Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Fioł u początkujących... A jak Was bierze???
Autor Wiadomość
darkeuphoria 
Ela J.


Pomogła: 3 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 25 Sie 2008
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-15, 20:49   

Oj to ja jestem w nieco gorszej sytuacji :>
Jeszcze nie "potrafię" a jakiś dochód mam.. i na prawdę ostro się powstrzymuję, żeby nie zastawić całego parapetu czymkolwiek co mi wpadnie w ręce :>
_________________
 
 
 
agus800 


Pomogła: 2 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 20 Kwi 2008
Skąd: Bartoszyce
Wysłany: 2008-09-16, 13:09   

No ja zastawiam i swój parapet i u siostry bo w tej chwili jej nie ma :mrgreen: i do tego stół i kawałek podłogi bo co chwile coś rozmnażam :doh: :aniolek: W ogródku też mam trochę roślinek właśnie będę robić dla nich nowe większe ogrodzenie :jupi: Nie mam jeszcze ani jednego bonsai ;/ miałam ale zabiłam przez zagłaskanie :oops: Z resztą u mnie czyli na wygwizowie tylko w kwiaciarniach czasem jakieś drzewka w formie "węża" czego nie lubię. I nie mogę doczekać się wiosny bo na każdym drzewku tyle uśpiony pąków, jak wybiją to już będę mogła coś z nimi robić :-D :jupi: Więc do wiosny "fiosiowce" :-) ;-) :-D Pozdrawiam
 
 
 
S. Smolińska
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-16, 13:48   

Oj, czeka nas zimą ciężki czas "na odwyku", niewiele będzie do roboty, więc zostaje czytać do upadłego i zdobywać wiadomośći :!: No i jeszcze planować prace w nowym sezonie :spoko:
 
 
MartaM
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-16, 17:26   

I przez ten właśnie okres będziemy się dopiero uczyć cierpliwości. :P :-)
 
 
carol1 

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Skąd: Knurów
Wysłany: 2008-09-16, 17:37   

Heh, to ja się umiem powstrzymać :) wbiłem sobie do głowy, że bonsai to sztuka cierpliwości i w ogóle, no ale i tak ciężko, więc czekając od uszczyknięcia do uszczyknięcia nowych odrostów zajmuje się innymi roślinami :) Założyłem sobie temat na pewnym forum z roślinami i jest super :) No i zbieram co się da, wiadomo, ktoś chce wywalić roślinę "to ja wezmę!". Teraz zima, tylko podlewanie, nawet nie będę się mógł pobawić nawozami, ale już mam plan na wiosnę, tylko odpowiedniej rośliny nie mam :(
 
 
MartaM
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-21, 10:27   

carol1 napisał/a:
Heh, to ja się umiem powstrzymać :) wbiłem sobie do głowy, że bonsai to sztuka cierpliwości i w ogóle, no ale i tak ciężko, więc czekając od uszczyknięcia do uszczyknięcia nowych odrostów zajmuje się innymi roślinami :) Założyłem sobie temat na pewnym forum z roślinami i jest super :) No i zbieram co się da, wiadomo, ktoś chce wywalić roślinę "to ja wezmę!". Teraz zima, tylko podlewanie, nawet nie będę się mógł pobawić nawozami, ale już mam plan na wiosnę, tylko odpowiedniej rośliny nie mam :(


Wszyscy chyba czekamy teraz na wiosnę z utęsknieniem. Ja się modlę, żeby moje rośliny przeżyły zimę bez większych przeszkód. Obserwuję co się nowego z nimi dzieje i mnóstwo czytam. Tak trzeba będzie przezimować razem z nimi. ;-)

Pozdrawiam.
 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-09-21, 11:03   

Ja tam czekam na zimę-yamadori.
_________________
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2008-09-21, 11:11   

Hej Marto
... ale przed nami jeszcze cudowna złota polska jesień i bogactwo kolorów na liściakach.
Szczególnie klony wyglądają przepięknie o tej porze, jednak bogactwo czerwieni, żółci i pomarańczu przystrajających korony i ścielących się jak kolorowy dywan na podłożu to nie tylko domena tego gatunku. Zachęcam do obserwacji nie tylko naszych liściaków ale także otaczającej przyrody. Jeśłi ktoś ma opróccz tego zacięcie do fotografii to pewnie wie że tak klimatyczne zdjęcia, jak te robione jesienią, kiedy efekt kolorów potęgowany jest jeszcze przez grę świateł powodowaną nie tak silnymi już promieniami słońca, coraz bardziej zniżającego się ku horyzontowi, nie mogą się rownać z niczym innym.

