Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Modrzew i ...?
Autor Wiadomość
magita
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-04, 17:02   Modrzew i ...?

Witam Was serdecznie.
Nie do końca mi wiadomo co to jest. Może Wy znacie? Ponoć „Nothing special”
Czy powinno się w jakiś sposób szczególny traktować rośliny, które wyrosły na innym kontynencie? Gdzie zimy nie sa takie jak u nas, a klimat bardziej wilgotny. Listki to drzewko zrzuciło w jesieni, ale mnie to nie martwi, bo zdaje się większość liściastych je gubi na zimę.

1.JPG
Plik ściągnięto 6148 raz(y) 41,16 KB

2.JPG
Plik ściągnięto 6148 raz(y) 34,25 KB

5.JPG
Plik ściągnięto 6148 raz(y) 40,92 KB

8.JPG
Plik ściągnięto 6148 raz(y) 46,75 KB

 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-01-04, 17:40   

Niewiele widać na tych zdjęciach ale stawiam na morelę, choć może się okazać, że to jakaś wisienka

Bardzo fajny materiał. Jesteś z Rzeszowa to szukaj kontaktu z panem Bogdanem Pociaskiem. Tylko warsztaty z takimi drzewami, przez net nic nie zrobisz.

Skąd masz to drzewko?
_________________
 
 
magita
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-04, 18:16   

Zostało przywiezione z Japonii.
 
 
Krystian P.
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-04, 19:48   

Na karteczce przy drzewku powinno wszystko pisać :-D
 
 
magita
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-05, 16:49   

No tak, wszystko jest tam napisane :lol:

W marcu "nothing special" wygladalo tak jak na zdjeciach...moze bedzie lepiej rozpoznawalne. Taka nazwe podali mi sprzedawcy w sklepie :roll:
Moze znacie inna nazwe? ...drzewko wg. mnie jest sliczne..."something special" :-P
Czy moge je teraz przesadzic?

Co z drugim moim drzewkiem :shock: moza cos z nim zrobic?

DSCN1300.JPG
Plik ściągnięto 6075 raz(y) 59,73 KB

 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-01-05, 17:17   

Chodzi mi jeszcze po głowie Pigwowiec, ale w tym stanie nie odpowiem Ci czy chiński, czy japoński.
Czy kwiaty były potem bardziej rozłożyste czy pozostały w budowie kielicha-coś jak tulipan tylko, że kuliste?
Jeśli możesz to zrób zdjęcie etykiety, która przy nim była to być może CI powiem-uprzedzając Twoje pytanie powiem, że wiem, że jest po japońsku ;-)

Z tego co widzę na zdjęciu to wychodzi mi, że to jest Pigwowiec lagenaria Chaenomeles lagenaria, ale zrób dla pewności zdjęcie.

Tu masz link do googla z kanji - http://images.google.pl/i...aj+obraz%C3%B3w

Porównaj zdjęcia za swoim drzewem. Wpierw ustalimy co to a następnie co i jak z tym robić. Jestem na 90% pewny, że to pigwowiec-zdjęcia i etykieta- tylko kwestia jaki.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Ronin 2009-01-05, 17:29, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
magita
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-05, 18:18   

Kwiaty po rozkwitnieciu. wygladaly dokladnie jak na tej etykietce (p.zdjecie). Platki byly rozlozyste, potem opadly, zostaly na galazkach (kwiatostany?) ...te z zoltymi precikami :-P Poczatkowo kolor kwiatow byl ciemniejszy, potem bardziej przypominal te z etykietki.

Niestety nie jestem w stanie porownac kanji, bo wyswietlaja mi sie tylko pionowe kreseczki.
Najbardziej podobne, jest ponizej.
Ale napewno masz racje, ze jest to pigwowiec. :jupi:

1174130958.jpg
podobne
Plik ściągnięto 6056 raz(y) 76,84 KB

DSCN1301.JPG
Plik ściągnięto 6056 raz(y) 62,05 KB

 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-01-05, 18:55   

Nie mogę odczytać pierwszych trzech znaków z tej etykiety więc nie powiem Ci co tam jest napisane. Natomiast te dwa znaczki w nawiasie mówią, że jest to Pigwowiec okazały Chaenomeles speciosa. Wstaw zdjęcie samej etykiety to może coś więcej CI powiem o nim.
Nie chodziło mi żebyś porównała kanji lecz zdjęcia z rekordów jakie się wyświetliły ;-)
_________________
Ostatnio zmieniony przez Ronin 2009-01-05, 18:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
magita
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-07, 00:05   

Czy z tego w sumie 4-go zdjecia nie uda Ci sie odczytac?

Jesli chodzi o porownania, to zdjecie, ktore wkleilam, jest wlasnie z tych rekordow.
To jest link to strony.

http://images.google.pl/i...6lr%3D%26sa%3DG

Myslalam, ze moze skojarzysz. ;-)
Ostatnio zmieniony przez magita 2009-01-07, 00:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-01-07, 01:42   

Niestety, ale nie dam rady. Kanji ma prawie 6500 znaków, które często różnią się od siebie tylko jedną kreską, którą w takim pomniejszeniu nie sposób przeoczyć. Znak czytany jako "xin" a oznaczający serce,ducha lud rozum różni się tylko jedną kreską od znaku czytanego jako "bi", a który oznacza nieuchronność, niechybność. Jeśli możesz to wstaw zdjęcie w większym formacie na jakiś serwis typu fotosik, albo skontaktuj się ze mną na privie, bo rozumiem, że etykietę wywaliłaś i dlatego nie możesz zrobić jej zdjęcia ;-)
Odczytałem ostatni znak i te dwa większe pod spodem, które są chyba czymś w rodzaju nazwy firmy, miejsca produkcji w sensie szkółka.

A co do tego linku to domyśliłem się, że jest to zdjęcie z tych wyników i jedynie chciałem żebyś porównała zdjęcia ze swoim drzewem.
_________________
 
 
magita
[Usunięty]

  Wysłany: 2009-01-21, 22:23   

Oto sa zdjecia...nareszcie mi sie udalo ;-)

Obraz 016.jpg
Plik ściągnięto 5857 raz(y) 73,57 KB

Obraz 014.jpg
Plik ściągnięto 5857 raz(y) 57,7 KB

 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-01-21, 23:19   

Na chwilę obecną nie mam bladego pojęcia, co tam jest napisane. Wychodzą mi jakieś bzdury, ale w wolnej chwili usiądę nad tym i zobaczymy, co tam napisali producenci ;-)
_________________
 
 
Daniel J. 
dawniej: yoker .pl

Pomógł: 21 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Mar 2007
Skąd: sieradz
Wysłany: 2009-01-23, 12:44   

CZesc a ja wiem co to jest wyslalem meila do kolezanki do japoni i dosalem odpowiec

CHAENOMELES SPECIOSA czyli pigwowiec okazaly http://www.about-garden.c...wowiec-okazaly/ tutaj mozna se troszke poczytac
:spoko:

ADMIN jr: Kwestie rośliny podobnej do modrzewia wyciąłem z postów tego wątku. Uczulam autorów wątków aby pamiętali o zasadzie: jeden wątek - jeden problem - jedno drzewko.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group