Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ficus benka ;)
Autor Wiadomość
viopola 
wiola p.

Pomogła: 3 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 13 Lut 2009
Skąd: kuj-pom
Wysłany: 2009-02-20, 18:44   

po małym szkoleniu udało mi sie dodac fotki :spoko:
 
 
slawekcavan
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-20, 23:31   

ale co ty chcesz z tym zrobić ?? ? masz jakiś pomysł czy po prostu chcesz żeby się zrosły???
 
 
Azureus 
Piotr

Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 07 Lut 2009
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-02-21, 09:48   

Ja jak zrobie foty to też dam ale odrazu mówię że to co zrobiłem to żaden styl czy coś po prostu tak robię ;) (dwa ze sobą złączone a jeden taki malutki osobno tylko że ten do innej doniczki pójdzie żeby się rozrósł)
 
 
slawekcavan
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-21, 13:09   

jak żaden styl :?: nie ma czegoś takiego jak bez stylu nawet ja robisz sobie takie byle co to jest to styl literacki
 
 
krysztof
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-21, 13:43   

Cytat:
nawet ja robisz sobie takie byle co to jest to styl literacki
slawekcavan możesz to bardziej rozwinąć bo chyba wprowadzasz swoją odpowiedzią w błąd ludzi. Bzdura totalna.
 
 
viopola 
wiola p.

Pomogła: 3 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 13 Lut 2009
Skąd: kuj-pom
Wysłany: 2009-02-21, 16:14   

slawekcavan napisał/a:
ale co ty chcesz z tym zrobić ?? ? masz jakiś pomysł czy po prostu chcesz żeby się zrosły???
http://www.servimg.com/im...i=32&u=13471472 podoba mi sie taka forma , ale nie wiem czy z beniaminka da sie takie coś stworzyc- nie smiem nawet marzyc ,ale spróbowac mozna ;-) . czytałam też o stylu " żółwiego pancerza"(nie mogę znależć zdjęcia )gdy wspólny korzeń wysuwa sie nad powierzchnię ziemi- moze jest jakaś szansa :-D - komentujcie
Ostatnio zmieniony przez viopola 2009-02-21, 16:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Azureus 
Piotr

Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 07 Lut 2009
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-02-21, 16:15   

Hehe nie znam się i tyle ;) fotek jeszcze niet bo mi aparat gdzieś wchłonęło ;/
 
 
viopola 
wiola p.

Pomogła: 3 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 13 Lut 2009
Skąd: kuj-pom
Wysłany: 2009-02-21, 17:27   

moje kolejne próby- samotny beniaminek ;-) i lasek :oops: (wydaje mi sie że trochę za mało dzrew), komentujcie :oops:
Ostatnio zmieniony przez viopola 2009-02-21, 17:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Radolos
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-21, 18:17   

Może ja nie umiem liczyć, ale tych drzew jest 8, nie 7. Ich liczba w lasku nie może być parzysta. Ogólnie forma jest ok. Za pare latek coś z tego może być. Samotnik tak samo, chociaż ta najniższa gałązka mogłaby zniknąć. ;-)
 
 
zelkova
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-21, 19:19   

Wiola coś cherlawe wybrałaś ficusy na lasek :cry: Jeżeli już, to trzeba było kupić rośliny o grubości pni przynajmniej (jaki ma ołówek) tak zalecają w każej fachawej książce.
Druga sprawa to jestem ciekawa jak przezimowały na balkonie Twoje 2 cyprysy? bo ze zdjęć wychodzi ,że w ogóle ich nie zabezpieczyłaś przed zimą - chodzi mi o korzenie.Dlaczego doniczki nie są zasypane np. korą?Mrozy przecież były a one tak po prostu sobie stoją???? :-o
 
 
viopola 
wiola p.

