Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ficus benka ;)
Autor Wiadomość
Azureus 
Piotr

Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 07 Lut 2009
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-02-15, 22:14   Ficus benka ;)

Kupiłem wczoraj w castoramie takie trzy fikusy mają jakieś 50 cm wraz z doniczką, jutro albo jeszcze dziś je rozwiążę bo są u góry spięte i dam więcej fotek ale tak na pierwszy rzut oka co by można z tego zdziałać. Myślałem nad połączeniem tych pieńków tak jak tutaj http://www.przyjacielebon...highlight=ficus Dodam że jestem nowicjuszem.





 
 
carol1 

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Skąd: Knurów
Wysłany: 2009-02-15, 22:39   

Nawet jeśli połączysz te pnie to roślina będzie dość chuda, rośline wybrałeś dobrą, ale za małą. Jest kilka opcji:
- rozdziel, hoduj, pielęgnuj a po kilku latach zetnij i rób bonsai
- kup więcej i łącz pnie
- rozdziel, zapomnij, kup marteciaka ładnego (bo takie też są), wróć do nich za kilka lat
Taka jest moja opinia, życze powodzenia w tej sztuce :)
 
 
Azureus 
Piotr

Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 07 Lut 2009
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-02-15, 22:59   

A co do wysokości to pomyłka bez doniczki mają 50 cm ale to też różnicy nie robi hehe ;)
No jeszcze nie wiem sam co z nimi zrobić teraz wpadłem na pomysł może podhodować je trochę a potem z nich zrobić mały lasek 3 sztuki akurat są ;)
A jak bym je porozdzielał i by podrosły to jaki styl preferowany :>
 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2009-02-16, 07:21   

Zrobiłem kiedyś tak jak ty, ale ten gatunek fikusa nie chce zmniejszyć liści nawet po 15 latach
 
 
Azureus 
Piotr

Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 07 Lut 2009
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-02-16, 15:49   

Wiesz tak na biedę to ja nie sprawdzałem bo może mają jeden korzeń więc nie będę ich ruszać tylko jak dam do innej doniczki to odkryje te korzenie trochę ;) No ale to nie teraz na wiosnę.



Już to zrobiłem były to trzy roślinki, jedna najmniejsza idealnie pasowała do takiej małej doniczki więc ją tam posadziłem a dwa większe okazy połączyłem do jednej doniczki.

Mam pytanie czy jak się chce połączyć dwa pnie a się na nich zrobi malutką rankę żeby ten sok wypłyną to szybciej się zrosną? Bo mi coś takiego powiedział dziadek co robił takie rożne paści na ogródku więc czemu miał by nie mieć racji :]
Ostatnio zmieniony przez Azureus 2009-02-16, 20:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jacek Wakuluk
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-18, 16:14   

Osobiście nie spotkałem się z czymś takim - nie słyszałem. Dobrze jest się przekonać ale szkoda roślin. Najlepiej zrobisz jak użyjesz samej rafii - sprawdzona przez wielu metoda. Powodzenia :)
 
 
viopola 
wiola p.

Pomogła: 3 razy
Wiek: 57
Dołączyła: 13 Lut 2009
Skąd: kuj-pom
Wysłany: 2009-02-18, 21:00   

witam , ja też rozpoczynam eksperymenty z tym fikusem , mam dwie doniczki w jednej dosc duzy ok. 40 cm z wiekszymi listkami- są tam 4 pnie - nie wiem tylko czy oddzielne ,czy zrosniete.Drugi mały ok 15 cm - mniejsze liscie- te sa z jednego korzenia przeciełam na pół i z 7 pni wsadzonych razem ma byc grupa drzew http://www.fotosik.pl/pok...f9e0ec6cfe.html nie wiem czy to dobry pomysł. z pozostałych chciałam stworzyc las ;-) , ale szukam odpowiedniej donicy prosze o komentarze. pozdrawiam :-D
 
 
viopola 
wiola p.

Pomogła: 3 razy
Wiek: 57
Dołączyła: 13 Lut 2009
Skąd: kuj-pom
Wysłany: 2009-02-18, 21:06   

Azureus napisał/a:
Mam pytanie czy jak się chce połączyć dwa pnie a się na nich zrobi malutką rankę żeby ten sok wypłyną to szybciej się zrosną? Bo mi coś takiego powiedział dziadek co robił takie rożne paści na ogródku więc czemu miał by nie mieć racji
myślę że jest to możliwe- zrastaja sie w ten sposób drzewa owocowe i pomidory- to może beniaminki też- zawsze mozna poeksperymentować i dziadek sie ucieszy ;-)
 
 
Azureus 
Piotr

Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 07 Lut 2009
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-02-18, 21:40   

Tak zrobiłem i po 3 dniach malutki szok bo jak odplątałem kawałek tej słony czy co to jest to tak jakby były już załączone no ale nie do końca, wiecie o co mi chodzi nie rozwalały się więc je z powrotem zawiązałem i dam je tak przez parę miesięcy wtedy się zobaczy. Moim zdaniem poskutkuje ^^ :spoko:

Mam pytanie a co jeżeli nie mam drutu miedzianego tylko z izolacją i nie chce mi się jej zdjąć i zawinę takim drutem drzewko stanie się mu coś?
Ostatnio zmieniony przez Azureus 2009-02-18, 22:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2009-02-19, 06:44   

Nic się nie stanie tylko wygląd kiczowaty.
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
 
 
Azureus 
Piotr

Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 07 Lut 2009
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-02-19, 17:18   

Dzięki bo jakoś nie chce mi się opalać tych drutów a kasy na inne nie mam no a te pod ręką ;)
 
 
slawekcavan
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-19, 20:33   

jak wy myślicie że fikus się wam zrośnie a 2 tygodnie to bardzo się mylicie. na to potrzeba co najmniej roku i to też nie będzie porządnie zrośnięte. ale jest prawdą ze się zrosną ale nie w 3 dni a ten sok to tylko podziała jak klej i sklei rośliny i może dlatego wydaje ci się że już się zaczoł zrastać
Ostatnio zmieniony przez slawekcavan 2009-02-19, 20:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
krysztof
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-19, 20:45   

Łączyłem 12 szt. i trwało to 9 miesiecy(od wiosny do jesieni) i uważam że jeszcze nie są zrośniete tak jak powinny.
 
 
Azureus 
Piotr

Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 07 Lut 2009
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-02-19, 21:09   

O to mi przecież chodziło ;) one się nie zrosły tylko skleiły.
 
 
viopola 
wiola p.

Pomogła: 3 razy
Wiek: 57
Dołączyła: 13 Lut 2009
Skąd: kuj-pom
Wysłany: 2009-02-20, 16:04   

moja "grupa drzew" z baniaminka chwilowo wyglada tak ;-) , nie wiem co z tego wyjdzie , prosze o komentarze :-D http://www.fotosik.pl/pok...f9e0ec6cfe.html w tle ,na balkonie stoją dwa cypryski - zobacze jak przezimowały -moze będzie co pokazać ,chociaż to dopiero początki mojej przygody z bonsai ;-)
Ostatnio zmieniony przez viopola 2009-02-20, 16:09, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group