Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
mój ficus natasha
Autor Wiadomość
Filip_CK
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-30, 16:34   mój ficus natasha

Witam,
Chciałem Wam przedstawić moje drzewko- fikusa natasha. Prowadzę je jako półkaskadę. Tak wiem, że w naturze to raczej nie spotykana wariacja. Początkowo była to zupełnie inna forma, ale zupełnie mi nie wyszła. Potem drzewko długo stało nie ruszane, nawet przeszło mi przez głowę czy się go nie pozbyć, ale któregoś dnia siadłem, popatrzyłem i uznałem, że jeszcze coś z niego może być a oto efekt: (bardzo proszę o jakąś konstruktywną krytykę i opinie)
 
 
kristofer001 
Krzysztof K.


Pomógł: 17 razy
Wiek: 42
Dołączył: 10 Maj 2007
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2008-04-30, 19:13   

Witam! Pewnie wiesz ze szalu nima z tym drzewkiem, podobnie jak z moim virtem!:)( ach te tablety graficzne nigdy nie dzialaja jak naprawde sa potrzebne :-P ) Ja Ci proponuje wyciac galazke nr 1 czyli ta ktora niby jest wierzcholkiem, a galazke nr 2 przygiac do horyzontu i zrobic z niej pietro nastepnie przygiac pien jak jest na (super) vircie :-) i poprzycinac galazki tak aby sie zagescily!
_________________
Pozdrawiam!
 
 
 
Filip_CK
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-30, 23:39   

O dzięki za wizualizacje i propozycję. Jestem nowym użytkownikiem i nie wiem o jakim vircie mówisz:( gdybyś był tak miły i podesłał linka, z chęcią rzucę okiem.
To co pokazałeś jest całkiem niezłe, ale zależało mi na takiej trójkątnej koronie jaka powstanie mam nadzieje po zagęszczeniu obecnych gałązek, trzeba pamiętać, że jest to dopiero roczna roślina, a zajmować się nią pieczołowicie zacząłem dopiero jakieś 3 tygodnie temu, wcześniej stała "odłogiem". Z czasem mam zamiar wyciągać ją o kilka mm z podłoża tak, żeby wyeksponować korzenie, na których to roślina miałaby się trzymać w podłożu, są to dosyć odległe plany, no ale nie śpieszy mi się:). Ale oczywiście dziękuję Ci serdecznie, pomyśle nad tym, ale chciałbym jeszcze zobaczyć co powiedzą inni użytkownicy forum.
Pozdrawiam
 
 
kristofer001 
Krzysztof K.


Pomógł: 17 razy
Wiek: 42
Dołączył: 10 Maj 2007
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2008-05-01, 09:31   

Jesli juz naprawde chcesz zostawic ten wierzcholek to przynajmniej go jakos powykrecaj bo tak wyglada jak zolnierz na apelu! :-)

I na jakis czas po formowaniu zapomnij o roslinie! Za duzo przytulania tez jest szkodliwe! :-)
_________________
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony przez kristofer001 2008-05-01, 09:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Filip_CK
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-01, 10:01   

hehehe żołnierz na apelu :) chyba masz rację, postaram się coś z tym zrobić. Zapomnieć chyba nie będę mógł, dlatego, że będę musiał uszczykiwać nowe listki, żeby się nie zrobiła korona za wysoka bo wtedy będzie katastrofa :)

Umieszczę jeszcze w tym temacie karmonę którą sam wyhodowałem, ale jeszcze nie nadałem jej kształtu, może tam doradzisz mi coś fajnego. Co Ty na to?
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Filip_CK 2008-05-01, 10:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kristofer001 
Krzysztof K.


Pomógł: 17 razy
Wiek: 42
Dołączył: 10 Maj 2007
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2008-05-01, 13:38   

No wiesz ja rowniez jestem nowy w tym temacie. Nie uwazam sie za wielkiego znawce, ale jak bede mogl jakos doradzic to nepewno to zrobie!
_________________
Pozdrawiam!
 
 
 
Filip_CK
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-02, 18:57   

Postanowiłem podgiąć tę gałązkę tak jak doradziłeś, zmieniłem tez trochę kąt nachylenia drzewka. Wydaje mi się, że teraz jest trochę bardziej hm... dramatycznie? ;) pozwolę mu jeszcze trochę podrosnąc na długość i zagęszczać. Niedługo wstawię fotkę w nowej doniczce, do bonsai, jak tylko dostarczy mi ją Poczta Polska :)


Zrezygnowałem z formowania karmony, bo tak właściwie nie ma co myśleć kiedy są dwie gałazki boczne i pień główny. Też będzie prowadzona jako półkaskada, pęd narazie wygląda tak (jestem z niej dumny tylko dlatego, że udało mi się go wyhodować na starszej już karmonie, zrobić odkład powietrzny i utrzymać go przy życiu po odcięciu od rośliny matecznej:) ):
 
 
Filip_CK
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-02, 16:54   

Minęło trochę czasu, fikus się zagęścił i zmienił "mieszkanko" :)

 
 
agus800 


Pomogła: 2 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 20 Kwi 2008
Skąd: Bartoszyce
Wysłany: 2008-06-02, 17:27   

Filip...jakie korzenie ma Twój ficus?? Takie grubsze bulwiaste czy takie jak mają drzewa :?: Bo jestem ciekawa jakie ma korzenie właśnie ta odmiana ficusa
 
 
 
Filip_CK
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-02, 19:11   

Wiesz co, ten jest jeszcze bardzo młody (trochę ponad rok czasu) więc ma cienkie nitki. Ale jeśli chcesz wiedzieć czy ten gatunek w ogóle robi bulwy to- tak. Kiedy ostatnio łączyłem ze sobą 5 starszych fikusów musiałem poodcinać takie marchewy :)
 
 
kristofer001 
Krzysztof K.


Pomógł: 17 razy
Wiek: 42
Dołączył: 10 Maj 2007
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2008-06-02, 23:07   

hmmm... witam! Napisze ze doniczka jest fachowa! :-D Ale te galezie ktore ida w jedna strone nie bardzo mi sie podobaja brak tam trojwymiaru i jakiegokolwiek ruchu! Ale ogolnie to moje zdanie i tak zycze owocnej pracy nad drzewkiem!! :-D
_________________
Pozdrawiam!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group