Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wiśnia ogrodowa.
Autor Wiadomość
HIR 
Łukasz Słomiński

Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 22 Sty 2008
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-04-15, 15:51   Wiśnia ogrodowa.

Witam.
Wiśnia po 1 formowaniu He He. Pozdrawiam. :beer:
 
 
secio 
Piotr Nowak

Pomógł: 39 razy
Dołączył: 10 Kwi 2009
Skąd: Krakow
Wysłany: 2009-04-15, 15:54   

:-o Fajny ogród chociaż twój? He he he super ci to wyszło piękny ogród. :-P
 
 
 
EnDiK 
Rafał Andrys


Pomógł: 24 razy
Wiek: 32
Dołączył: 26 Sty 2008
Skąd: Piaski Woj.Lubelskie
Wysłany: 2009-04-15, 16:57   

no chyba nie Ty zakładałeś ten ogród bo ten cis jest już "podrośnięty" :-P wiśnia zalicza się do stylu bunjin :?: :spoko:
 
 
 
HIR 
Łukasz Słomiński

Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 22 Sty 2008
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-04-15, 18:14   

Cisa posadził mój dziadek bardzo dawno temu jak w miejscu ogrodu była ferma niestety nie mogę go pozyskać, bo mojej mamie zniszczyłby walory artystyczne ogródka :-x . Z tego, co mi wiadomo wiśnia jest uprawiana od siewki, która wyrosła gdzieś na ogrodzie z pestki w miejscu shari była kiedyś gruba opadająca gałąź wyłamana podczas wichury
 
 
HIR 
Łukasz Słomiński

Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 22 Sty 2008
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-05-02, 20:11   

cdn.
 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-05-03, 00:40   

Wiśnia ok. Tyle powiem. Mankament wiśni to przynależność do rodziny różowatych a co za tym idzie krótka żywotność. Na szczęście te drzewa szybko rosną i co ciekawe posiadają stosunkowo twarde drewno. Twoja wiśnia zastanawia mnie. A mianowicie czy jest ona ozdobą przez kształt pnia czy też ozdobą samą w sobie. Chodzi mi głównie o stosowanie wiśni w ogrodach czyli jej ozdobny kwiatostan, którego u Twojej jak na lekarstwo. Moja wskazówka to jedynie znane wszem i wobec w środowisku sadowników zasady: roślina owocuje na młodym drewnie, roślina owocuje na pędach poziomych, cięcie letnie u pestkowców powoduje zahamowanie wzrostu sezonowego. Do tego trzeba uważać na wszelkie robactwa i przede wszystkim gr\yby, które robią wiele złego u różowatych. Z wiśniami i czereśniami jest jeszcze jeden problem-pękanie mrozowe i jego następstwa. Trzeba wiele cierpliwości i serca żeby prowadzić te drzewa inaczej niż dla ozdoby.
_________________
 
 
HIR 
Łukasz Słomiński

Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 22 Sty 2008
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-05-03, 15:22   

Wiśnia sobie rosła ja po prostu uwydatniłem jej walory osobiście mi się podoba i fajnie się komponuje w ogrodzie, choć może to być kwestia jakiegoś sentymentu. Kwiatostan był zrobiony w początkowej fazie rozwoju potem było więcej. Wiśnia przed cięciem rodziła bardzo marnie, w zeszły roku pojawiły się smakowe wiśniusy. W tym roku nic przy niej nie robiłem może w przyszłym ja przytnę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group