Pomogła: 3 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 13 Lut 2009
Skąd: kuj-pom
Wysłany: 2009-02-21, 22:14   

Radolos napisał/a:
Może ja nie umiem liczyć, ale tych drzew jest 8, nie 7
dosadziłam jedno drzewko :-D więc juz mam ich 9
zelkova napisał/a:
Wiola coś cherlawe wybrałaś ficusy na lasek Jeżeli już, to trzeba było kupić rośliny o grubości pni przynajmniej (jaki ma ołówek) tak zalecają w każej fachawej książce
no fakt - wiem ,że całkiem liche te drzewka :-( - ale może lepiej sie przyjmą- za miesiąc dam znać co z cyprysami :oops: ( może bedą sie nadawaly na śmietnik)- ale to moja i ich pierwsza zima- mam nadzieję ze nie ostatnia :-)
 
 
Azureus 
Piotr

Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 07 Lut 2009
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-02-22, 11:04   

Hehe nie ma aparatu to fonem parę fotek

Te są przed modernizacją na druty bez izolacji (głupio bardzo wyglądało :P ) Oba kawiatki ;)



Tu zbliżenie większych z kamieniem, bardzo mi się to podoba więc spróbowałem no i jakoś wyszło teraz tylko niech korzeń nabierze grubości i oplecie do końca kamyk ;)



A tu mój maluszek już po oberwaniu izolacji i nałożeniu jeszcze raz drutu.



Inna perspektywa



A tu już bliźniaki xD złączone wełną nie wiem czy to dobry pomysł ale nic innego nie miałem bo moja matula wyrzuciła te "sianko" bo myślała że mi nie potrzebne a nie mam jak kupić następnego :p



Inna perspektywa



A teraz znowu zbliżenie na kamień ;)



Malucha na wiosnę przesadzę do większej doniczki żeby sobie podrósł, a co do reszty (formowanie, jakość mojego formowania itp itd) proszę o porady komentowanie, jestem nowy więc każdy wniosek jest potrzebny ;)




Edit : Jeszcze chcę je zagęścić ale to jak będzie słońce świeciło bo nie chce mieć samych patyków hihi
Ostatnio zmieniony przez Azureus 2009-02-22, 11:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
viopola 
wiola p.

Pomogła: 3 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 13 Lut 2009
Skąd: kuj-pom
Wysłany: 2009-03-09, 17:42   

zelkova napisał/a:
Druga sprawa to jestem ciekawa jak przezimowały na balkonie Twoje 2 cyprysy? bo ze zdjęć wychodzi ,że w ogóle ich nie zabezpieczyłaś przed zimą - chodzi mi o korzenie.Dlaczego doniczki nie są zasypane np. korą?Mrozy przecież były a one tak po prostu sobie stoją????
minął jakiś czas i moje cypryski mają sie dobrze :jupi: są zielone pod skórką- i zaczynają zielenieć im igiełki -troche je podrutowałam niedługo wrzucę fotki :jupi: :-D
 
 
carol1 

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Skąd: Knurów
Wysłany: 2009-03-09, 23:30   

MAło kto tu się wypowiada, myśle że sam powinniście troche poczytać na temat bonsai i pooglądać zdjęcia osób zaawansowanych. Dla przykładu ten lasek... jedna roślina powinna być dominująca, powinna być najgrubsza, najwyższa i umiejscowiona z przodu. Donica powinna być bardzo płaska, rośliny z tyłu powinny być chudsze i mniejsze, aby uzyskać efekt przestrzeni, a rośliny po bokach pochylone. Dlaczego pochylone? popatrzcie na naturalny las, rośliny po bokach są zazwyczaj młodsze i przechylają się szukając światła.

Łączenie drzewek kawałkiem materiału też nie jest raczej dobrym sposobem :) Do łączenia drzew używaj rafi, a wcześniej przemyśl to co chcesz zrobić, aby uzyskać zamierzony efekt w przyszłości.

Ogólnie prezentujecie bardzo młode rośliny, to dobrze że chcecie ćwiczyć, ale najpierw polecam przestudiowanie forum i może dajcie rośliną troche podrosnąć :)
 
 
zelkova
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-11, 15:59   

Viola no to moje gratulacje :-D że Ci cyprysy wytrzymały na balkonie bez okrycia. U mnie w centralnej Polsce nie miałyby szans.Czekam na Twoje fotki :-> W sobotę jedę na działkę zobaczyć jak moje drzewka przezimowały :roll:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group