Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
LEROY MERLIN. OBI, CASTORAMA
Autor Wiadomość
Piotrsaik69
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-17, 16:48   

ja swoje kupiłem w Leroy i było w nawet dobrym stanie, listki wszystkie były zielone (ficus) tylko miało jedną wadę tzn. druciki mu się wrosły w korę a poza tym wszystko oki. dałem 69 zł. widziałem w Auchan wiązy drobnolistne za 10 i 20 zł ale one były na wymarciu
 
 
slawekcavan
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-17, 16:54   

trzeba było sprawdzić czy na wymarciu czy tylko liści nie miały????. to że wiąz niema liści to nie znaczy że na wymarciu. a jak trochę przesuszony to tym lepiej przezimować go do końca lutego. ja swojego kupiłem kilka dni temu bez liści i teraz się zimuje razem z resztą.
 
 
armin 
Armin Niewiadomski

Pomógł: 34 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Lis 2007
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2009-01-17, 19:40   

Jeśli chodzi o Leroy, to kiedyś sprawę dogłębnie wyjaśniłem. Oni po prostu mają taką umowę z dostawcą, że zwracają mu wszystkie uschnięte drzewka. Żadnego ryzyka utraty kasy, a tym samym żadnej odpowiedzialności za drzewka. Żenada.
 
 
__Alien__ 
Arkadiusz Krawczyk


Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 30 Kwi 2007
Skąd: Radom
Wysłany: 2009-01-17, 23:07   

Taka małą ciekawostka. Dziś wszedłem do "ekskluzywnej" kwiaciarni, gdzie wszystko jest super drogie, bo inne w pobliżu były już zamknięte, ponieważ chciałem kupić różę. Patrzę , a tam na ladzie stoi jałowiec. Piękna doniczka, lecz roślinka... bez komentarza. Zwykły jałowiec rozesłany, z identycznym ułożeniem pnia chyba jak każda taka roślina ( przykładowe ułożenie jak z mojego postu http://www.przyjacielebon...p?p=28418#28418 , chodzi o pierwsze zdjęcia, też takie złamanie pnia, jedna krótsza gałąź w lewo, druga dłuższa w prawo). Roślina była cała porośnięta w igłach, nie było widać linii pnia, musiałem palcami odgiąć igły. Zwykły jałowiec, z obciętymi gałęziami sekatorem. Myślę sobie, bardzo ładna doniczka, może będzie nie drogo, to będę miał naczynie. Pytam się po ile ten jałowiec bonsai? Pani takim zdziwionym wzrokiem wyjrzała na mnie zza winka bo właśnie mi pakowała różę. Słucham? No po ile ten Bonsai. To jest BONZAJ. Zostałem pouczony :) 90 zł sobie Pani zażyczyła za kawałek obciętej sekatorem rośliny w doniczce po Bonsai. Masakra.
 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-01-17, 23:46   

Jedyną rzeczą jaką kiedykolwiek kupiłem w hipermarkecie w tematyce bonsai była donica. Na moje szczęście nie wiedzieli co mają na sklepie i udało mi się wyrwać taką oto donicę nieglazurowaną, w której wcześniej rósł ligustr, ale dzięki troskliwej opiece pracowników hipermarketu odzwyczaił się od życia. Na ekstra pracownik dzwonił do kierownika działu i negocjował cenę a wołali za nią na początku 200PLN (samo drzewo kosztowało 1500), co i tak, jak na tamten czas, nie było wygórowaną ceną za donicę takich rozmiarów (520x380x130 mm). Była to okazja i tylko dlatego ją kupiłem z zamysłem, że może ją sprzedam, ale jednak zostanie ze mną. Nie ma sensu kupować donic na zapas, chyba, że za grosze. Donicę dobiera się na sam koniec, często na zamówienie.

W którejś Castoramie u siebie w mieście w zeszłoroczne wakacje widziałem bardzo fajną Carmonę, ale na serio fajną a z moim nastawieniem do indoor bonsai ciężko o jakiś większy zachwyt. Tamto drzewo natomiast zrobiło na mnie wrażenie i miałem ją już kupić, ale odstraszył mnie jej stan, bo drzewo było mocno podsuszone a kosztowało 150 PLN, co i tak wydało mi się śmiesznie mało, zwłaszcza, że obok stał Ficus szczepiony na kawałku gałęzi, niewiele większy (jakieś 70 cm) i kosztował 450, co przy tej Carmonie wydało mi się przynajmniej niedorzeczne. Najśmieszniejsze, że przy niej była wielka kartka z opisem uprawy a w nim m.in. takie stwierdzenie: "gleba stale wilgotna, nie lubi przesuszania". Niestety Carmona została w sklepie a ja do tej pory nie mogę odżałować, że nie odwiedziłem Castoramy jakiś tydzień wcześniej.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Ronin 2009-01-17, 23:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
slawekcavan
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-18, 00:11   

tam tak właśnie jest niestety czasem można trafić na na prawdę ładne okazy ale trzeba by było chodzić tam co tydzień
 
