Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Buk czerwony (mala metamorfoza!)
Autor Wiadomość
kristofer001 
Krzysztof K.


Pomógł: 17 razy
Wiek: 42
Dołączył: 10 Maj 2007
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2008-04-25, 12:53   Buk czerwony (mala metamorfoza!)

Chcialbym wam przedstawic mojego buka ktory byl prowadzony w formie wyprostowanej nieregularnej (zdjecie 1)az do momentu kiedy po dokladnym obejrzeniu z wszystkich stron zauwazylem ze nijak odnosi sie do prowadzenia drzewka w 3d a moj problem jest przedstawiony na zdjeciu nr2 czyli galezie rosly w tej samej linii po calej dlugosci pnia! A wiec postanowilem ze bedzie mala metamorfoza, albo uksztaltuje go na styl trawy po wycieciu wszystkich galezi po jednej stronie pnia albo forma targana wiatrem! Wybralem forme targana wiatrem (zdjecie nr3)!
_________________
Pozdrawiam!
 
 
 
pyszczuk
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-25, 14:03   

NO ładnie Ci to wyszło :) tylko musisz zagęścić i poczekac aż pień zgrubieje bo narazie jest strasznie cienki... i jak wypuści liście to zapodaj zdjęcia :) )
 
 
kristofer001 
Krzysztof K.


Pomógł: 17 razy
Wiek: 42
Dołączył: 10 Maj 2007
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2008-04-25, 22:52   

Z zageszczaniem chyba bym sie nie zgodzil poniewaz jak wypusci liscie to bedzie mial za gesta korone raczej bym poprzycinal go ale niech narazie zie zaczerwieni to sie zobaczy co wyciac! a fotki wkleje ale to gdzies za 3 tygodnie!
_________________
Pozdrawiam!
 
 
 
Daniel J. 
dawniej: yoker .pl

Pomógł: 21 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Mar 2007
Skąd: sieradz
Wysłany: 2008-04-25, 23:07   

wybrales jeden z najtrudniejszych styli co mi nie pasi to zbyt dlodie galezie do grubosci pnia . i za duzo galezi . ale koncepcja drzewa dosc przyjemna :spoko:
 
 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-04-25, 23:14   

Nic nie tnij na razie. Daj mu z sezon - dwa i potem buduj od zera. Niech nabierze na masie w pniu. Zetniesz go za jakiś czas na krótko i od podstaw sobie ułożysz koronę. Na razie wygląda jak nieco grubsza gałąź. Tylko buk słabo przyrasta i nie wiem czy sezon to wystarczy. Dwa to będzie minimum raczej. Lepiej poczekaj i niech sobie porośnie. A nie myślisz żeby go trochę skrócić i położyć :?:
_________________
 
 
kristofer001 
Krzysztof K.


Pomógł: 17 razy
Wiek: 42
Dołączył: 10 Maj 2007
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2008-04-25, 23:16   

dzieki yoker! piszac wyzej ze bedzie mial za gesta korone to chodzilo mi o calosc! zadrutowalem wszystko co sie dalo, a napewno bedzie cos wyciete bo wiadomo uciac zawsze mozna a przykleic bedzie trudniej!

Ronin to jest wstepne formowanie! narazie go zostawiam jak jest a z polozeniem tez myslalem ale to wszystko bedzie przemyslane w sezonie a na nastepny cos napewno bedzie zdzialane! W sumie to jak sie zaczerwieni to wkleje fotki i bedzie wiecej do myslenia!


Dzieki wszystkim za aktywnosc! :spoko:
_________________
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony przez kristofer001 2008-04-25, 23:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Daniel J. 
dawniej: yoker .pl

Pomógł: 21 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Mar 2007
Skąd: sieradz
Wysłany: 2008-04-25, 23:26   

wycinaj jak dostanie lisci wtedy bedzie widac gdzie ciac zeby powstaly pieterka widoczne i poukladane . bo defoljacii na buku to nieradze
 
 
 
kristofer001 
Krzysztof K.


Pomógł: 17 razy
Wiek: 42
Dołączył: 10 Maj 2007
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2008-04-25, 23:34   

defoliacji na buku sie nie robi poniewaz nowe liscie moga byc wieksze od poprzednich tak wyczytalem i tego sie trzymam! Ja rowniez mysle ze cos napewno bedzie wyciete bo takze uwazam ze za duzo tych galezi,a pieterka sie zrobi z tym nie bedzie wiekszego problemu! Ronin jeszcze pisal o przycieciu go na wysokosc, ale buki powinny byc wieksze z tego wzgledu ze maja dosc duze liscie!
_________________
Pozdrawiam!
 
 
 
PatrykRadulak
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-26, 19:16   

To drzewo nie miało predyspozycji do fukinagashi. Co Cię więc skusiło, aby go tak formować?
 
 
kristofer001 
Krzysztof K.


Pomógł: 17 razy
Wiek: 42
Dołączył: 10 Maj 2007
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2008-04-26, 20:59   

Sklonilo mnie to ze nie chcialem ksztaltowac wszystkiego od zera! Forma targana wiatrem bardzo mi sie podoba poniewaz wprawia w ruch drzewko a ze material nie byl ciekawy postanowilem tak go uksztaltowac pisalem wyzej ze rozmyslalem rowniez styl trawy ale wiadomo buki dosc wolno rosna wiec tak sie stalo jak sie stalo! Zdjecie tez jest nieciekawe w rzeczywistosci to wyglada o wiele lepiej! I jest jeszcze jeden problem bede prawdopodobnie wyjezdzal za granice i bede zmuszony sprzedac moje drzewka, wiec chcialem aby cos sie dzialo bo za duzo czasu nie mam!
_________________
Pozdrawiam!
 
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2008-04-27, 11:53   

moim zdaniem jest ok tylko skrocil bym go i to dosc sporo , ale nie teraz
 
 
 
krzysiek_custo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-27, 20:09   

Bez skrócenia to nie ma co tutaj mówić o bonsai, jak dla mnie to 3 dolne gałęzie na początek to i tak dużo przy takim młodym pniu. Buk bardzo wolno rośnie, więc dobrze się zastanów co i jak robisz bo poprawki są na tym gatunku ciężkie. Koniecznie smaruj pastą na rany ułatwiającą tworzenie się kalusa bo jak Ci się nie zarośnie ślad zostanie na długie lata.

Masz tu wirta
 
 
wog
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-27, 20:39   

delete
Ostatnio zmieniony przez wog 2010-01-23, 06:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kristofer001 
Krzysztof K.


Pomógł: 17 razy
Wiek: 42
Dołączył: 10 Maj 2007
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2008-04-27, 20:58   

hmm... dobra wybaczam :-) Ale jeszcze by przydalo cos dodac gdzie?, jak?, dlaczego?
_________________
Pozdrawiam!
 
 
 
wog
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-28, 07:37   

delete
Ostatnio zmieniony przez wog 2010-01-23, 06:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group