Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Odpowiedni nawóz i woda do podlewania :)
Autor Wiadomość
Yuki
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-24, 21:33   Odpowiedni nawóz i woda do podlewania :)

Więc... Mam dwa pytanka dotyczące podlewania (a dokładnie wody) i nawozu (jaki i gdzie).

- Czy leprza jest woda z kranu czy jednak przefiltrowana (Np. przez filtr do wody "Brita" usuwa kamień i takie tam :-D )?

- Czy ktoś posiada jakąś sprawdzony sklep internetowy gdzie można kupić jakiś dobry nawóz do drzewka bonsai (Karmona drobnolistna)?

- Jeśli kupować to już jaki najlepiej płynny? Granulowany? Jakiej firmy? W jakiej cenie?

Bardzo bym prosiła o pomoc :help: . Jestem "świeżo upieczoną" posiadaczką bonsai'a i niebardzo jeszcze się w tym orientuję ^^ . :]
 
 
krysztof
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-24, 22:24   

Woda kranówka, najlepiej odstana,deszczówka też dobra. Nawóz polecam ci "Biohumus" lub "Bio gold".
 
 
ola
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-10, 13:20   

Ja kupuje nawóz w sklepie przyjaciół Bonsai w granulkach ,,Bio gold". ;-) :-D
Ostatnio zmieniony przez ola 2009-01-10, 13:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
krysztof
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-10, 13:29   

Dobrze że kupujesz Bio, ale chyba nie myślisz już teraz nawozić.
 
 
ola
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-10, 13:48   

Co miałeś na myśli krysztof? :?: :!: :->
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2009-01-10, 15:47   

to ze na nawozenie roslin jest jeszcze zbyt szybko , zwlaszcza tych na zewnatrz . nie polecam nawozic biogoldem w mieszkaniu , podczas podlewania rosliny uwalnia sie nie zbyt przyjemny zapach .
 
 
 
krysztof
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-10, 18:37   

Choc też słyszałem że smierdzi tylko pod czas pierwszych podlewań ale czy tak jest.
 
 
ola
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-10, 19:22   

Ja przy podlewaniu nie czuje żeby coś śmierdziało, a Bonsai mam w domu.
 
 
tomass261
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-07, 20:59   

Witam :-D
A co sądzicie o nawozie płynnym POKON.
 
 
Luna10*
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-26, 19:27   

A no właśnie, właśnie. Dziś kupiłam nawóz płynny POKON. Wyglądał na w miarę lepszy więc wzięłam. Tyle że napisali na opakowaniu, że trzeba nawozić od marca(!) do października(!) raz na tydzień(!). Rozcieńczać 5ml na 1 litr wody.
1. Dobry jest ten nawóz?
2. Jak nawozić? W jakich odstępach czasowych?
3. Jak długo nawozić?
4. Rozcieńczalność taka jak powyżej?
 
 
lukipela 
Paweł F.

Pomógł: 59 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Lis 2008
Skąd: lublin
Wysłany: 2009-07-26, 19:38   

Pokon jest ok.A co do reszty pytań to stosuj się do instrukcji podanej przez producenta i nie kombinuj ;-) Ewentualnie możesz stosować nieco mniejszą dawkę,żeby mieć pewność że nie przenawozisz.
 
 
 
KuBeK000
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-11, 15:30   

ja kupiłem naturalny nawóz nawóz płynny zielony dom pisze że do wszystkich roślin i jest tam podane jak rozcieńczać do różnych roślin tylko że czytałem żeby nawozić co 2 tygodnie a na nawozie pisze że co 1 i nie wiem co ile w końcu mam nawozić na razie jeszcze nie nawoziłem :-/
 
 
Mroziakpl
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-17, 15:00   

WITAM :]

Czyli z tego co słyszę to BIOHUMUS jest wporządku. Ja mam dopiero mojego wiąza drobnolistnego od 4 dni więc jeszcze poczekam, aż się zaaklimatyzuje. Więc na początku kwietnia go przesadzę. Czytałem, że dopiero tak po 2-3 tygodniach po przesadzeniu morzna używać nawozów jakichkolwiek. Więc jeszcze długa droga przedemną. Moge spokojnie używać do tego gatunku BIOHUMUS'a ? Czy polecacie coś innego ?
 
 
cfmoto500
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-07, 21:00   

Ja mam takie pytanie co do tego POKONU pisze tam: ,,raz na tydzień Rozcieńczać 5ml na 1 litr wody" co to oznacza ?

Czy oznacza to że rozcieńczam 5 ml pokonu w 1 litrze i co caly ten litr wlewam do mojego drzewka w jeden dzien ?
 
 
Bartłomiej
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-07, 22:07   

Ręce opadają. Nie... tak przygotowanym roztworem podlejesz tyle ile potrzeba jednorazowo. Resztę odstawiasz do następnego nawożenia lub wylewasz i następnym razem przygotowujesz od nowa.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group