 
__Alien__ 
Arkadiusz Krawczyk


Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 30 Kwi 2007
Skąd: Radom
Wysłany: 2009-01-25, 11:13   

Do Pawła z Kielc. Nie mogę Ci odesłać maila na pytanie, które mi zadałeś na temat z tego wątku. Zwraca mi wiadomość, a w mailu nie ma nazwy użytkownika itd, więc nie mam Ci jak odpowiedzieć, tylko w ten sposób. Adres to ul. Niedziałkowskiego 8/10, tel. 0 889 740 215. To jest w samym centrum miasta, na Zumi jest adres. Właśnie się dowiedziałem, że organizują również szkolenia i warsztaty. http://radom.naszemiasto..../87994_191.html . Więcej sklepów w Radomiu chyba nie ma, przynajmniej ja się nie spotkałem. Pozdrawiam :)


ADMIN jr: W/w adres jest już przecież w naszej bazie punktów sprzedaży...
http://www.przyjacielebon...877fa21da812e25
do przeglądania której i uzupełniania o nowe wpisy gorąco zachęcam wszystkich pytającyh i mających informacje.
Pytania o punkty sprzedaży należy zadawać w ty wątku...
http://www.przyjacielebon...opic.php?t=4742
 
 
bazyl
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-30, 10:55   Do Arka

Serdecznie dziękuje za info w sprawie sklepu. Radom to jest najbliższy punkt od Kielc gdzie moge w miare szybko dotrzeć. Super, że organizują warsztaty. Skorzystam na bank.
Służę pomocą gdybyś miał jakieś sprawy w Kielcach. Mój nr. na GG 12846203.

Pozdrawiam Paweł.
 
 
oski44 
Master Chief

Dołączył: 14 Wrz 2012
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-09-14, 12:29   

Ja miesiąc temu kupiłem ligustra, "bonsai" 15 cm w OBI za 20 PLN po przecenie. Wziąłem go bo było mi go szkoda. Wyglądał jak krzak, miał sucho w doniczce, łysiał :cry: . Teraz ma przyzwoity wygląd :jupi: . Przyciąłem go, nawoziłem, drutowałem gałązki,w nocy trzymałem go w łazience (ze względu na dużą wilgotność, spowodowaną prysznicem).
Nie radzę kupować w marketach (chyba, że ktoś chce się bawić), liczą ceny z kosmosu , a drzewko jest w kiepskim stanie ( przykład ficus benjamina, nie zadbany, zdychający, 60 cm za 359 zł ...)
_________________
;)
 
 
MaciekMM 
Administrator


Pomógł: 38 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Kwi 2012
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-09-14, 15:40   

oski44 napisał/a:
Teraz ma przyzwoity wygląd

Zapodaj foty to pooglądamy.
_________________
Pozdrawiam Cię Gość
Maciej Pietrzak
Ostatnio zmieniony przez MaciekMM 2012-09-14, 15:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
oski44 
Master Chief

Dołączył: 14 Wrz 2012
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-09-14, 18:31   

Proszę. Oto Fotka:
_________________
;)
Ostatnio zmieniony przez oski44 2012-09-14, 19:56, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Mirek Drabent 


Pomógł: 16 razy
Wiek: 63
Dołączył: 02 Maj 2010
Skąd: Głogów
Wysłany: 2012-09-14, 20:38   

I bęc z krzesła
_________________
Pozdrawiam!
 
 
peper50 
Bartłomiej Olejnik


Pomógł: 40 razy
Wiek: 36
Dołączył: 31 Lip 2009
Skąd: Radomsko/Częstochowa
Wysłany: 2012-09-14, 22:46   

hehehehe świetny :D
_________________
"Jeżeli chcesz się napić wody
musisz to zrobić sam.
Żaden opis wody
nie zastąpi ci jej."

http://bartlomiejolejnik.blogspot.com
 
 
 
armin 
Armin Niewiadomski

Pomógł: 34 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Lis 2007
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2012-09-15, 19:32   

peper50 napisał/a:
hehehehe świetny :D

Raczej świetna, bo ligustr to to nie jest.
 
 
peper50 
Bartłomiej Olejnik


Pomógł: 40 razy
Wiek: 36
Dołączył: 31 Lip 2009
Skąd: Radomsko/Częstochowa
Wysłany: 2012-09-15, 22:29   

armin napisał/a:
peper50 napisał/a:
hehehehe świetny :D

Raczej świetna, bo ligustr to to nie jest.


Kot świetny ! :D
_________________
"Jeżeli chcesz się napić wody
musisz to zrobić sam.
Żaden opis wody
nie zastąpi ci jej."

http://bartlomiejolejnik.blogspot.com
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group