około 1cm może troche mniej
Ostatnio zmieniony przez vagikim89 2008-02-22, 15:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
AnnaDorota
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-23, 08:13   

Mało. Do gruntu.
 
 
vagikim89
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-23, 10:53   Czyli

Do gruntu lub dużej donicy na 2 lata i w ogóle go nie obcinać niech rośnie? tylko podlewać?
 
 
AnnaDorota
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-23, 11:09   

Tak, albo przyciąć tak jak pisałam wcześniej (bez skracania długiej witki) i niech rośnie.
 
 
vagikim89
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-02, 12:19   Kolejne pytania

Co do Ficusa Zrobię tak jak proponowaliście. Część pni połączę za pomocą rafi. Tylko nie wiem czy to tylko pień czy gałęzie też. Jak ich nie połączę(gałęzi) to śmiesznie będzie wyglądać. A z reszty zrobię mini lasek. Tylko nie mam pojęcia jak rozmieścić drzewka w okrągłej doniczce mowa o lasku. A co do rafi to najpierw drutami i później rafia czy jak?
Ostatnio zmieniony przez vagikim89 2008-03-02, 12:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group