A galeria zdjęć w "Inspiracjach" tylko czeka na takie prełki :]
 
 
MartaM
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-21, 11:17   

Olon napisał/a:
Hej Marto
... ale przed nami jeszcze cudowna złota polska jesień i bogactwo kolorów na liściakach.
Szczególnie klony wyglądają przepięknie o tej porze, jednak bogactwo czerwieni, żółci i pomarańczu przystrajających korony i ścielących się jak kolorowy dywan na podłożu to nie tylko domena tego gatunku. Zachęcam do obserwacji nie tylko naszych liściaków ale także otaczającej przyrody. Jeśłi ktoś ma opróccz tego zacięcie do fotografii to pewnie wie że tak klimatyczne zdjęcia, jak te robione jesienią, kiedy efekt kolorów potęgowany jest jeszcze przez grę świateł powodowaną nie tak silnymi już promieniami słońca, coraz bardziej zniżającego się ku horyzontowi, nie mogą się rownać z niczym innym.

A galeria zdjęć w "Inspiracjach" tylko czeka na takie prełki :]


Masz rację, tylko niech ta polska złota jesień wreszcie pokaże swoje piękno, bo na razie jak sam pewnie widzisz, jest szaro, zimno i ciągle pada.
Zgadzam się z tym, że jesień potrafi zachwycić, szczególnie w Bieszczadach, gdzie przeważają drzewa liściaste. Kiedy idziesz granią i widzisz te kolory, to aż serce z zachwytu rośnie. :-)
Jutro właśnie jadę kupić sobie aparat, więc pewnie niedługo pokażę Wam małe co nieco z mojej pięknej okolicy. ;-)
Ostatnio zmieniony przez MartaM 2008-09-21, 11:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sverting
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-21, 12:36   

Olon. jeśli chcesz pooglądać ładne lasy i porobić zdjęcia, to polecam lasy i pola przy Rudzińcu, Łączy i ogólnie tych okolicach. Po wielkim pożarze który strawił 90% lasu chciano go wrócić. I zrobiono najwspanialszą rzecz jaką można było z wysiewem. Nasiona zostały zrzucone na zgliszcza losowo.

Rośnie tam piękny las bukowo-sosnowy z innymi gatunkami drzew i krzewów. Można zobaczyć ogromne okazy tych drzew jeszcze sprzed pożaru. A na polach są okazy takie jak wydrążona brzoza, o pniu, który kiedyśbyłby dal 3-4 osob do objęcia. Dziś został dziesięciocentymetrowej grubośći wycinek koła. Jakaś 1/4-1/3. Drzewo rośnie i wygląda ogólnie na zdrowe.

Ogólnie polecam.
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2008-09-25, 00:27   

cholera , czytając te ostatnie posty , włosy mi się zjeżyły na głowie , kocham tę pore roku ze wzgledu na jej urok , szkoda tylko że trwa tak krótko :cry: :roll: :-) ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
MartaM
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-25, 08:40   

Jacku, myślę że każdego zachwyca ta feria barw na drzewach. Jeśli tylko pojawi się słonko, to też będę mówić, że uwielbia tą porę roku ;-) Chociaż i tak bardziej lubię wiosnę i zimę, ale taką ze śniegiem. :P

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez MartaM 2008-09-25, 08:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2008-09-25, 18:08   

ja najbardzie lubie wiosne , kiedy to drzewka wypuszczaja nowe liscie , zwlaszcza jak wszystkie drzewka przetrwaja zime .
 
 
 
wog
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-25, 22:07   

delete
Ostatnio zmieniony przez wog 2010-01-23, 07:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
darkeuphoria 
Ela J.


Pomogła: 3 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 25 Sie 2008
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-26, 00:02   

Jesień jest przepiękna.. szczególnie ciepła i słoneczna.
Tylko, że w tym roku jej brakuje :) Mam nadzieję, że jeszcze przyjdzie.

Ja najbardziej lubię późną wiosnę, kiedy zaczyna być ciepło, jest dużo słońca i wszystko w okół tryska intensywną zielenią. :zakochany:
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group