Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pseudolarix-modrzewnik pomoc przy formpowaniu
Autor Wiadomość
Nadia86
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-09, 23:26   Pseudolarix-modrzewnik pomoc przy formpowaniu

Witam chcialm sie was doradzic jak przyciac i uformowac moje drzewko....przezyl zimie i zadrutowalam mu juz 2 galazki ale nie wiem czy ciac jeszcze jakies i wyginac czy zostawic tak jak jest??
Ostatnio zmieniony przez Nadia86 2009-03-09, 23:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
carol1 

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Skąd: Knurów
Wysłany: 2009-03-09, 23:38   

Roślina jest jeszcze młoda, na Twoim miejscu pościągałbym te druty, bo są założone... dziwnie. Znając siebie to zostawiłbym pierwszą z dołu gałązke od lewej i zrobił z niej przedłużenie pnia, a reszte pni odciął. Roślinie pozwoliłbym podrosnąć i może za jakiś czas zastanawiałbym się nad literatem? To moje zdanie i ja właśnie tak bym postąpił :) W międzyczasie może jakaś literatura, warsztaty?
 
 
Nadia86
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-10, 08:53   

no tak mloda ale jak bedzie starsza to galezie stwardnieja i nie dam rady ich wygiac...drugi pien mi w tej roslince nie pasuje jest za wysoko galaz zebym robila przedluzenie pnia....


interesuje mnie co mam zrobic z ta galezia ktora oznaczylam strzalka...ona rosnie tak jakby do przody drzewka i nie wiem czy mam ja wygiac przyciac czy co??
 
 
Warszawska Szkoła Bonsai 

Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Mar 2008
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-10, 10:57   

W Krakowie masz Klub Bonsai Polska gdzie działa grupa osób. Jedna z nich to Grzesiek Sowiński - poszukaj do niego kontaktu z tego co pamiętam w ostatnią niedziele miesiaca sie spotykają w centrum Mangha. Ale wszystko jest w necie.
 
 
Nadia86
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-10, 22:51   

a skad ja mam niby wziasc kontakt jak czlowieka nie znam?? a nie umiecie wy mi doradzic?? przeciez mowicie wszystkim jak mozna przyciac drzewko..a mnie nie mozecie?? dzrewko ma nabrzmiale juz paki wiec jesli mam cos ciac czy formowac to raczej szybko
 
 
krysztof
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-11, 08:04   

Nikt nie umie doradzić bo ciężko na podstawie fotki coś doradzić a po drugie nie ma za dużo co kształtować czy obcinać.
 
 
Nadia86
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-11, 08:29   

no a z ta galazka?? jedna ?? tez nie wiecie co mozna by zrobic? a ma ktos kontakt to tego Grzegorza Sowińskiego albo informacje o warsztatach bonsai...w ogole na czym polegaja takie warsztaty?? a czy sa jakies metody zeby pien drzewka przyrosl na grubosc oprocz uplywu lat??
 
 
kristofer001 
Krzysztof K.


Pomógł: 17 razy
Wiek: 42
Dołączył: 10 Maj 2007
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2009-03-11, 08:34   

Nadia86 napisał/a:
wiec jesli mam cos ciac czy formowac to raczej szybko


Ksztaltowanie drzewek Bonsai uczy cierpliwosci ja rowniez bym radzil Ci abys tego sie nauczyla (ja jeszcze tez sie tego ucze)! Chyba, ze masz gdzies takie rady to wporzadku!!


I jeszcze jedno "Nic na sile"

Bylbym zapomnial Twoje drutowanie nie jest nawet do przyjecia (kuje oko) I tu teraz potrzebna jest czytanie, poglebianie wiedzy przy okazji warsztaty,a z czasame zobaczysz, ze drzewko samo podpowie co, gdzie, jak kiedy! Czy dobrze podpowie to juz mozesz sie skonsultowac z kims na forum lub z innego zrodla!
_________________
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony przez kristofer001 2009-03-11, 08:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
krysztof
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-11, 10:46   

Tu masz namiary do Grzeska.
http://www.bonsai.org.pl/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group